dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegżółka

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-402
    Posty
    4

    Domyślnie Mieszkanie 60m

    Hej!

    Kupuje mieszkanie i mam problem z funkcjonalnym ustawieniem.
    Potrzebuje maksymalnej ilości przechowywania. Nie wiem jak zrobić żeby było ładnie i funkcjonalnie.
    Stan osobowy to aktualnie 2+1 z opcją nowego lokatora za jakoś czas.
    Głównym problemem jest salon z aneksem...

    Pokój dziecka będzie po lewej a rodziców po prawej, odwrotnie niż na planie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20191230-201956~2.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	438891  

  2. #2

    Domyślnie

    Rysunek mały, nie widzę wszystkich liczb. Jaka jest szerokość wąskiego pokoju, który ma być sypialnią dla dorosłych?
    Działałam trochę po omacku i dlatego moje niektóre sugestie mogą być chybione.Mam nadzieję, że w tym wąskim pokoju, w którym ma być sypialnia nie ma wejścia na balkon.
    Ustawiłam tam łóżko, czarne prostokąty po bokach to dwie szafy.Płytsza z półkami, głębsza z drążkami- albo jak Wam wygodnie i możliwości pozwolą. Nie wiem czy przy takim ustawieniu łóżka będzie dostęp po bokach do łoża.
    Wskazana zabudowa każda (w tym kuchenna) do samego sufitu, wnętrze szaf bardzo przemyślane, na Wasze potrzeby-np w sypialni jeśli jest miejsce i potrzebujecie biblioteczkę, to przy takim ustawieniu szaf aby z łóżka nie oglądać frontów mebli płytka oszklona biblioteczka z boku każdej szafy. Sami wiecie, co potrzebujecie..... Każde łóżko, sofa, kanapa koniecznie z pojemnikiem na pościel. Dla dziecka można tak: na górze ma pościel,a w wysuwanych pojemnikach zabawki...
    Drzwi do wąskiej sypialni zdecydowanie przesuwne, albo dekoracyjne, drzwi które są lustrem (tylko nie wiem czy jest coś ładnego, co mogłoby się w nich odbić) albo takie by zlały się ze ścianą salonu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zamiana.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	438925  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-01-2020 o 15:31

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz dokładnie czego oczekujesz po salonie z aneksem,będzie łatwiej pomóc.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegżółka

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/edf29225b4e8dbc8
    Może tu będzie lepiej

    Planuje duża szafę w korytarzu.
    W sypialni łóżko będzie raczej 160x200, chociaż gdyby weszło 180x200 byłoby super. Drzwi wolałabym zwykle otwierane do środka.
    Myślałam żeby przesunąć ścianę łazienki z sedesem do tyłu.
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/d1de38b11bad5fa0
    W pokoju dziecka potrzebne na pewno miejsce na łóżko, biurko i szafy na zabawki...

    W salonie nie będzie telewizora więc odpada klamot.
    W kuchni potrzebuje dużego blatu. Płyta, zlew, zmywarka, lodówka więc klasycznie.
    Stół na cztery krzesła, upatrzona kanapa ma 228 na 97cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Martwią mnie te wymiary zwłaszcza tego wąskiego pokoju na sypialnię. Te wymiary są deweloperskie, zatem po położeniu gładzi zmniejszą się, a każdy cm jest ważny.najbardziej optymalna wersja łóżka to na materac 200 cm na 140 cm, śpicie nogami w kierunku drzwi.Przy 160 na 200 bedzie ciężko się przeciskać po bokach.
    Tam jest ogrzewanie podłogowe?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary widoczne.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	438956  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 05-01-2020 o 11:39

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegżółka

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie, będą grzejniki ale nie widzę na tym planie rozmieszczenia
    Do lokalu będę mogła wejść 7.01

    Łóżko wolałabym z jednej strony dosuniete do ściany

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegżółka

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200104-015002~2.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	438969
    Znalazłam w inspiracjach, udałoby się tak zrobić? Czy ma to sens zakładając że miejsca będzie ok 3m?

  8. #8

    Domyślnie

    Będą grzejniki, to w wąskim pokoju będzie on pod oknem, czyli przy mojej propozycji ustawinia łóżka- nie dobrze, bo blisko głowy nie powinno być źródła ciepła,Zatem moja propozycja ustawienia łóżka odpada.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym powalczyła z węższą kanapą. Ładne kanapy ma moim zdaniem Lena Meble Łubowo (salon tez jest w Warszawie)-z nimi można się dogadać co do wymiarów, są elastyczni. W Warszawie jest jeszcze producent mebli tapicerowanych, który zrobi mebel wg Twoich wytycznych-od początku do końca. Piszę o tym, nie dla reklamy, tylko dlatego, że każdy cm jest na wagę złota. Nie każdy producent mebla godzi się na to by dany model kanapy był np. o 2 cm węższy.
    Co do Twojego pytania: "Znalazłam w inspiracjach, udałoby się tak zrobić? Czy ma to sens zakładając że miejsca będzie ok 3m? "Rozumiem, że to przestrzeń wolna, bez mebli , mierzona po podłodze. Zależy od tego ile osób gotuje jednocześnie.... Może uda Ci się zrobić tak: Wymierz te 3 metry kwadratowe na szarym papierze (kupisz w papierniczym) , ułóż na podłodze swojej kuchni, w zasięgu tej podłogi przygotuj sobie akcesoria do przygotowania kolacji, przygotuj ją, a partner niech patrzy Ci na stopy czy wychodzisz poza obręb szarej podłogi (wcześniej musisz sobie wszytko zorganizować na obszarze 3 metrów kwadratowych , by nie sięgać po talerz po za obrębem szarej podłogi).Ty się koncentrujesz wyłącznie na robieniu kolacji, a nie na tym, że nie wolno Ci przekraczać szarej podłogi. Ty musisz się dobrze czuć, bo co Ci z tego jak Ci napiszę, że wystarczy , a Tobie niekoniecznie musi wystarczyć.Potem będziesz żałowała, że mogłaś jednak poszerzyć, powiększyć strefę kuchenną.No w kuchni wiadomo ważne blaty są, im więcej tym lepiej.
    I jeszcze jedno: co to znaczy około 3m kwadratowe? Wbrew pozorom, ale diabeł tkwi w szczegółach.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 06-01-2020 o 15:49

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zamiana pokoju dziecięcego z sypialnią rodziców sprawi, że klasyczne ustawienie łóżka będzie mało wygodne. Chyba, że łóżko będzie szerokości 120-130 cm…
    W tej sytuacji lepiej chyba pozostać przy wygodnej szerokości 160-180cm i dosunąć je jednym bokiem do ściany. Lub pozostać przy developerskim rozwiązaniu bez zamiany funkcji pokoi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony