dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie do wodociągów

    Cześć
    Mam pytanie, odnośnie przyłączenia do sieci wodociągowej. Według zakładu wodociągowego muszę podłączyć się do głównie nitki która znajduję się po drugiej stronie drogi asfaltowej oddalonej o kilkanaście metrów od działki. Jak wstępnie ustaliłem koszt podłączenia 5-7 tyś zł.
    Z drugiej strony przez moją działkę idzie już rura o średnicy 2 cale do domu sąsiada. Rura idzie 4 m od planowanego domu.
    Czy są jakieś przepisy warunki które uniemożliwiają mi to. Czy tylko nie bo nie zakładu wodociągowego.

    A żeby było śmiesznie na działce mam już własne ujęcie wody i nie zamierzam brać wody z wodociągów, muszę się podpiąć bo takie są warunki zabudowy. A przynajmniej tak mnie poinformowali w urzędzie że muszę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekpp11 Zobacz post
    Cześć
    Mam pytanie, odnośnie przyłączenia do sieci wodociągowej. Według zakładu wodociągowego muszę podłączyć się do głównie nitki która znajduję się po drugiej stronie drogi asfaltowej oddalonej o kilkanaście metrów od działki. Jak wstępnie ustaliłem koszt podłączenia 5-7 tyś zł.
    Z drugiej strony przez moją działkę idzie już rura o średnicy 2 cale do domu sąsiada. Rura idzie 4 m od planowanego domu.
    Czy są jakieś przepisy warunki które uniemożliwiają mi to. Czy tylko nie bo nie zakładu wodociągowego.

    A żeby było śmiesznie na działce mam już własne ujęcie wody i nie zamierzam brać wody z wodociągów, muszę się podpiąć bo takie są warunki zabudowy. A przynajmniej tak mnie poinformowali w urzędzie że muszę.
    Poproś o uzasadnienie w wodociągach i/lub urzędzie - to oni powinni Ci podać podstawę prawną swoich decyzji.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekpp11 Zobacz post
    Czy są jakieś przepisy warunki które uniemożliwiają mi to. Czy tylko nie bo nie zakładu wodociągowego.
    .
    Nie ma takiej podstawy prawnej aby żądać od inwestora korzystania z wodociągów i ich wody.

    Cytat Napisał Piotrekpp11 Zobacz post
    Z drugiej strony przez moją działkę idzie już rura o średnicy 2 cale do domu sąsiada. Rura idzie 4 m od planowanego domu.
    .
    Czy sąsiad uzyskał od ciebie lub poprzedniego właściciela działki zezwolenie na poprowadzenie przez jej teren swojego przyłącza wodociągowego.

    Jeśli uzyskasz od sąsiada zgodę a średnica jego rury będzie pozwalała na przyłączenie drugiego gospodarstwa domowego to Urząd lub Zakład Wodociągów nie powinien widzieć żadnych przeszkód i stawiać jakichkolwiek trudności.
    Sąsiad natomiast ze względu na trasę przebiegu swojego przyłącza oraz służebność gruntową nie powinien stawiać trudności lub żądać żadnych opłat np. przesyłowych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony