dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 412 z 412
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stos - wszyscy piszecie nie na temat od jakiegoś czasu w tym wątku. Ale przynajmniej jako tako o budownictwie a nie pogodzie czy pandemii.

  2. #402
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Adam, niktspecjalny -piszcie na temat, bo będę musiała dać kilka dni urlopu.
    Wypierasz znowu obiektywizm wspierając stronniczość. Taka mała uwaga do tego ostrzeżenia. Powiadasz by pisać na temat. Temat to : "Budować się czy kupić mieszkanie" w odniesieniu do postu pierwszego czyli założyciela tego wątku.
    Cześć, aktualnie wynajmuje z dziewczyną mieszkanie, dziewczyna jest w ciąży ów lipcu będziemy dumnymi rodzicami

    Poważnie zastanawiamy się nad swoim gniazdkiem, tylko mam mętlik, bo.
    - rodzice i teściowie byśmy kupili mieszkanie, bo się od razu wprowadzacie. Niby racja, ale deweloperki nie chce, bo ceny chore , a w używane też trzeba będzie włożyć z 50 tys. Mieszkania mnie też irytują, bo sąsiedzi, bo klatka, bo... No iw pierwszym mieszkaniu mało co się nie zaczadzilismy, bo ciaglo din z wentylacji ( przy remoncie bloku coś zepsuli ) i dopiero zima to wyszło. Pomijam już rzeczy i ściany które były aż tłuste od sadzy. W aktualnym też pięknie, odremontowane, ale zima wyszedł grzyb w łazience, a w sypialni ściany aż mokre , ( mieszkanie wietrzymy i mam dodatkowo osuszacz powietrza, co tydzień 2 litry wody z niego wylewam...) Problem w tym że reszta tego nie widzi.

    Aktualnie mam prawie 310 tys zł gotówki, w maju będę wiedział jak zakończy się sprawą rodziców z frankami, jeżeli wygrają wg zapewnień adwokatów będę miał 310 na start, jak się nie uda to chce rodzicom spłacić hipotekę i zostanie mi ok 240 Działki obok 10-12 ar są po 60 tys. Czy mając taką gotówkę tj 180 tys warto brać się za budowę czy kredyt mnie zabije ? Bo dobrać coś trzeba będzie. Czy są tu szaleńcy, którzy brali kredyt z praktycznie zerowym wkładem ?

    Jeżeli chodzi o dom to powierzchnia 146 metrów wliczając w to garaż 30 m, parterowka bez poddasza użytkowego a konstrukcje dachowe byłyby z wiązarów. Akurat w tym projekcie jest koperta. BBudowa tradycyjna tj pustaki ceramiczne. Ogółem wszystko robiłbym sam poza konstrukcja dachu

    Poradzcie


    Odpowiem jak sobie życzysz , mając takie zasoby finansowe jak autor nie kupowałbym jednak mieszkania bo tak niesie tytuł. Apartament w/w już tak.Budowałbym też dom bo wiem ,że jest w nim fajnie. Jeśli byłaby taka potrzeba to bym się zapożyczył i dołożył kasy ,Tak bym zrobił.Przeliczyłbym moją spłacalność względem zatrudnienia i wysokości zarobków. Co najważniejsze nie kierowałbym się podpowiedziami z rękawa.Nie popartych praktyką, jak tu ktoś wyżej napisał opowieści z "mchu i paproci".

    Elfir jak zawsze podziwiam Twój potocyzm forumowy.I tak dajesz dużo swobody.

    pzdr.

    Ja pisze nie na temat budowlany? Własnie przestrzegam przed jego niepożądanym wpływem na młodych inwestorów jak pytek autor.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 26-01-2020 o 15:31

  3. #403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Znowu brak precyzji.
    No, chyba że niejaki d7d pisze na temat albo, co jest wyraźnie widoczne, to jeden z tych z immunitetem.
    UWAGA: Post - odpowiedź tylko pośrednio związana z tematem.

    stos Ciekawie piszesz o moich postach mimo, że deklarowałeś że masz mnie w ignorowanych.
    Podaj przykłady
    No, chyba że niejaki d7d pisze na temat albo, co jest wyraźnie widoczne, to jeden z tych z immunitetem
    .
    Nie wiedziałem że wiesz że mam immunitet Ja o tym nie wiedziałem. gdzie się ukazała taka uchwała?
    Pozdrawiam
    "niejaki d7d"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Co do głównego pytania.
    Możliwości finansowe to jedno.
    Może tak samo ważna jest chęć mieszkania w domu lub w mieszkaniu w bloku, kamienicy czy szumnie nazywanym apartamentowcu.
    Jedni pasują do mieszkania z płatną obsługą (zarządem) nieruchomości i z sąsiadami za ścianami a drudzy wolą "wolność" i kawałek ogródka i może znosić ujadające psy i kosiarki.
    O własny dom trzeba samemu dbać lub mieć środki na serwisowanie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #405
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tak. Ja to wszystko wiem.
    Ale to prawdy wręcz niewytłumaczlne w skarbówce!
    Wyjasnisz TAM, ze zrobiłeś coś "tymi recami" i kosztowało (by) to milion?
    I ze to jest koszt przychodu?

    Bo praca własna kosztuje?


    Bawi mnie nieco fakt, ze kompletnie nie widzisz (nie widzicie) tego co pod samym nosem leży!
    Ja to dostrzegłem!

    O scianach z gliny, chrustu i podobych pisałem, że są, ze znam i że można, ale nie - że takie planuję!

    Zadaj SOBIE pytanie...
    O co sie irytujesz?
    O fakt, ze oznajmiłem, że koszt materiałów na dom pozyskam LEGALNIE za grosze, bo znalazłem na to sposób?
    Czy o to, ze TY takiego sposobu nie odkryłeś.... krocie zapłaciłeś, wiesz jakie i że inaczej sie NIE DA!


    Co za czasy, co za ludzie, co za kraj....
    Znalazł ktoś pomysł na tani dobry dom to trzeba go zgnoić!
    Żeby mu się córka z czarnym...
    I wogóle by miał marnie....
    Jakie to ... NASZE... POLSKIE.


    Coraz bardziej zabawne jest to forum.

    Adam M.
    Ja Cię gnoję?

    Rozmawiamy o technologiach budowy, przestrzeni i cenie, którą trzeba za nią zapłacić - fragmentu o skarbówce nie zrozumiałem, więc nie odpowiem. Prawdopodobnie pracę własną wyceniasz na "zero złotych" - tyle się domyślam.

    Po co piszesz o ścianach z chrustu, jeśli nie zamierzasz z tego budować domu za 50/100 tysięcy? Dyskusja zaczęła się od buńczucznego oświadczenia, że możesz za tyle budować i to w luksusie.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O co sie irytujesz?
    O fakt, ze oznajmiłem, że koszt materiałów na dom pozyskam LEGALNIE za grosze, bo znalazłem na to sposób?
    Czy o to, ze TY takiego sposobu nie odkryłeś.... krocie zapłaciłeś, wiesz jakie i że inaczej sie NIE DA!
    Ja się nie irytuję. Traktowałem Cię z powagą, ale powoli przestaję - to raczej znużenie.
    Myślę, że sedno sprawy to Twoje przekonanie, że masz skarb (w postaci wiedzy), a ja frajer nie mam i się wkurzam, że muszę bulić za wszystko krocie.

    Nie mieści Ci się głowie, że ja CHCĘ mieć dom z określonych materiałów, co kosztuje sporo. A TY W TO NIE MOŻESZ UWIERZYĆ!!!! Wyjeżdżasz z glinobitką czy ksylolitem, że to dobre, wręcz najlepsze, a dla mnie to w najlepszym wypadku ciekawostka. ZA DARMO BYM TEGO NIE WZIĄŁ!

    Jakie to dziecinne i prowincjonalne, myśleć o posiadaczu komórki Vertu jak o skończonym idiocie, który nie odkrył, że ze zwykłej Nokii też można prowadzić "dobre", a nawet "luksusowe" rozmowy! Aż nie do wiary, że w ten sposób widzisz świat budowlanki i inwestorów.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 27-01-2020 o 00:26
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.

    Wiedza jaką mam jest też w książkach.
    Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co wielu się nie udaje.
    Rozmawiamy o RÓŻNYCH technologiach budowania.
    Widziałem już chyba wszystkie.
    Od chrustu po murowane.
    Wiem co można i jak.
    Wybrałem dla siebie dobrą technologię.
    Wolno mi?
    Odkryłem jak kupić komplet materiałów na dom za małe pieniądze.
    Ja też chcę mieć dom z określonych materiałów., tyle, ze mnie nie będzie to sporo kosztowało.
    Wiem dobrze ile ludzie za materiały płacą. Nie muszę wierzyć, że sporo. Ja to wiem.
    Ale czy ja też MUSZĘ?
    Gdzie wyczytałeś, że uwazam, że glinobitka najlepsza?
    Jest i nawet piętrowe domy z niej robili (stoją do dziś) ale nie chcę glinobitki!
    Ksylolit to przykład, ze mozna tanio, prosto i dobrze.
    Nie musi być z worka z marketu po 75zł worek.
    TO PRZYKŁAD!
    Platam się po budowach od lat.
    Robiłem już chyba wszystkie instalacje. Nie sprawia mi to trudności.
    Sobie też je wykonam.
    W złotówkach pracy własnej dla siebie nie liczę.
    Mogę popracować dla siebie.
    W złotówkach liczę to, za co muszę zapłacić.
    Dlatego wyszło co wyszło.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #407
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.

    Wiedza jaką mam jest też w książkach.
    Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co wielu się nie udaje.
    Rozmawiamy o RÓŻNYCH technologiach budowania.
    Widziałem już chyba wszystkie.
    Od chrustu po murowane.
    Wiem co można i jak.
    Wybrałem dla siebie dobrą technologię.
    Wolno mi?
    Odkryłem jak kupić komplet materiałów na dom za małe pieniądze.
    Ja też chcę mieć dom z określonych materiałów., tyle, ze mnie nie będzie to sporo kosztowało.
    Wiem dobrze ile ludzie za materiały płacą. Nie muszę wierzyć, że sporo. Ja to wiem.
    Ale czy ja też MUSZĘ?
    Gdzie wyczytałeś, że uwazam, że glinobitka najlepsza?
    Jest i nawet piętrowe domy z niej robili (stoją do dziś) ale nie chcę glinobitki!
    Ksylolit to przykład, ze mozna tanio, prosto i dobrze.
    Nie musi być z worka z marketu po 75zł worek.
    TO PRZYKŁAD!
    Platam się po budowach od lat.
    Robiłem już chyba wszystkie instalacje. Nie sprawia mi to trudności.
    Sobie też je wykonam.
    W złotówkach pracy własnej dla siebie nie liczę.
    Mogę popracować dla siebie.
    W złotówkach liczę to, za co muszę zapłacić.
    Dlatego wyszło co wyszło.

    Adam M.
    Elfir wybacz ale na taką krnąbrność budowlaną jeszcze w 21 wieku należy odpowiedzieć następująco.

    ad.1.Drogi odchodzący w zapomnienie Adamie, kompletnie nic nie zrozumiałeś co, a właściwie o co jest ta zabawna batalia z Tobą .Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam wiedzę pokoleniową. Wiedzę ,która pozwala połączyć podstawy oparte w książkach z wiedzą tą którą podpatrzyłem w rozumieniu usłyszałem od znamienitszych ode mnie , a przede wszystkim od Ciebie ,którzy to wiedzę taką dali mi z czystego serca bez nie potrzebnego partykularyzmu. Są i trzeba ich wspominać , wychwalać tu na FM prawdziwi ludzie do których należy podchodzić z należną im pokorą i wielkim szacunkiem. Przez Twoje zachowanie szowi......niestety do tej grupy nie należysz i należał nie będziesz. ad.2.Technologi budowania różnych od Twoich jest dużo.Moja pozwoliła mi wybudować dom moich marzeń czego mi nigdy nie zabierzesz z czego jestem niezmiernie rad.Jak kupowałem porotherm czego tu nie pisałem by niepotrzebnie nakręcać ludzi bo udało mi się kupić bardzo tanio zastanawiałem się czy dobrze robię.Niestety nie miałem wyjścia bo materiały szalały.Podobnie było z innymi. ad.3. To ,że Ty wszystko widziałeś nie znaczy ,że i my tego nie zrobiliśmy. Nie doceniasz ludzi FM bo w grupie mają straszna wiedzę i potrafią szybko przeciwstawić się takim bajkom budowlanym bez pokrycia.ad.4. Wybrałem dla siebie bardzo dobra technologię wolno mi , którą opisałem w stopce. Ty nawet stopki nie masz..Powiadasz dom z określonych materiałów jakie to małostkowe. Ludzie znają ceny rynkowe ale nie znają cen Twoich wynalazków - materiałów ,które chowasz za parawanem swoich złotych myśli. Wiesz z czym to graniczy? Dopowiedz sobie.Opowiadasz o sobie takie mądrości ale w społeczeństwie jesteś...............Jak jeden Bóg wszyscy natychmiast powinni z Tobą zaprzestać wszelkich rozmów. Powinieneś zostać sam w tym swoim wyimaginowanym świecie .Tak sam.Plątaj się po budowach nagrywaj filmy pisz scenariusze dla siebie bo taka postawa jaka reprezentujesz nic nie zwojujesz , a z życia wiem ,że pogrążysz się w czeluściach nieprawdy. Na koniec bo bardzo zaskoczyłeś mnie tymi opowieściami.Rób sobie wszystko , niech będzie to owiane tajemnicą bo nie sprawi Ci to trudności, jak to piszesz ...pracuj dla siebie to możesz ,bo dla innych to już za wiele. Proszę Państwa budujmy się i cieszmy ,że nie możemy skorzystać z wiedzy jakiej nie chce nam udostępnić ................. Adam.

    pzdr.

  8. #408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Przestancie mu odpisywać, chłop ma plan od 15 lat, jeszcze działki nie kupił ale juz jest upatrzona, materiałow jeszcze nie ma ale juz zapłacił za tajemną wiedze jak pozyskac materiał na sciany za 15,99. Póżniej już z górki, na strop Adam też ma sposób, da z drewna które ma za darmo - bo wiadomo od Siebie to nic nie kosztuje. Zamiast zapłacic za wylewkę 25 zł Adaś walnie ksylolit który pozyska z miejscowej jaskini jak nikt nie patrzy- też za darmo. Instalację? Adam nie po to błaka sie po tych wszystkich budowach od 25 lat żeby nie zrobić sobie instalcji w domu. Oczywiście elektryczna Adamowi nie potrzebana (zbędny luksus), ale nawet jesli juz do to wiadomo, jaskinia jest obok to może i rudę miedzi znajdzie i sam sobie kabelki odleje zamiast jak Ci inni Frajerzy płacić po 2 zł za metr. Ogrzewanie domu? No ma przecież pompe ciepła za 300 zł oraz panele za darmo (pamietacie te kalkulatory ktore działay bez bateri? Adaś Juz dawno dostał odstawę od chinczyka z tymi kalkulatorami i wyciągał panel po panelu. Dzieki tajemnej wiedzi połaczył wszystkie i ma ZA DARMO instalcję 20KW).

    Rozmowa z Adasiem ma taki sam sens jak mój post a narazie nie zanosi sie na to aby Adam miał kupić działkę a co dopiero zbudowac tam cokolwiek

    Co do tematu wątku, myśle że autor juz dawno przestał czytać te banialuki.

  9. #409
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Teraz bardzo żałuje ,że nie opisałem w DB całego sposobu ,otoczki budowlanej itp. mojej chałupki. Wiecie dlaczego? Bo gdym miał ten argument w ręku śmiało bym pisał do Redakcji Muratora ,że aby być forumowiczem ,dyskutować na FM , udzielać rad na temat budowania, materiałów,dokumentacji,instalacji ,dowodów na zastosowanie właśnie takich sposobów na rodzinny dom ,trzeba zacząć budowę swojego domu i krok po kroku wskazywać te sprawdzone drogi - trendy - doświadczenie. Wiem ,że co poniektórzy uznają mnie za głupca w takim rozumowaniu ale szczerze mówiąc dla własnej satysfakcji nie słuchałbym przynajmniej kłamliwych wyssanych z palca technik bajkowych w/w sprawcy takiego nielogicznego postępowania.Przepraszam za tą konkluzję ale tak spontanicznie na mnie zadziałała ta bierność wielkiego poety budowlanego FM. Możecie mnie okrzyknąć jego wielkim przeciwnikiem FM ale z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ,że adam_mk wprowadza brać budowlaną FM w błąd właśnie takim sarkazmami i takim szacunkiem do nas wszystkich.Skoro się nie zgadzam ,a jest to norma na FM to właśnie w taki sposób wyrażam wotum nieufności dla adam_mk.

  10. #410
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.

    Wiedza jaką mam jest też w książkach.
    Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co wielu się nie udaje.
    Rozmawiamy o RÓŻNYCH technologiach budowania.
    Widziałem już chyba wszystkie.
    Od chrustu po murowane.
    Wiem co można i jak.
    Wybrałem dla siebie dobrą technologię.
    Wolno mi?
    Odkryłem jak kupić komplet materiałów na dom za małe pieniądze.
    Ja też chcę mieć dom z określonych materiałów., tyle, ze mnie nie będzie to sporo kosztowało.
    Wiem dobrze ile ludzie za materiały płacą. Nie muszę wierzyć, że sporo. Ja to wiem.
    Ale czy ja też MUSZĘ?
    Gdzie wyczytałeś, że uwazam, że glinobitka najlepsza?
    Jest i nawet piętrowe domy z niej robili (stoją do dziś) ale nie chcę glinobitki!
    Ksylolit to przykład, ze mozna tanio, prosto i dobrze.
    Nie musi być z worka z marketu po 75zł worek.
    TO PRZYKŁAD!
    Platam się po budowach od lat.
    Robiłem już chyba wszystkie instalacje. Nie sprawia mi to trudności.
    Sobie też je wykonam.
    W złotówkach pracy własnej dla siebie nie liczę.
    Mogę popracować dla siebie.
    W złotówkach liczę to, za co muszę zapłacić.
    Dlatego wyszło co wyszło.

    Adam M.
    30 równoważników zdań i zero konkretów. Chcecie, to rozmawiajcie z robotem. Ja odpadam.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #411
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Pracy własnej na ogół nie liczy ten, kto mało zarabia, lub mało pracuje. Zwykle to bezrobotny.

  12. #412
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar sprawnydpf
    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    przy obecnych cenach mieszkań dom wydaje się kuszącą opcją...
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony