dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa stodoły na garaż

    Witam,
    Na wstępie powiem, iż mam małe doświadczenie jeśli chodzi o budownictwo dlatego postanowiłem tutaj napisać

    Mam do wylania nadproże nad bramą garażową długość tego nadproża to 3.2m nad nim jest przestrzeń 2.1m2 którą w planach mam wymurować z betonu komórkowego z racji tego, że jest lekki wyjdzie około 20 pustaków, dach nie będzie przenosił na to dużego obciążenia lub żadnego.

    w nadprożu chcę umieścić 4 druty 2 na górze 2 na dole fi 16 strzemiona co 15cm

    W jakich wymiarach ma być to nadproże? Czy 20x20 wystarczy? Jaka ma wynosić odległość drutu od deski w momencie zalewania? Czy 2cm to odpowiednia odległość? beton będzie zawibrowany po wylaniu oczywiście. Na jaką głębokość wkuć się w murze aby dobrze siedziało nadproże?



    wygląda to tak:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	811271072_qaxeqes.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	438894

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    polecam zrobić wieniec, a nadproże przy okazji.
    lub coś takiego jak masz teraz, tylko ściankę na górze zrób szkieletową (nie murowaną)
    lub zrób bramę garażową pełnej wysokości.

  4. #4

    Domyślnie

    Brama garażowa pełnej wysokości w moim przypadku odpada.

    Przerzuciłem wiele tematów, ale nigdzie nie ma konkretów.
    Chce zrobić to tak, nadproże będzie miało 25cm szerokości i 35 wysokości w nim 4 druty fi16 strzemiona co 15cm wpuszczę je w słupy około 20cm, światło ma 3.2m zbrojenie w takim razie będzie wchodzić w słup i łącznie będzie miało 3.6m
    Wyliczyłem że będzie potrzeba około 0.3m³ betonu

    Wylanie wieńca w moim przypadku również odpada ponieważ konstrukcja na to nie pozwala

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony