dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie domu 140m2

    Witam, z rodzinną rozglądamy się za kupnem domu, poza kilkoma wyjątkami z górnego przedziału cenowego nie widzimy nic dla siebie ciekawego. W takiej sytuacji ciekawi mnie dom którego budowę zaczął ktoś inny, znalazłem ofertę domu 140m2, z tego co widać na zdjęciach na dachu położona jest dachówka, są rynny, z opisu wynika że została już zainstalowana kanalizacja i elektryka (dosłownie tyle zawiera opis). Zatem co zostaje do zrobienia, tynkowanie sufitów i ścian, układanie płytek (kuchnia, łazienka), układanie paneli, wyposażenie kuchni i łazienki, może zrobienie schodów (deski drewniane lub panele, barierka) Część z zadań mógłbym zrobić sam (malowałem, tynkowałem i kładłem płytki a panele są ponoć bardzo proste) Na jakie koszty się szykować związane z wykończeniem domu, nie chodzi mi o wysoki standard z drogimi kamieniami, średnia lub niska półka. Nie jestem budowlańcem, może z takiego opisu oferty domu wynika że brakuje czegoś czego nie widzę? Można się zmieścić do 40-50 tysięcy?

    Z zewnątrz dom nie jest otynkowany, nie jest ocieplony i taka myśl mi teraz przyszła, instalacji grzewczej, pieca pewnie tez nie ma, piec to pewnie dodatkowo 10-15 tys, instalacja i kupno kaloryferów od 5 tys w górę...

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli to kwota bez wyposażenia i mebli to może dasz radę. Zaciskając pasa i robiąc wiekszość samemu. Dolicz jeszcze instalację wodną (wspominasz tylko o kanalizacji), a to też ładnych kilka tysięcy. Same sprzęty kuchenne to jak nic 5 tysięcy i to tylko te najważniejsze i z dolnej półki. No i nie da się obecnie zamieszkać w nieocieplonym domu...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Jeśli to kwota bez wyposażenia i mebli to może dasz radę. Zaciskając pasa i robiąc wiekszość samemu. Dolicz jeszcze instalację wodną (wspominasz tylko o kanalizacji), a to też ładnych kilka tysięcy. Same sprzęty kuchenne to jak nic 5 tysięcy i to tylko te najważniejsze i z dolnej półki. No i nie da się obecnie zamieszkać w nieocieplonym domu...
    Nie ma najmniejszych szans by zmieścił się w tej kwocie. Najmniejszych.
    Nawet, gdybyś wszystko robiły sam i tak przekroczysz 100tys.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to raczej wygląda to na stan surowy zamknięty. Jak nie ma wykonanych tynków, wylewek, ocieplenia dom z zewnątrz ocieplenia stropu to do zamieszkania nie wiem czy z 200 tyś Ci wystarczy.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Hmm 140m wykończyć to z 150 tys potrzeba w średnim standardzie. Oczywiście robisz sam z pomocą rodziny. Z opisu wynika że ssz z dlubnieta elektryka i kanaluza.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam dom 130m2. Elektryka oraz hydraulika były już wykonane. Ocieplenie styropianem 12cm również, okna wstawione. W tym roku mam zamiar finalnie go skończyc. Ociepliłem poddasze do tego sufit podwieszany, gładzie, płytki na podłogach, panele, drzwi wewnętrzne, delikatne przeróbki elektryki i hydrauliki, malowanie, zakup płytek do 2 łazienek i juz dawno pękło 50k. Został piec, kosmetyka gładzi, kuchnia i dwie łazienki oraz opaska wraz ze schodami z kostki na zewnątrz. Podejrzewam, że kolejne 50k pęknie i będzie mało.
    Ostatnio edytowane przez Otowaw ; 04-01-2020 o 17:06

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zubr86 Zobacz post
    Witam, z rodzinną rozglądamy się za kupnem domu, poza kilkoma wyjątkami z górnego przedziału cenowego nie widzimy nic dla siebie ciekawego. W takiej sytuacji ciekawi mnie dom którego budowę zaczął ktoś inny, znalazłem ofertę domu 140m2, z tego co widać na zdjęciach na dachu położona jest dachówka, są rynny, z opisu wynika że została już zainstalowana kanalizacja i elektryka (dosłownie tyle zawiera opis). Zatem co zostaje do zrobienia, tynkowanie sufitów i ścian, układanie płytek (kuchnia, łazienka), układanie paneli, wyposażenie kuchni i łazienki, może zrobienie schodów (deski drewniane lub panele, barierka) Część z zadań mógłbym zrobić sam (malowałem, tynkowałem i kładłem płytki a panele są ponoć bardzo proste) Na jakie koszty się szykować związane z wykończeniem domu, nie chodzi mi o wysoki standard z drogimi kamieniami, średnia lub niska półka. Nie jestem budowlańcem, może z takiego opisu oferty domu wynika że brakuje czegoś czego nie widzę? Można się zmieścić do 40-50 tysięcy?

    Z zewnątrz dom nie jest otynkowany, nie jest ocieplony i taka myśl mi teraz przyszła, instalacji grzewczej, pieca pewnie tez nie ma, piec to pewnie dodatkowo 10-15 tys, instalacja i kupno kaloryferów od 5 tys w górę...
    Pomoge jak mogę. Budowałem sam.
    Zostaje ci do zrobienia: ceny robiac samemu
    Hydraulika (bez CO)-3000
    Tynkowanie (firma) około 30 zł z metra -wyjdzie ci pewnie kolo 500 metrów -15000
    Hydraulika CO (same rurki/kaloryfery uzbrojenie kotłowni) - minimum 15000 może byc tez 40 000
    Wylewki (firma) u mnie 30 zł z metra 4000
    Ocieplenie dachu, skosów o ile masz (sam) -8000 z zabudowa Karton gips
    Elewacja + podbitka (nawet jak samemu zrobisz) to wyjdzie około 15000 -20 000

    brawo masz stan deweloperski, czyli jeszcze nie zamieskzasz - Wyjdzie okolo 80 000-100 000, robiac samemu wiekszość.
    Teraz wykoncznie, wszystko robiac samu,minimum minima najtansze płytki żarówki zamiast żyrandola, biały montaż, drzwi wew. Około 30 000 i to naprawdę bieda wyposażenie. Do tego meble itp około 30000 (minimum)

    Realnie wykonczenie to minimum 100 000.

    Do tego dochodzi zagospodarwoanie w okol domu, kostka płot- robiac samemu okolo 20 000-30000.

    Wiec od tego co amsz musisz wydać około 80 000-100000 żeby zrobi stan deweloperski+100 000 żeby zamieszkać.
    Ostatnio edytowane przez redbox ; 07-01-2020 o 10:49

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    50tyś? Żart czy prowokacja? 40tys to mozesz wydać na sama elewację i podbitkę.
    Masz dom w SSZ + elektryka która i tak bedzie pewnie w polowie do przerobienia a rozdzielnicy nie ma albo jest wlacznik glowny z jedną Eską. Typowy stan pseudodeweloperski. Jesteś mniej wiecej w polowie kosztow budowy i to raczej tej "mniejszej" polowy jeśli wykonczenie ma być przyzwoite.
    Do wydania przynajmniej 200tyś o ile wszystkie przyłącza są doprowadzone bo często sie okazuje w deweloperce że nie są i trzeba dolozyć z 20tyś na wybrukowanie wspolnej drogi ktorej nie zrobili bo nie ma tych wlasnie przyłączy

  9. #9

    Domyślnie

    Za 40-50 tyś to możesz zrobić remont mieszkania Według opisu jest dopiero SSZ z elektryką i kanalizą. Niestety trzeba liczyć się z wyższą kwotą - 150tyś myślę, że spokojnie pójdzie robiąc wszystko samemu i z najtańszych materiałów.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wyjaśnienie sprawy.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    chciałbym się podpiąć pod temat, ponieważ również mam na oku dom do wykończenia. Budynek został wybudowany na podstawie projektu "Kowary"
    (https://www.kbprojekt.pl/119/kowary). Różnica w projekcie jest taka, że zamiast dachu nad garażem znajduje się taras a na klatce schodowej na poziomie -1 znajdują się dodatkowe drzwi zewnętrzne z wyjściem na ogród. Dom ma wstawione wszystkie okna i drzwi, zamontowano w nim bramę garażową i na dachu znajduje się blachodachówka. W piwnicy znajduje się już przyłącze do wody i kanalizacji.

    Do zrobienia zostało:
    - ocieplenie dachu (wełna/piana);
    - przyłącze prądu;
    - instalacja centralnego ogrzewania (kocioł na pellet);
    - instalacja elektryczna;
    - podwieszenie sufitów na poddaszu + ocieplenie;
    - wykończenie (tynki, płytki itd.);
    - wyposażenie.

    Chciałbym się zorientować czy na podstawie własnych doświadczeń jest ktoś w stanie stwierdzić czy na ww. prace wystarczy mi ok 200-250k złotych.

    Z góry dziękuję za wyrażenie opinii na ten temat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony