dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 21
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 412
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Dokładnie tak jest. Wątki typu odzysk ciepła z szamba itp. to sztuka dla sztuki, bardziej hobby niż praktyczne zastosowanie. W nowym domu, przy pompie ciepła roczny koszt ogrzewania to 1-1,5 tyś. zł, tydzień pracy średnio zarabiającego ludka. Ile można zaoszczędzić na tego typu wymyślnych systemach i kiedy się zwrócą?
    Przeżyłeś siódmy stopień zasilania?

    Ja - tak!

    Większosci lemingów wydaje się, ze stan dnia dzisiejszeo jest stabilny, stały, WIECZNY...
    Ale nawet wtedy jak banki padają, hiperinflacja zjada złotówkę - bakterie robią swoje w kazdym kompostowniku!
    Odzysk ciepła z szamba to idiotyzm DOBRZE tu opisany.
    A o "zwracaniu się" jest tu całkiem niemało wątków!

    Tydzień pracy srednio zarabiającego ludka waha się od kromki chleba do uncji złota.
    No, w perspektywie dziejów.
    Ale to jest poza zdolnością pojęciową większości...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 25-01-2020 o 23:11
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #382

    Domyślnie

    Adam, racja jest po twojej stronie. To ludzie tacy jak ty zmieniają świat.

    Ale dlaczego kopiesz się z koniem w cudzym wątku o wyższości mieszkania nad domem tracąc swój czas i energię?
    Pisz bloga lub uruchom kanał na youtubie, z tego można żyć.

    Pozdrawiam.

  3. #383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Ja stara pierdoła już jestem...
    Dziecków poproszę to chyba pomogą.

    Żeby młodość wiedziała a starość mogła...
    Stara prawda...
    Żebym mógł tak jak wiem - świat bym zmienił!



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Opisz SWOJE realizacje...

    Często piszę jak można coś zrobić aby było DOBRZE.
    Pouczanie?
    To jest w wielu książkach. Nie trzeba MNIE tu na forum pytać!
    Ksiązek jednak się nie czyta...
    A mnie się zdarzało praktycznie realizować zgłaszane pomysły u różnych forumowiczów.
    Nawet pisali - adam _mk zrobił i działa.
    O ilu TWOICH realizacjach tak tu napisał ktokolwiek?


    Niewiele widziałeś, niewiele przetestowałóeś, niewiele opisałeś i niewiele zrealizowano z TWOICH pomysłów.
    Sporo widziałem, sporo przetestowałem, także TUTAJ opisałem oraz WIELE z teo zrealizowano wielkorotnie (niekoniecznie ja osobiście)
    Zaprzeczysz?


    Adam M.
    Szanowny Adasiu!
    Ty piszesz "jak to można coś zrobić aby było DOBRZE" ale co z tego co piszesz "jak można zrobić" zrobiłeś i działa w praktyce dla przeciętnego Polaka?
    Opisz te praktyczne realizacje.

    Mogę opisać swoje realizacje ale to nie ten dział. Nie mam przypadłości chwalenia się ty co zbudowałem.
    Nie sądzę też aby ktokolwiek z FM był tak naprawdę zainteresowany tym co zbudowałem.
    Wymienię 15-25 a może 50 dużych realizacji i co Tobie to powie?
    Przecież nie znasz się na budownictwie.
    Chciałbyś sprawdzić czy figuruję w liście wykonawców?
    Nie jestem bajkopisarzem tak ja TY.
    Żeby nie było wątpliwości to zaprawy nie kręciłem a cegieł i kamieni też nie nosiłem
    Prawie każdy z moich pomysłów został zrealizowany w odróżnieniu od TWOICH pomysłów które tysko są na FM opisywane na zasadzie "wiem ale nie powie".

    O moich pomysłach nikt nie napisał na FM bo się nimi nie chwalę (tak jak Ty) .
    Cześć z forumowiczów pewnie korzystała nadal korzysta ale nie widzą kto jest współautorem danego dzieła.
    Pewnie też ich to nie interesuje kto to wykonał.
    Działa, funkcjonuje prawidłowo to po co piać peany i pisać na FM jaki jestem mądry (jak Ty to robisz).

    Co do FM - czasami otrzymuje podziękowanie od Forumowicza.
    Rzadko to bywa bo nie ma takiego zwyczaju żeby podziękować bo wystarczy zapytać, poczekać na odpowiedź lub poradę i koniec pieśni.

    PS Adasiu, już wiesz co robi beton ?

    PS Nie budowałem ani PKiN
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #385
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tak. Ja to wszystko wiem.
    Ale to prawdy wręcz niewytłumaczlne w skarbówce!
    Wyjasnisz TAM, ze zrobiłeś coś "tymi recami" i kosztowało (by) to milion?
    I ze to jest koszt przychodu?

    Bo praca własna kosztuje?


    Bawi mnie nieco fakt, ze kompletnie nie widzisz (nie widzicie) tego co pod samym nosem leży!
    Ja to dostrzegłem!

    O scianach z gliny, chrustu i podobych pisałem, że są, ze znam i że można, ale nie - że takie planuję!

    Zadaj SOBIE pytanie...
    O co sie irytujesz?
    O fakt, ze oznajmiłem, że koszt materiałów na dom pozyskam LEGALNIE za grosze, bo znalazłem na to sposób?
    Czy o to, ze TY takiego sposobu nie odkryłeś.... krocie zapłaciłeś, wiesz jakie i że inaczej sie NIE DA!


    Co za czasy, co za ludzie, co za kraj....
    Znalazł ktoś pomysł na tani dobry dom to trzeba go zgnoić!
    Żeby mu się córka z czarnym...
    I wogóle by miał marnie....
    Jakie to ... NASZE... POLSKIE.


    Coraz bardziej zabawne jest to forum.

    Adam M.
    Wujek Google jeszcze nie Ty.

    Twój chrust
    Co do zasady, powalonych gałęzi nie powinno usuwać się z lasu, bowiem stanowią one często siedlisko dla grzybów, porostów, a także owadów i większych zwierząt. Usuwanie gałęzi z drzewa może stanowić zarówno wykroczenie - jako niszczenie lub uszkadzanie drzew.
    Twój słomiany - gliniany pomysł - zapał :
    Czy dom z gliny to dobry pomysł? Są one ciągle traktowane bardziej jako ciekawostka, jednak z gliny wznosi się domy o standardzie nieodbiegającym od domów wybudowanych w innych dostępnych technologiach.

    Dzisiejsze gliniane domy są w stanie w pełni sprostać wymaganiom indywidualnych inwestorów, dając możliwość komfortowego i wygodnego użytkowania nowego lokum. Masowo buduje się je w krajach o wysokiej kulturze ekologicznej. Są doskonale znane w USA, Kanadzie, Australii, Niemczech, czy Szwecji. Polska, nie jest niestety zbyt otwarta na nowości, ale do domów z gliny zaczynamy podchodzić z coraz większą dozą zaufania. Choć na rodzimym rynku usług w dalszym ciągu trudno jest o wykonawcę, znającego ekologiczną technologię budowlaną, to jednak domy z gliny zaczynają powstawać także i u nas.

    Dom z gliny, ale nie lepianka...

    Współczesna technologia wykonania domu z gliny umożliwia wzniesienie budynku, który w żadnym razie nie będzie przypominał swym wyglądem pradawnej lepianki. Bryła może być kształtowana w sposób dowolny, co zdecydowanie zachęca architektów oraz inwestorów do eksperymentowania z przebiegiem jej linii. Eksperymenty te są przeważnie pomyślne i przyczyniają się do powstawania domów o nieregularnych kształtach oraz zupełnie tradycyjnych, nawiązujących do rodzimej kultury.


    Dwie technologie budowy domu z gliny

    Obowiązujące normy dopuszczają zastosowanie dwóch technologii podczas powstawania domów z gliny. Pierwsza z nich przewiduje wykorzystanie szkieletu konstrukcyjnego ze stali, drewna lub prefabrykowanych elementów żelbetowych. Taki szkielet wypełnia się tzw. lekką gliną. Pod pojęciem lekkiej gliny należy rozumieć mieszaninę tłustej gliny z dużą ilością wypełniaczy. Wypełniaczem takim może być np. słoma. Jednak, pomimo że słoma charakteryzuje się dobrą izolacyjnością cieplną – to nie jest materiałem wytrzymałym.
    W celu podniesienia wytrzymałości ścian konstrukcyjnych domu z gliny, można zastosować inną z dostępnych technologii budowlanych. Jest nią użycie tzw. gliny konstrukcyjnej. Glina konstrukcyjna także jest mieszaniną gliny i dodatków, ale w tym przypadku wykorzystuje się dodatki organiczne lub nieorganiczne takiego rodzaju, jaki pozwala na uzyskanie ścian, które nie będą pękały. Materiał służący jako domieszka do gliny musi charakteryzować się jak największą wytrzymałością i zminimalizowanym skurczem. W ten sposób można budować poprzez ubijanie gliny w szalunkach, ale na rynku dostępne są także gotowe gliniane bloczki. Ściany z takich bloczków ociepla się najczęściej elewacyjną wełną mineralną lub jako materiał ociepleniowy wykorzystuje lekką glinę. W przypadku glinianych domów z poddaszem użytkowym – w pasie poddasza do wykonania ocieplenia najlepiej jest wykorzystać wełnę celulozową. Jest to materiał w pełni skuteczny, a do tego lekki.

    Tani czy bardziej pod kontem EKO dom z materiału nazwę to, nierynkowego.Jest to zapewne bodziec by budować się a nie kupować mieszkanie w bloku.Patent czy zjawisko nie dla wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-01-2020 o 08:52

  6. #386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Szanowny Adasiu!
    Ty piszesz "jak to można coś zrobić aby było DOBRZE" ale co z tego co piszesz "jak można zrobić" zrobiłeś i działa w praktyce dla przeciętnego Polaka?
    Opisz te praktyczne realizacje.

    Mogę opisać swoje realizacje ale to nie ten dział. Nie mam przypadłości chwalenia się ty co zbudowałem.
    Nie sądzę też aby ktokolwiek z FM był tak naprawdę zainteresowany tym co zbudowałem.
    Wymienię 15-25 a może 50 dużych realizacji i co Tobie to powie?
    Przecież nie znasz się na budownictwie.
    Chciałbyś sprawdzić czy figuruję w liście wykonawców?
    Nie jestem bajkopisarzem tak ja TY.
    Żeby nie było wątpliwości to zaprawy nie kręciłem a cegieł i kamieni też nie nosiłem
    Prawie każdy z moich pomysłów został zrealizowany w odróżnieniu od TWOICH pomysłów które tysko są na FM opisywane na zasadzie "wiem ale nie powie".

    O moich pomysłach nikt nie napisał na FM bo się nimi nie chwalę (tak jak Ty) .
    Cześć z forumowiczów pewnie korzystała nadal korzysta ale nie widzą kto jest współautorem danego dzieła.
    Pewnie też ich to nie interesuje kto to wykonał.
    Działa, funkcjonuje prawidłowo to po co piać peany i pisać na FM jaki jestem mądry (jak Ty to robisz).

    Co do FM - czasami otrzymuje podziękowanie od Forumowicza.
    Rzadko to bywa bo nie ma takiego zwyczaju żeby podziękować bo wystarczy zapytać, poczekać na odpowiedź lub poradę i koniec pieśni.

    PS Adasiu, już wiesz co robi beton ?

    PS Nie budowałem ani PKiN
    Jak zwykle - bez zrozumienia...
    Blisko, ale nie na temat.
    Po co?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #387
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak zwykle - bez zrozumienia...
    Blisko, ale nie na temat.
    Po co?

    Adam M.
    J/z i w ogóle nie na temat bez krzty kurtuazji .Dlaczego tak? Można w nieskończoność powielać Twoje zapędy słowne bo mod widzi czepialstwo innych, twojego mendzenia i natrętnego już niekoniecznie.

  8. #388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Widzę, że odkrywasz nowe eko technologie!
    To chyba dobrze...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #389
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Widzę, że odkrywasz nowe eko technologie!
    To chyba dobrze...

    Adam M.
    Podpieram się zaciągniętym zjawiskami z sieci jak Ty. Bo to takie prost..... To już zostało odkryte i niestety jak większość tutaj podawanych wieści nie została odkryta przez Ciebie. To na pewno dobrze bo ktoś z tego może skorzystać. Widzę ,że piszesz scenariusz do swojego filmu nadal , "wichry wojny Adama". Pytanie tylko z kim czym walczysz?.

  10. #390
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    .
    Córka ma działkę powiedziałem jej ,że pomogę jej wybudować dom 150 m2 bez poddasza użytkowego ale trzy poziomowe w nieforemną literę "U" za 40 000 zł. Pokazywała nam w Wa-wie apartament dwu poziomowy 130 m2 z tarasem ,z cudownym widokiem jak to w Wa-wie. Co wybierze ?

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak zwykle - bez zrozumienia...
    Blisko, ale nie na temat.
    Po co?

    Adam M.
    Normalna wypowiedź w twoim stylu,
    Zero treści.
    Nic nie zrobiłeś poza gadaniem i bezsensownym pisaniem na FM
    Pewnie masz zasługi na FM ale to było dawno temu.
    W zasadzie można powielić - ta taka uniwersalna wypowiedź która ma zero treści i niczego nie wyjaśnia.
    Jak zwykle - bez zrozumienia...
    Blisko, ale nie na temat.
    Po co?
    Po co takie "odpowiedzi" piszesz?

    Adasiu, co robi beton?
    Przecież Ty wszystko wiesz. Nawet wiet to czego nie wie CIA.

    PS Szyszkobeton też znasz i testowałeś?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #392
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Rozwieje to szybko by być konsekwentnym. Nie testował bo wie ,że :
    Z lasu niewiele można wynieść. Dwie szyszki zabrane z ziemi to jeszcze nie problem, ale worek już tak

  13. #393
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ....Ale nawet wtedy jak banki padają, hiperinflacja zjada złotówkę - bakterie robią swoje w każdym kompostowniku!
    Odzysk ciepła z szamba to idiotyzm DOBRZE tu opisany
    Adam M.


    Ileż ten idiota musiał się napracować i jaki miał pomysł.
    Spodziewam się, że system ten zaczyna pracować dopiero wtedy, gdy ktoś bierze prysznic. Wtedy ciepła woda spływa wewnętrzną rurą, oddając ciepło do zimnej wody z wodociągu podawanej do miedzianej wężownicy. Jak rozumiem, podgrzana woda trafia do zasobnika ciepłej wody użytkowej, zamiast zimnej, przez co do jej ogrzania do odpowiedniej temperatury potrzeba mniej energii.
    Brałem udział swego czasu zresztą nie tak dawno w eksperymencie ,który tu wspominałem. Kompostowanie z udziałem słomy, zrębków liściastych i osadów po fermentacyjnych, odwodnionych . Przemieszane pod specjalna plandeka z napowietrzaniem i mierzeniem temp. całodobowo. Eksperyment polegał na tym by takie kompostowanie zmniejszyło ilość i wpłynęło jeszcze bardziej na jakość produktu końcowego. Zdradzić tajemnicy jak Adam nie mogę ale powiem ,że do budownictwa się nie nadaje.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-01-2020 o 11:22

  14. #394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Przestań czytać i wrzuć do ignorowanych, bo Ci się przyśni i obudzisz się z krzykiem.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Adamie po co ci to? Teoretycznie zakładam że masz działkę ze starym budynkiem na południowym skłonie z prywatnym rowem z ustalonym przepływem wody. Rzadkość, ale zdarza się w przyrodzie. Jeśli woda jest twoja od początku (od źródła) to robisz z nią co chcesz (chyba do iluś tam kubików na dobę). Możesz tym ogrzać, możesz tym oświetlic chałupę, bo w tej chwili nie ma obowiązku posiadania przyłącza energetycznego. Na razie nie.
    Aczkolwiek w czasach słusznie minionych też teoretycznie nie było takiego obowiazku ----> podstawa prawna in extenso http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19500280256/U/D19500256Lj.pdf prawie wzór zwięzłosci - w porównaniu do obecnych wypocin.
    Lecz praktyka (przynajmniej na ziemiach wyzyskanych vel Zachodnich) była taka, że nawet jeśli posiadałeś źródło energi np. koło nasiębierne we własnym młynie, to pod groźbą sankcji prokuratorskich musiałeś raczyć sie podlaczyc do sieci elektrycznej Najjaśniejszej RP a posiadane urzadzenia zdemontować. Komisja stwierdzała demontaż. Popytaj spadkobierców młynów lub elektrowni na Dolnym Śląsku lub na Kaszubach (przepraszam że podaję same nieprawomyślne tereny, akurat takie znam). Dla ciekawostki podam, że znałem gospodarstwo w mieście wojewódzkim, które uzyskało prund 220/380 w roku 1980 (tysiac dziewięćset osiemdziesiątym), tylko dlatego że osadnik krzywo miał na pień ku z waadzą ludową. Żeby było śmieszniej, od lat 70' obok gospodarstwa przebiegała linia 220kV , wiec mogli sobie posłuchać elektryczności (szczególnie przed deszczem lub burzą)
    Więc po raz wtóry pytam gawędziarza: po co ci to?
    Budujesz, masz gdzie pokazać wnukom powiązanie praw fizyki w praktyce i to może być nie gorsze (jak nie lepsze), niż odpłatna wizyta w Hydropolis czy innych miejscach rozbudzających wyobrażnie dzieciaków w kierunku wiedzy zamiast bzdurnych bajek (to eufemizm).
    Masz jedno życie, doświadczenia (że tak oględnie napiszę) miałeś, więc buduj sobie spokojnie i po cichu zgodnie ze starym wschodnim przysłowiem:
    тише будешбь дальше едешь .

    Jesli bardzo cię palce świerzbią i uwiera pod berecikiem , to wydrukuj książke za południową granicą, odbiorcy w Polandii się znajdą, wrzucisz kolportera do netu to pójdzie jak świeże bułeczki. Wiem że kosztuje, ale coś pozostawisz na wieki, oprócz pamięci bliskich i czytelnikw forum.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 26-01-2020 o 11:41 Powód: Jeśli.........

  16. #396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    No właśnie to mam zamiar zrobić.
    Działka upatrzona sucha jest jak pieprz.
    Fundament to skała.
    A materiały na dom mogę pozyskać za grosze.
    Tyle napisałem i zrobiła się burza.

    Np. Ty o jakimś potoczku myślisz, o czym nie pisałem.

    Był czas, gdy interesowałem się małymi elektrowniami wodnymi.
    Dawno to było, ale wiedza została.
    Na tej działce nieprzydatna bo tam zadna woda nie płynie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #397
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No właśnie to mam zamiar zrobić.
    Działka upatrzona sucha jest jak pieprz.
    Fundament to skała.
    A materiały na dom mogę pozyskać za grosze.
    Tyle napisałem i zrobiła się burza.

    Np. Ty o jakimś potoczku myślisz, o czym nie pisałem.

    Był czas, gdy interesowałem się małymi elektrowniami wodnymi.
    Dawno to było, ale wiedza została.
    Na tej działce nieprzydatna bo tam zadna woda nie płynie.

    Adam M.
    Jak Cie Bertha pociągnął z ozorek to znowu odtworzyłeś film.Brawo niech przynajmniej to wiemy. Zapomniałeś ,że pioruny waliły 50 000 zł 125 m2 by usprawiedliwiać się do 100 000 zł pod klucz z pełną nonszalancją. Co Ty masz na tym (jeśli masz) ugorze nikt nie będzie zgadywał. Miej nawet wodę bez wody , agregat prądotwórczy na wodór , cegłę bez cegły ale zlituj się i popatrz ,że tu piszą ludzie z praktyką.Ty jej nie masz.Bo co masz na razie. Suchy ugór, skałę której do fundamentu to łocho cho albo i dłużej, materiały za grosze możesz pozyskać ale jeszcze nie pozyskałeś. No kupy się nie trzyma ta Twoja tuningowane wiedza sieciowa. Podkradasz czyjeś pomysły w mojej subiektywnej ocenie oczywiście (bo tak to wygląda) wklejasz na poparcie linki swoich marzeń i myślisz ,że społeczeństwo jest głupie ,że tak nie widzi jak Ty. Widzi i zobaczyło i praktykuje co zrobiło.

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No właśnie to mam zamiar zrobić.
    Działka upatrzona sucha jest jak pieprz.
    Fundament to skała.
    A materiały na dom mogę pozyskać za grosze.
    Tyle napisałem i zrobiła się burza.

    Np. Ty o jakimś potoczku myślisz, o czym nie pisałem.

    Był czas, gdy interesowałem się małymi elektrowniami wodnymi.
    Dawno to było, ale wiedza została.
    Na tej działce nieprzydatna bo tam zadna woda nie płynie.

    Adam M.
    Życzę Tobie jak najlepiej, długiego życia w zdrowiu ale nie czasu Tobie nie wystarczy na wybudowanie.
    Pozostanie tylko (aż):
    No właśnie to mam zamiar zrobić.
    Pozostanie ciągłe "mianie zamiaru".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Adam, niktspecjalny -piszcie na temat, bo będę musiała dać kilka dni urlopu.

  20. #400
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Wargacz czy Solejuk mieli jummunitet, to czemu d7d nie może mieć? W czym on gorszy?

Strona 20 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony