dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie Ocena projektu(co zmienić).

    Witam, dostałem rzut i przekrój z projektu domu. I mam kilka uwag ale wolę skonsultować to z kimś kto ma budowę za sobą.
    1. Czy wejście na strych w pomieszczeniu między częścią mieszkalną a garażem jest dobrym rozwiązaniem? Czy nie będzie tam się za bardzo wychładzało przez ten wyłaz? Czy nie lepiej zrobić byłoby wyłaz w garażu?
    2. Czy patrząc na ocieplenie podłogi i stropu nie uważacie, że jest zbyt słabe? Czytając to forum myślałem nad 20cm w podłogę i 40cm wełny na stropie. Strychu nie potrzebuję mieć, przynajmniej tak mi się wydaje... I teraz dwie opcje:
    a) bez strychu czyli bez ścianki kolankowej i 40cm wełny na strop.
    b) ze strychem czyli 40cm wełny na strop ale wtedy podniesienie ścianki kolankowej o jedną cegłę tak żeby można było swobodnie chodzić (tylko tutaj się obawiam jak będzie wyglądała tak wysoka parterówka...)
    3. Czy nie przesadzam z ociepleniem ścian tzn 25cm? może wystarczy 20?
    4. Jakieś własne uwagi? (tak wiem, że przejście do garażu w ten sposób nie należy do najpraktyczniejszym ale żona się uparła na taką bryłe domu, nie podoba jej się garaż wysunięty do przodu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	438880Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekrój.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	438881

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    4. Jakieś własne uwagi? (tak wiem, że przejście do garażu w ten sposób nie należy do najpraktyczniejszym ale żona się uparła na taką bryłe domu, nie podoba jej się garaż wysunięty do przodu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	438880Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekrój.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	438881
    To od razu jej zapowiedz że nie ma prawa robić awantur za chodzenie w butach po korytarzu prowadzącym do garażu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    To od razu jej zapowiedz że nie ma prawa robić awantur za chodzenie w butach po korytarzu prowadzącym do garażu.
    Na pewno nie omieszkam jej tego przekazać

  4. #4

    Domyślnie

    Poza tym garazem, projekt wydaje się w porządku
    Jedynie te meble w salonie to takie malutkie jak dla dzieci.
    Ten właz to gdzie?
    My mamy na przedpokoju i jakoś nie mamy odczucia wiania z góry, ale na stryszku jest 40cm wełny.

    Numery w legendzie nie zgadzają się z rzutem.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 02-01-2020 o 15:42
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    To pomieszczenie przy garażu to specjalnie na wyłaz? Nic tam nie postawisz bo schodów nie opuścisz, w sumie to sie zastanawiam czy przy pustym je opuścisz?

    Niski ten dom w sensie parter 263 cm deko mało. A jak się komuś coś w czasie robót obsunie to wyjdzie nisko......
    Przy tych rozpiętościach strop nad garażem 14cm cieniutki, nad domem 13 cm? Chciałbym zobaczyć konstrukcję nad salonem, wg mnie bardzo cienkie te stropy.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Poza tym garazem, projekt wydaje się w porządku
    Jedynie te meble w salonie to takie malutkie jak dla dzieci.
    Ten właz to gdzie?
    My mamy na przedpokoju i jakoś nie mamy odczucia wiania z góry, ale na stryszku jest 40cm wełny.

    Numery w legendzie nie zgadzają się z rzutem.
    Tak, numery się nie zgadzają, pewnie przeoczenie. Właz na strych. We wcześniejszej wersji miał być w garażu.

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To pomieszczenie przy garażu to specjalnie na wyłaz? Nic tam nie postawisz bo schodów nie opuścisz, w sumie to sie zastanawiam czy przy pustym je opuścisz?

    Niski ten dom w sensie parter 263 cm deko mało. A jak się komuś coś w czasie robót obsunie to wyjdzie nisko......
    Przy tych rozpiętościach strop nad garażem 14cm cieniutki, nad domem 13 cm? Chciałbym zobaczyć konstrukcję nad salonem, wg mnie bardzo cienkie te stropy.
    Nie, pomieszczenie między garażem a domem było przewidziane raczej na jakieś obuwie, kurtki. Właśnie dlatego ten wyłaz mi tam nie pasuje bo jeszcze się okaże, że żeby rozłożyć schody na górę to trzeba będzie otworzyć drzwi do garażu...
    Hm, może i ciut nisko. Może dołożyć jedną cegłę więcej i wtedy będzie można dać 10cm więcej w ocieplenie podłogi i zostanie jeszcze dla podwyższenia sufitu.
    Co do grubości stropów to nie wiem. W garażu jest zaprojektowany słupek w narożniku kotłowni, to nie wystarczy? W salonie z tego co pamiętam to miała być belka ale tu jej teraz nie widzę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Hm, może i ciut nisko. Może dołożyć jedną cegłę więcej i wtedy będzie można dać 10cm więcej w ocieplenie podłogi i zostanie jeszcze dla podwyższenia sufitu.
    Co do grubości stropów to nie wiem. W garażu jest zaprojektowany słupek w narożniku kotłowni, to nie wystarczy? W salonie z tego co pamiętam to miała być belka ale tu jej teraz nie widzę.
    Nie wiem co rozumiesz przez cegłę, ale cegła to 6,5 cm +1cm spoiny więc jak dasz 10cm styropianu więcej to wysokości netto będziesz miał koło 258 cm wg mnie jak na nowy dom za mało. Zerklem teraz na warstwy posadzkowe, 10cm styro to bida, 20 cm to trochę dużo, ale 12-15 bym dał. Jeżeli planujesz podłogówkę (polecam) to szlichata 6cm też za mało.
    Zbrojenie ław 6#12......bez sensu , 4#12 w zupełności dadzą radę , ława pod działówka identyczna jak pod nośną ? Z rzutu wydaje mi się że jedna ściana jest grubsza od drugiej na przekroju takie same

    Będąc inwestorem dążyłbym do salonu bez podciągu na tym etapie to możliwe. Tak jak wspominałem przy grubszych stropach bo 13 cm nie da rady.

    Edit, tak jeszcze zerklem na funkcje , wejście do domu (z garażu) przez strefę nocną bez sensu. I te drzwi w korytarzu za pierwszym kiblem, po co? Odwróciłbym kierunek drzwi wejściowych z prawych na lewe, teraz jak 3 osoby będą wchodzić do domu to muszą 'obejść' drzwi.
    Czemu kotlownia tak oddalona od pom ktore korzystaja z wody? Czy to planujesz ogrzewać? -chyba nie węglem?
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 02-01-2020 o 18:22 Powód: dopisek

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie wiem co rozumiesz przez cegłę, ale cegła to 6,5 cm +1cm spoiny więc jak dasz 10cm styropianu więcej to wysokości netto będziesz miał koło 258 cm wg mnie jak na nowy dom za mało. Zerklem teraz na warstwy posadzkowe, 10cm styro to bida, 20 cm to trochę dużo, ale 12-15 bym dał. Jeżeli planujesz podłogówkę (polecam) to szlichata 6cm też za mało.
    Zbrojenie ław 6#12......bez sensu , 4#12 w zupełności dadzą radę , ława pod działówka identyczna jak pod nośną ? Z rzutu wydaje mi się że jedna ściana jest grubsza od drugiej na przekroju takie same

    Będąc inwestorem dążyłbym do salonu bez podciągu na tym etapie to możliwe. Tak jak wspominałem przy grubszych stropach bo 13 cm nie da rady.

    Edit, tak jeszcze zerklem na funkcje , wejście do domu (z garażu) przez strefę nocną bez sensu. I te drzwi w korytarzu za pierwszym kiblem, po co? Odwróciłbym kierunek drzwi wejściowych z prawych na lewe, teraz jak 3 osoby będą wchodzić do domu to muszą 'obejść' drzwi.
    Czemu kotlownia tak oddalona od pom ktore korzystaja z wody? Czy to planujesz ogrzewać? -chyba nie węglem?
    Miałem na myśli cegłę silikatową bo z tego właśnie będą mury. W rodzinnym domu mam sufit 255cm od podłogi i nie wydaje mi się klaustrofobicznie. Ile Twoim zdaniem jest w sam raz? W całym domu planujemy podłogówkę więc ile cm posadzki, 8-9cm? Grzać będziemy pompą ciepła p-w no i rekuperacja dojdzie.
    Na zbrojeniu się nie znam więc się nie wypowiadam. Miałem nadzieję, że projektantka mi nie przesadzi z tym. Też właśnie zwróciłem uwagę na tą działówkę, nośna ma być 18cm a działówki 12cm więc nie wiem czemu pod działówkę taka ława. W salonie zgadzałem się jedynie na podciąg którego nie byłoby widać w salonie ( nie mógłby wystawać na strychu zamiast w salonie?). No wejść do garażu jakoś trzeba a jak już pisałem w pierwszym poście, żona nie zgadza się na garaż doklejony od frontu więc jak to pogodzić? Te drzwi w korytarzu to aby oddzielić strefę nocną od dziennej no i żeby ten korytarz nie wydawał się taki długi. Pompa najbardziej pasowałaby pewnie w miejscu pralni ale nie chciałbym mieć agregatu przy drzwiach wejściowych.
    Co myślisz o dachu i strychu? Jeśli nie chcielibyśmy strychu użytkowego to nie wystarczy ze stropu po obwodzie wyprowadzić drutów i na to położyć od razu murłatę?
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 02-01-2020 o 20:46

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcesz strychu to pomyśl o dźwigarach, wtedy wieniec i dźwigary robisz. Graciarnie i tak wykombinujesz.

    Wysokość na gotowo wg mnie to tak 265-270 w tyle ja bym celował.
    Przy podłogówce wyjdzie 8-9 cm. Do tego jak gdzieś dasz płytki to 2cm minimum a jak duże kafle może wyjść i 3cm wg przekroju odejdzie jeszcze tynk sufitu (- koljne 2cm) więc robi Ci sie 256-258 przy pokojach bez znaczenia , ale w salonie i kuchni może już być nisko.

    Nie wiem czy bym robił wejście do łazienki z garderoby, tracisz dużo pow na półki.niby masz garderobę ale wielkość półek to taka mała szafa.
    Z wiatrołapu masz wejście do pralni? Wg mnie masz sporo pomieszane te funkcje , wchodzisz do domu garażem ale buty zostawiasz na drugim końcu domu w wiatrołapie, ---idziesz daleko- wychodzisz ubranie w wiatrołapie i znowu drepczesz pod domu, brudy z łazienki nosisz po domu, zakupy z auta do kuchni daleko do tego zawsze kilka drzwi do pokonania.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Nie wiem jakie macie zwyczaje, ale ja np. wolę być w sklepie jak najrzadziej. Preferuję duże zakupy raz na jakiś czas, niż małe często. Dlatego walczyłam z mężem, by na linii garaż - kuchnia było jak najmniej drzwi.
    U ciebie przyjedziesz autem, parkujesz w garażu. I zakupy w kilu yorbach niesiesz na 2-3 razy do kuchni przez cały w zasadzie dom, otwierając- jeżeli się nie mylę - troje drzwi. To będzie upierdliwe w normalnym użytkowaniu domu i garażu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Nie wiem jakie macie zwyczaje, ale ja np. wolę być w sklepie jak najrzadziej. Preferuję duże zakupy raz na jakiś czas, niż małe często. Dlatego walczyłam z mężem, by na linii garaż - kuchnia było jak najmniej drzwi.
    U ciebie przyjedziesz autem, parkujesz w garażu. I zakupy w kilu yorbach niesiesz na 2-3 razy do kuchni przez cały w zasadzie dom, otwierając- jeżeli się nie mylę - troje drzwi. To będzie upierdliwe w normalnym użytkowaniu domu i garażu.
    Masz rację Nayri
    Ale z drugiej strony, zona to wymyśliła a słowo zony jest ,,święte''
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Nie wiem jakie macie zwyczaje, ale ja np. wolę być w sklepie jak najrzadziej. Preferuję duże zakupy raz na jakiś czas, niż małe często. Dlatego walczyłam z mężem, by na linii garaż - kuchnia było jak najmniej drzwi.
    U ciebie przyjedziesz autem, parkujesz w garażu. I zakupy w kilu yorbach niesiesz na 2-3 razy do kuchni przez cały w zasadzie dom, otwierając- jeżeli się nie mylę - troje drzwi. To będzie upierdliwe w normalnym użytkowaniu domu i garażu.
    Nie wiem gdzie jest granica upierdliwości przejścia z garażu do kuchni z torbami ale tak się przyzwyczailiśmy ,że nie jest to upierdliwe ale wręcz przeciwnie bardzo przydatne.Przyjeżdżamy z zakupami do domu .Siedząc w samochodzie otwiera się brama wjazdowa , brama garażowa, wyjmujemy zakupy i przez dwoje drzwi jesteśmy w kuchni. Dlatego pytam o granice tej upierdliwości. Wjechałem suchy i suche wniosłem.Nie widzę problemu. Problem widzę u autora wątku aż poszedłem zobaczyć jakbym schody miał w podobnym miejscu. Jakoś to mi nie pasuje.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie wiem gdzie jest granica upierdliwości przejścia z garażu do kuchni z torbami ale tak się przyzwyczailiśmy ,że nie jest to upierdliwe ale wręcz przeciwnie bardzo przydatne.Przyjeżdżamy z zakupami do domu .Siedząc w samochodzie otwiera się brama wjazdowa , brama garażowa, wyjmujemy zakupy i przez dwoje drzwi jesteśmy w kuchni. Dlatego pytam o granice tej upierdliwości. Wjechałem suchy i suche wniosłem.Nie widzę problemu. Problem widzę u autora wątku aż poszedłem zobaczyć jakbym schody miał w podobnym miejscu. Jakoś to mi nie pasuje.
    W ogóle nie zrozumiałeś... niesiesz dwie pełne, ciężkie siaty z zakupami i otwierasz po drodze radośnie 3 pary drzwi. I tak jeszcze z 2 razy z kolejnymi zakupami. Wg mnie jedne drzwi, te do garażu, raczej konieczne, wystarczają gdy ma się ręce zajęte. I o to mi chodziło.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Potwierdzam tylko uwage jajmara co do wysokosci.
    To parterowka przeciez! U mnie w projekcie bylo 265 w projekcie z poddaszem uzytkowym. Jak wymurowali ostatniego pustaka to pomierzylem jak to bedzie na gotowo i wyszlo niecale 260. Poszla dodatkowa warstwa i jest 285. Na powierzchni otwartej prawie 50 m2 to naprawde zupelnie inne odczucie przestrzeni. Na poddaszu jest 255 i jak na pokoje w ktorych sie spi i bawi sie dziecko moze byc, ale na pewno nie jako pokoj dzienny. W Twoim przypadku jest parterowka, to tym bardziej powinno byc min 2.8 a najlepiej 2.9-3.0, ale na pewno nie 260.
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 03-01-2020 o 10:04

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    W ogóle nie zrozumiałeś... niesiesz dwie pełne, ciężkie siaty z zakupami i otwierasz po drodze radośnie 3 pary drzwi. I tak jeszcze z 2 razy z kolejnymi zakupami. Wg mnie jedne drzwi, te do garażu, raczej konieczne, wystarczają gdy ma się ręce zajęte. I o to mi chodziło.
    Ale ,że co ,że ciężko, że obijam się o drzwi,że muszę nacisnąć na klamkę. Gdzie tu widzisz problem ? Ja się cieszę że nie muszę wnosić ich prze główne wejście jak na dworze leci z nieba deszcz śnieg , grad itp a w drugą stronę wolisz wyjść w taki niekonkretny z opadami dzień głównym wyjściem na zakupy , czy przejść trzema drzwiami do samochodu i nie zmoknąć.Nie wiedziałem bo mam tylko dwoje drzwi z garażu do kuchni ,że może być aż takim problemem.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    A gdzie ja pisałam o wchodzeniu głównymi drzwiami? A tym bardziej przy gradzie i sniegu, co jest teraz w Polsce standardową pogodą pewnie Nie wiem czemu upierasz się, że alternatywa dla 3 drzwi między domem a garażem jest wychodzenie na dwór?
    Napiszę ostatni raz, tak jasno jak potrafię i kończę dyskusję, bo ona już nie ma sensu:
    Moim zdaniem, im mniej jest drzwi między garażem a kuchnią, tym wygodniej, gdy nosisz zakupy. Alternatywą dla 3 par drzwi jest nie wychodzenie na zewnątrz (kolejne drzwi, do wiatrolapu i wyjściowe), a ograniczenie ilości rzekomych drzwi. Do chociażby 2, a najlepiej jednych - tych między domem a garażem. Jak się nie da, no to trudno. Ale na etapie projektu warto to rozważyć, zebypotem przez X lat nie obijac sie co chwilę o niepotrzebne drzwi.

    Piszę to o tyle z doświadczenia, że mieszkałam jakiś czas bez drzwi wewnętrznych. I jak mają one wiele plusów (zwłaszcza te od łazienek), to jednak teraz bardziej dostrzegam uciążliwośc drzwi, gdy noszę z auta zakupy, albo dziecko, albo - bardzo często - zakupy, dziecko i plecak.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A gdzie ja pisałam o wchodzeniu głównymi drzwiami? A tym bardziej przy gradzie i sniegu, co jest teraz w Polsce standardową pogodą pewnie Nie wiem czemu upierasz się, że alternatywa dla 3 drzwi między domem a garażem jest wychodzenie na dwór?
    Napiszę ostatni raz, tak jasno jak potrafię i kończę dyskusję, bo ona już nie ma sensu:
    Moim zdaniem, im mniej jest drzwi między garażem a kuchnią, tym wygodniej, gdy nosisz zakupy. Alternatywą dla 3 par drzwi jest nie wychodzenie na zewnątrz (kolejne drzwi, do wiatrolapu i wyjściowe), a ograniczenie ilości rzekomych drzwi. Do chociażby 2, a najlepiej jednych - tych między domem a garażem. Jak się nie da, no to trudno. Ale na etapie projektu warto to rozważyć, zebypotem przez X lat nie obijac sie co chwilę o niepotrzebne drzwi.

    Piszę to o tyle z doświadczenia, że mieszkałam jakiś czas bez drzwi wewnętrznych. I jak mają one wiele plusów (zwłaszcza te od łazienek), to jednak teraz bardziej dostrzegam uciążliwośc drzwi, gdy noszę z auta zakupy, albo dziecko, albo - bardzo często - zakupy, dziecko i plecak.
    No to masz problem.Mam dwoje drzwi ,które są mi bardzo przydatne.Z garażu do takiego przedpokoju z którego można wejść i do pralni prasowalni i do hallu.Jak zamknę te od hallu to zamykam ta szarą strefę domu i robi się bardziej komfortowo. Rozweseliłaś mnie tym problemem.Mąż Ci nie może pomóc albo zanieść wszystko na raty dla sportu.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jeżeli nie chcesz strychu to pomyśl o dźwigarach, wtedy wieniec i dźwigary robisz. Graciarnie i tak wykombinujesz.

    Wysokość na gotowo wg mnie to tak 265-270 w tyle ja bym celował.
    Przy podłogówce wyjdzie 8-9 cm. Do tego jak gdzieś dasz płytki to 2cm minimum a jak duże kafle może wyjść i 3cm wg przekroju odejdzie jeszcze tynk sufitu (- koljne 2cm) więc robi Ci sie 256-258 przy pokojach bez znaczenia , ale w salonie i kuchni może już być nisko.

    Nie wiem czy bym robił wejście do łazienki z garderoby, tracisz dużo pow na półki.niby masz garderobę ale wielkość półek to taka mała szafa.
    Z wiatrołapu masz wejście do pralni? Wg mnie masz sporo pomieszane te funkcje , wchodzisz do domu garażem ale buty zostawiasz na drugim końcu domu w wiatrołapie, ---idziesz daleko- wychodzisz ubranie w wiatrołapie i znowu drepczesz pod domu, brudy z łazienki nosisz po domu, zakupy z auta do kuchni daleko do tego zawsze kilka drzwi do pokonania.
    Wiązary i tym podobne odpadają, jakoś bardziej wierzę solidnej i jednolitej konstrukcji.
    270cm na gotowo? tzn już po położeniu podłóg? Nad drzwiami z łazienki do garderoby też się zastanowię bo w sumie nie są mi potrzebne. Pralnia to w sumie tak wymyślona w tym miejscu bo co miałbym zrobić w tym pomieszczeniu? A gdzie niby wstawić pralkę? do łazienki? czy zamienić jakoś pomieszczenia? Z 2 drzwi między garażem a kuchnią bym zrezygnował ale boję się, że wyjdzie wtedy taki wąski klaustrofobiczny korytarz. Żonie nie podoba się garaż doklejony do frontu domu a jak inaczej to zrobić, żeby nie wystawał za lico ściany frontowej i było ładnie i funkcjonalnie.

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Potwierdzam tylko uwage jajmara co do wysokosci.
    To parterowka przeciez! U mnie w projekcie bylo 265 w projekcie z poddaszem uzytkowym. Jak wymurowali ostatniego pustaka to pomierzylem jak to bedzie na gotowo i wyszlo niecale 260. Poszla dodatkowa warstwa i jest 285. Na powierzchni otwartej prawie 50 m2 to naprawde zupelnie inne odczucie przestrzeni. Na poddaszu jest 255 i jak na pokoje w ktorych sie spi i bawi sie dziecko moze byc, ale na pewno nie jako pokoj dzienny. W Twoim przypadku jest parterowka, to tym bardziej powinno byc min 2.8 a najlepiej 2.9-3.0, ale na pewno nie 260.
    3metry to chyba już dużo chociaż nie wiem... byłem w kilku nowych domach ale nigdy z metrówką w ręku więc nawet może nie jestem świadom, że wyglądałoby to łądnie. U mnie obecnie 263cm, jeśli dołoże jedną cegłe silikatową to wyjdzie 285cm, dołożyć 3m do wylewki i 10cm do ocieplenia podłogi, zostaje 272cm. Kolejna cegła to już 294cm a nie chciałbym mieć też za wysoko

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Moim zdaniem, im mniej jest drzwi między garażem a kuchnią, tym wygodniej, gdy nosisz zakupy. Alternatywą dla 3 par drzwi jest nie wychodzenie na zewnątrz (kolejne drzwi, do wiatrolapu i wyjściowe), a ograniczenie ilości rzekomych drzwi. Do chociażby 2, a najlepiej jednych - tych między domem a garażem. Jak się nie da, no to trudno. Ale na etapie projektu warto to rozważyć, zeby potem przez X lat nie obijac sie co chwilę o niepotrzebne drzwi.
    Sprawę drzwi przedyskutuję z żoną. Jeśli nie zostawiać drzwi to wcale ale jak już wyżej napisałem boję się, że wyjdzie dłuuuuugi i wąski korytarz.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i ty tymi zakupami w rekach, z dziećmi w zabłoconych butach będziecie drałować przez część sypialnianą. Bo przecież ta klitka przy garażu będzie za ciasna, by cała rodzina swobodnie zdjęła buty. Niech zona potem nie narzeka na życie z mopem w reku.
    Dla mnie takie ustawienie garażu to absurd. Tak samo jak przekładanie wyglądu wizualnego bryły domu nad efektywnością układu wnętrz.

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    i ty tymi zakupami w rekach, z dziećmi w zabłoconych butach będziecie drałować przez część sypialnianą. Bo przecież ta klitka przy garażu będzie za ciasna, by cała rodzina swobodnie zdjęła buty. Niech zona potem nie narzeka na życie z mopem w reku.
    Dla mnie takie ustawienie garażu to absurd. Tak samo jak przekładanie wyglądu wizualnego bryły domu nad efektywnością układu wnętrz.
    Elfir ja nie mam części sypialnej na dole i mam pucybuta stary ale jary w garażu (nie pokaże bo .....stary ale działa ).Mam gosposie bo żona ciężko pracuje.My tak bardziej jak u rodzinki pl.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony