dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    też buduję - pow. użytkowa 185m2, stan deweloperski dawno osiągnięty, póki co wydałem 370tys. została łazienka kuchnia, panele, kostka przed domem. myślę że max 50 tys razem z meblami i mogę się wprowadzać. samemu oprócz załatwiania, sprzątania i paru drobnych rzeczach nic nie robiłem, pod Toruniem. nie wiem jak innym wychodzi dwa razy drożej...
    Ja też buduję, 183m2 po podłogach razem z garażem, mamy SSO i 250tyś wydane.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    została łazienka kuchnia, panele, kostka przed domem. myślę że max 50 tys razem z meblami i mogę się wprowadzać.
    Kuchnia z ikea, łazienka z plyt osb na ścianach i 20m2 kostki przed domem to akurat te 50 tysięcy, a meble plastikowe krzesło ogrodowe.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Kuchnia z ikea, łazienka z plyt osb na ścianach i 20m2 kostki przed domem to akurat te 50 tysięcy, a meble plastikowe krzesło ogrodowe.
    Kuchnia z Ikea wychodzi podobnie jak u Stolarza, wycene mialem chyba na 10800 za stolarzowi dalem niecale 12tys a szafek mi dorobił wiecej i dokladnie na wymiar a nie komromisy jak w gotowych.

  4. #24

    Domyślnie

    cóż, gabarytowo buduję obecnie podobny dom, 155m, z tym, że garaż jednostanowiskowy ale dach kopertowy.
    mamy w domu SSZ + elektrykę, na ten moment wydane 300.000zł na robociznę + materiały. liczę, że drugie 300.000 pójdzie na doprowadzenie domu by zamieszkać, czyli dojść do deweloperki, zrobić kuchnię, łazienkę, wszędzie podłogi i sypialnię.

    reszta z czasem, już po zamieszkaniu. o tarasie, kostce, płocie i trawie nawet nie myślę na razie, bo to lekko kolejne min 100.000zł, jeżeli chciałbym wszystko zlecić.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    w moim przypadku (dom z poddaszem użytkowym) - powierzchnia po podłodze (wraz z garażem i pom. gosp.) to ok. 150m2. Obecnie SSO 230tys + zamówione już okna z roletami i drzwiami wejściowymi w cenie 40tys. + koszt bramy garażowej doliczam jakieś 4-5tys.
    Nie liczę tu kosztów przyłączy do działki (jakieś 10-11tys.) oraz honorarium kierbuda - obecnie ok. 3 tys.
    Stan deweloperski chciałbym mieć w cenie max 300tys.
    Rozpoczynając budowę liczyłem, że stan deweloperski będzie w granicy 500-550 tys. "Trochę" niedoszacowane założenie

  6. #26

    Domyślnie

    Stan zero 60 tyś. Płyta fundamentowa 206 m2

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    w moim przypadku (dom z poddaszem użytkowym) - powierzchnia po podłodze (wraz z garażem i pom. gosp.) to ok. 150m2. Obecnie SSO 230tys + zamówione już okna z roletami i drzwiami wejściowymi w cenie 40tys. + koszt bramy garażowej doliczam jakieś 4-5tys.
    Nie liczę tu kosztów przyłączy do działki (jakieś 10-11tys.) oraz honorarium kierbuda - obecnie ok. 3 tys.
    Stan deweloperski chciałbym mieć w cenie max 300tys.
    Rozpoczynając budowę liczyłem, że stan deweloperski będzie w granicy 500-550 tys. "Trochę" niedoszacowane założenie
    A masz juz tynki porobione, gotową instalacje w domu, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, wylewki ?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    A masz juz tynki porobione, gotową instalacje w domu, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, wylewki ?
    Pisząc 300tys chodziło mi o wydatki od obecnego SSO do stanu deweloperskiego

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Pisząc 300tys chodziło mi o wydatki od obecnego SSO do stanu deweloperskiego
    Czyli masz juz to zrobione.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Czyli masz juz to zrobione.
    chyba się nie dogadamy
    obecnie mam SSO
    na doprowadzenie do stanu deweloperskiego muszę zrobić:
    posadzki, sufit poddasza, ocieplenie dachu, instalacje wod-kan + elektryczne, tynki wewn., elewacje
    do tego muszę doliczyć reku oraz pompę ciepła
    i na to właśnie liczę kolejne 300tys.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    chyba się nie dogadamy
    obecnie mam SSO
    na doprowadzenie do stanu deweloperskiego muszę zrobić:
    posadzki, sufit poddasza, ocieplenie dachu, instalacje wod-kan + elektryczne, tynki wewn., elewacje
    do tego muszę doliczyć reku oraz pompę ciepła
    i na to właśnie liczę kolejne 300tys.
    Teraz rozumiem
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    chyba się nie dogadamy
    obecnie mam SSO
    na doprowadzenie do stanu deweloperskiego muszę zrobić:
    posadzki, sufit poddasza, ocieplenie dachu, instalacje wod-kan + elektryczne, tynki wewn., elewacje
    do tego muszę doliczyć reku oraz pompę ciepła
    i na to właśnie liczę kolejne 300tys.
    300 trochę może dużo, myślę, że mniej. wszystko zależy jak bardzo "szeroko" chcesz iść z bajerami w domu. ja mam podobne cele do zrealizowania, jedynie elektrykę już mam, no i ocieplam poddasze a nie dach a w miejsce Twojego kosztu rekuperacji ja chcę zamontować panele na dachu. zakładam zmieścić się w max 250k.

  13. #33

    Domyślnie

    źle zadanie pytanie szukaj wycen do developerskiego potem możesz wydać 100 tys na wykończenie jak i 500 tys
    Pomyślcie czy wam garaż potrzebny tak drogi jak salon nie jest ale pewnie z 2k za m2 wyjdzie na "gotowo" taki 2 stanowiskowy to pewnie ze 100 tys.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    źle zadanie pytanie szukaj wycen do developerskiego potem możesz wydać 100 tys na wykończenie jak i 500 tys
    Pomyślcie czy wam garaż potrzebny tak drogi jak salon nie jest ale pewnie z 2k za m2 wyjdzie na "gotowo" taki 2 stanowiskowy to pewnie ze 100 tys.
    Wolnostojący chyba jeszcze droższy, a przy tym mniej funkcjonalny. Ja nie wyobrażam sobie nie mieć garażu w bryle budynku.
    100 tysięcy powiadasz...... eeee chyba nie.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Wolnostojący chyba jeszcze droższy, a przy tym mniej funkcjonalny. Ja nie wyobrażam sobie nie mieć garażu w bryle budynku.
    100 tysięcy powiadasz...... eeee chyba nie.
    Garaż w bryle na pewno jest wygodniejszy. Wolnostojący ma tę zaletę, że możesz go zbudować po zakończeniu budowy domu, kiedy już wiesz, że nie popłyniesz finansowo. A jak popłynąłeś, to bez garażu da się mieszkać (ewentualnie ogarnąć blaszak za 2 tysie), a w niedokończonym domu ciężko....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony