dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Realna wycena parterówki ok. 125m2?

    Witam wszystkich,

    Chcemy z żoną w tym roku rozpocząć budowę, działka jest (chociaż trochę z nią problemów ale to nie na teraz)...

    Stoimy przed decyzją, jak duży kredyt dobrać do wkładu własnego - posiadamy ok. 250k, chcemy zbudować dom taki jak w tym projekcie:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...rowy-4-WAH1871

    Czy moglibyście poradzić:

    1- czy parterówka CENOWO to dobry wybór (w porównaniu z podobnymi metrami piętrówki)
    2- Jak myślicie (wiem, że to strzelanie, ale załóżmy średni standard) ile trzeba mieć zapasu, by zrealizować to od A do Z (już pod telewizor i serwetki)
    3- W zasadzie za wszystkie rady będziemy wdzięczni.

    Nie znamy się nic a nic na budowie domów;/ ale marzenie jest, by uciec z bloku, więc proszę być wyrozumiałym

    Pozdrawiamy!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Turret Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Chcemy z żoną w tym roku rozpocząć budowę, działka jest (chociaż trochę z nią problemów ale to nie na teraz)...

    Stoimy przed decyzją, jak duży kredyt dobrać do wkładu własnego - posiadamy ok. 250k, chcemy zbudować dom taki jak w tym projekcie:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...rowy-4-WAH1871

    Czy moglibyście poradzić:

    1- czy parterówka CENOWO to dobry wybór (w porównaniu z podobnymi metrami piętrówki)
    2- Jak myślicie (wiem, że to strzelanie, ale załóżmy średni standard) ile trzeba mieć zapasu, by zrealizować to od A do Z (już pod telewizor i serwetki)
    3- W zasadzie za wszystkie rady będziemy wdzięczni.

    Nie znamy się nic a nic na budowie domów;/ ale marzenie jest, by uciec z bloku, więc proszę być wyrozumiałym

    Pozdrawiamy!
    buduję mniej więcej podobny dom parterowy, na wiązarach z nieużytkowym poddaszem ( aczkolwiek będzie stryszek), silka na sciany działowe i nosne, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła , dach to dachówka turmalin, OSB i papa, wszystkie ekipy organizuje sam. Materiały dobrej jakości (buduję dla siebie) ale bez fajewerków. Będę zadowolony jak się zmieszczę w 800 tys. bez urządzenia ogrodu i podjazdów. Ceny dobrych fachowców i materiałów są niestety wysokie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    600k. Może wystarczy na kostkę i ogrodzenie, a może nie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Nikt Tobie realnie nie wyceni bo to czas kosztuje. Ssz łatwo przeliczyć gorzej już z wykończeniem. Tak jak napisał ktoś wcześniej 600 tys pasuje mieć. Najwyżej jak zostanie to będziesz miał na wakacje lub auto. Gorzej z pracownikami bo starzy pomału odchodzą a młodym się nie chce robić. Więc cena robocizny UP.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    600K może by wystarczyło, jakby to było faktycznie 125m2. Ale to jest 162,62m2. Garaż nie jest tańszy, niż salon (szybciej droższy, przez koszt bramy). Min. 700K - ale z urządzeniem terenu, umeblowaniem, RTV, AGD bez własnej pracy przy tym będzie trudno się zmieścić nawet przy dzisiejszych cenach. A przecież w czasie budowy ceny wzrostną. Więc bez 750K (nie licząc działki) nie porywałbym się..
    Trochę jeszcze zależy gdzie - przy zachodniej granicy znacząco drożej. Przy wschodniej taniej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Trudne pytanie, bo nie wiadomo jaki telewizor chcecie . Ale podejrzewam, bazując na doświadczeniu jednych znajomych, którzy się wybudowali, i własnym - jeszcze kawał drogi przed nami, to może w 600000 się zamkniecie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dużo zależy od stanu działki i sposobu jej zagospodarowania. Samo uzbrojenie, ogrodzenie działki oraz jej wybrukowanie pochłonie kilkadziesiąt tysięcy złotych, o których się zapomina przy planowaniu budowy. Projekt domu, adaptacja, geodeta, wycena na potrzeby kredytu do kolejne kilkanaście tysięcy.

    W miarę przewidywalne są koszty budowy do stanu surowego, natomiast wykończenia do zupełnie odrębny temat i wiele rzeczy, o których na etapie planowania budżetu w ogóle się nie myśli. A wykończenia potrafią być bardzo kosztowne .... np. zabudowa i wyposażenie kuchni to lekką ręką co najmniej 30 000 zł, do tego dochodzą podłogi (nawet tani panel przy skali całego domu "robi" dużą sumę), drzwi, łazienki, meble, osprzęt elektryczny, oświetlenie ....

    Na bazie moich doświadczeń, a jestem w trakcie wykończeń, wybudowanie tego domu z dwustanowiskowym garażem w stanie do zamieszkania, w systemie zleconym, będzie kosztowało nie mniej niż 700 000 zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę, że trzeba liczyć 700-800tyś pod klucz w średnim standardzie bez działki. Natomiast wiele zależy od standardu wykończenia i użytych materiałów - jeśli ktoś zdecyduje się na rolety to wyda na nie niewiele mniej niż na okna. Drzwi wejściowe można kupić za 1700zł jak i za 7100zł Podobnie jest praktycznie ze wszystkim.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja nie wiem skąd te wasze wygórowane ceny. 700-800 tys ? za 125 m2 ?
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 07-01-2020 o 12:54

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ja nie wiem skąd te wasze wygórowane ceny. 700-800 tys ? za 125 m2 ?
    Nie patrz na powierzchnię użytkową bo m2 garażu wychodzi niewiele taniej od m2 salonu.
    Ja akurat kończę budowę to coś wiem o cenach. Dom pod klucz - tj. wykończony w środku z meblami, sprzętem AGD, jakąś pralką itp + ogrodzenie + kostka + zagospodarowanie ogrodu tyle teraz wychodzi. No chyba, że ktoś decyduje się na tanie materiały, rezygnuje z współczesnych udogodnień, mieszka w lokalizacji z tanią robocizną itd. no to w takim wypadku koszty będą odpowiednio niższe.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Nie patrz na powierzchnię użytkową bo m2 garażu wychodzi niewiele taniej od m2 salonu.
    Ja akurat kończę budowę to coś wiem o cenach. Dom pod klucz - tj. wykończony w środku z meblami, sprzętem AGD, jakąś pralką itp + ogrodzenie + kostka + zagospodarowanie ogrodu tyle teraz wychodzi. No chyba, że ktoś decyduje się na tanie materiały, rezygnuje z współczesnych udogodnień, mieszka w lokalizacji z tanią robocizną itd. no to w takim wypadku koszty będą odpowiednio niższe.
    też buduję - pow. użytkowa 185m2, stan deweloperski dawno osiągnięty, póki co wydałem 370tys. została łazienka kuchnia, panele, kostka przed domem. myślę że max 50 tys razem z meblami i mogę się wprowadzać. samemu oprócz załatwiania, sprzątania i paru drobnych rzeczach nic nie robiłem, pod Toruniem. nie wiem jak innym wychodzi dwa razy drożej...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    też buduję - pow. użytkowa 185m2, stan deweloperski dawno osiągnięty, póki co wydałem 370tys. została łazienka kuchnia, panele, kostka przed domem. myślę że max 50 tys razem z meblami i mogę się wprowadzać. samemu oprócz załatwiania, sprzątania i paru drobnych rzeczach nic nie robiłem, pod Toruniem. nie wiem jak innym wychodzi dwa razy drożej...
    Może wszystkich kosztów nie liczysz? Czasami ktoś notuje tylko grubsze wydatki a takich typu kilkadziesiąt pln czy nawet kilka stówek nie liczy. A podczas budowy jest tego sporo.

    U mnie w Szczecinie 190m2 po podłodze, na chwilę obecną poszło 560tyś bez działki i jeszcze z 100tyś brakuje do "pod klucz". Z tym, że ja też sam sporo działałem. Także nie wiem jak to jest, że u Ciebie tyle taniej a palcem nie ruszyłeś. Prawdopodobnie kwestia różnic w cenach robocizny i zastosowanych materiałów.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Może wszystkich kosztów nie liczysz?
    liczę wszystko co płacę na budowę. z większych rzeczy oprócz organizacji i sprzątania, sam robiłem rekuperację i układałem kable elektryczne z moim elektrykiem przez tydzien, sam nie wiem co tak tanio w porównaniu do średniej krajowej, bo nawet z nikim się nie targowałem a niektórym ekipom to dałem parę stów więcej za robotę jak bylo dobrze zrobione a wydawalo mi sie za tanio.
    o targowaniu się z dostawcami mat budowlanych nawet nie wspominam bo jak wygląda targowanie się z zakupem stali betonu czy pustaków to chyba wiemy, że nie ma czegoś takiego
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 07-01-2020 o 16:14

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    liczę wszystko co płacę na budowę.
    Ile w tym wydałeś na prąd i wodę?
    Ile na dojazdy na budowę i do sklepów?

  15. #15

    Domyślnie

    Przyznam, że trochę w szoku jestem - 800 000 złotych za dość "mały" dom to żadna firma budowlana mi nie wyceniła (mówię o wycenach "pod klucz")...

    Też dziwi mnie mówienie, że Garaż to tyle samo co Salon, albo więcej - ok, jest może ta brama, ale kanapy, telewizora, szafek i krzeseł, ani żyrandoli, to tam nima...

    EDIT - tam Pan napisał, że 800 000 to w "średnim standardzie"... to w wysokim ile, za chałupinę 160 m2 (z garażem) milion? Dziwi mnie to trochę

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile w tym wydałeś na prąd i wodę?
    Ile na dojazdy na budowę i do sklepów?
    Raczunki za prąd i wodę liczę. Nie sa to duże kwoty. Pewnie nie więcej jak tysiąc, tysiąc pięćset złotych. Benzyny za dojazdy nie liczę. Mieszkam półtora kilometra od budowy. Bez przesady żeby liczyć koszty swojego samochodu, może wyżywienie na budowe też?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Raczunki za prąd i wodę liczę. Nie sa to duże kwoty. Pewnie nie więcej jak tysiąc, tysiąc pięćset złotych.
    To liczysz, czy nie, że nie wiesz, czy tysiąc, czy tysiąc pięćset? Ja w pierwsze pół roku budowy zapłaciłem za prąd 1200,39 zł.
    Potem było trochę taniej, bo wyrwałem się ze szponów taryfy C - ale do końca budowy doszło dalsze 1956,33 zł (w tym dwukrotne wygrzewanie wylewek). Ale jakby nie promocja Fortum to kosztowałoby mnie to ze 3k zł.

    Ja dojazdów nie liczyłem. Za trudne to było - a u mnie to jakieś 40km w jedną stronę i ponad 200zł/mies budowy ŚREDNIO powinienem doliczyć. Czyli znowu nie małe tysiące.

    Tak to jest z liczeniem wszystkiego - a potem się okazuje, że nie wiem, ale chyba nie dużo.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-01-2020 o 21:55

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Stan developerski z przyzwoitych materiałów to ok. 400 tysi, wykończenie 150. Powyżej średniego wykońćzenia, złote klamki itp - każda ilość gotówki pójdzie. Ceny z okolic 3City. Ja bym się nastawiał zdecydowanie na 600 tysi , bo myślę, że kilka rzeczy jednak będziesz chciał powyżej standardu
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 09-01-2020 o 00:27
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To liczysz, czy nie, że nie wiesz, czy tysiąc, czy tysiąc pięćset? Ja w pierwsze pół roku budowy zapłaciłem za prąd 1200,39
    Liczę I wpisuje w zeszyt, musiałbym do niego zajrzeć i zsumować czego nie zrobiłem pisząc odpowiedź rachunki przychodzą co 2 msc po około 220pln z tego co pamiętam. Rocznie wychodzi 1200 pln jakby nie patrzeć...
    Woda to są jeszcze mniejsze kwoty w dodatku przez długi czas nie miałem jeszcze licznika.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Stan developerski z przyzwoitych materiałów to ok. 400 tysi, wykończenie 150. Powyżej średniego wykońćzenia, złote klamki itp - każda ilość gotówki pójdzie. Ceny z okolic 3City. Ja bym się nastawiał zdecydowanie na 600 tysi , bo myślę, że kilka rzeczy jednak będziesz chciał powyżej standardu
    Stan deweloperski oszczędnej parterówki na wiązarach 120m2 wyniósł mnie 300 tyś. W wielu przypadkach załapałem się na ceny sprzed boom-u i trochę pracy własnej też było. Gdybym startował teraz to nie wiem czy w 350 bym się zmieścił. A tu m2 jest sporo więcej więc myślę że te 400 będzie mało.

    Garaż może droższy od salonu nie jest, ale wiele tańszy też nie. Do deweloperskiego masz to samo, wykończeniówka - kafle jakieś przydałoby się dać, brama też kosztuje. Jedynie tyle że mebli nie kupujesz.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony