dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Jeżeli taka trwała to dlaczego co drugi balkon nad stropem po jakimś czasie przecieka ?
    Nigdy nie widziałem balkonu nad stropem. Ani przeciekającego balkonu. A jeżeli chodzi Ci o przeciekanie w drzwiach balkonowych - to problemem jest uszczelnienie montażu stolarki.
    U moich rodziców nad dobudowanym wiatrołapem jest tandetna chyba ponad trzydziestoletnia już papa. Na wierzchu i klejona jeszcze na lepik. I nie przecieka, chociaż zimą dostaje mrozem a latem nagrzewa się od słońca pewnie do grubych dziesiątków stopni. Pod płytą ma komfortowe warunki - stała temperatura praktycznie przez cały rok, osłonięta od słońca, wiatru i mrozu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Też wydawał mi się solidny ale zobaczymy po latach chociaż prędzej inne rzeczy polecą niż xps.
    Też uważam, że nie ma co się straszyć nawzajem. Wystarczy zrobić sensowne odprowadzenie wody, żeby XPS nie stał w wodzie, a zachowa swoje właściwości.
    Dwa lata temu robiliśmy większą pracę, do wymiany i przełożenia był XPS z powierzchni 5 tys. m2. Przez 20 lat stał w wodzie, na tym leżała płyta betonowa z instalacjami. Wymieniliśmy wyłącznie te połamane kawałki przez pracę i zmiany w projekcie, uzupełniliśmy. Niczym się nie różnił stary XPS od nowego, ani grubością, ani zawilgoceniem, ani twardością. Na to poszła nowa płyta, nikt nie miał zastrzeżeń.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Niczym się nie różnił stary XPS od nowego, ani grubością, ani zawilgoceniem, ani twardością.
    Jaką miał gęstość fabrycznie, a jaką po 20 latach w wodzie?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Kaizen jestes zwyklym trollem xpsowym, chwalisz sie ze miales 6 z fizyki ale w temacie xpsam i jego nasiakliwosci to Ci sie kapa nalezy

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał W911 Zobacz post
    Natomiast w projekcie mam płytę, która w profilu wygląda następująco (od dołu): zagęszczony żwir Id=0,6 ( 20cm), chudziak 10cm, płyta zbrojona 30cm, podsypka piaskowa 16cm, chudziak 10cm, 2x folia PE, EPS 20cm, folia, wylewka i panele/płytki.
    Hmm... jakie jest uzasadnienie tej podsypki piaskowej 16cm? Po to, żeby woda zarobowa z chudziaka miała gdzie wsiąkać? No i gdzie w tym układzie jest hydroizolacja?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką miał gęstość fabrycznie, a jaką po 20 latach w wodzie?
    Wiesz, testów nie robiliśmy, ale robi się rozbiórki, idą instalacje, nowe rury, potem układa się ten XPS, uzupełnia nowym. Różnicy nie było, w twardości, również nie. Gdybym poszukał, znalazłbym zdjęcia. Ten stary styropian był brudny, bo tam leżała płyta, która została pocięta i wyrzucona. Nowy był czysty, tylko taka różnica. W gęstości również nie było różnić. Przy podnoszeniu starych betonów, styropian też się trochę uszkodził, ale tylko z tego powodu.
    Specjalnie zapytałem architekta o datę ostatniego remontu, chodziło mi wyłącznie o ten stary XPS. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

    Nie chcę pisać za dużo na forum, bo wychodzi na to, jakbym szukał pracy, a tak nie jest, pracę mam w jednym miejscu i nie szukam innej, zmieniam co dwa lata, dlatego robię bardzo różne rzeczy, ale zawsze związane z betonami, zbrojeniem i szalunkami.

  7. #27

    Domyślnie

    W stu procentach zgadzam się z tym co napisał mój przedmówca. Widać, że wie co mówi i zna się na tym w stu procentach
    ---------------------------------------------------------------------
    spódnice plisowane

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony