dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nietypowe? zakończenie dachu, a podbitka

    Na początku, jako nowy użytkownik forum, chciałem się przywitać niedawno kupiłem domek z lokatorami w postaci sporej ilości ptaków. Powodem jest brak podbitki, która chce jak najszybciej zrobić. Jednak u mnie dachówki od boku domu jakoś tak nietypowo się konczą i nie mam do czego kręcić deski czołowej. Chciałbym podbitkę drewnianą, jak to ugryźć, pomoże ktoś?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200102_145123.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	439038Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200102_145209.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	439039Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200102_145251.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	439040

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Warto było zasięgnąć opinii przed zakupem. Krycie wstępne wykonane folią dachową. Szczyty i okapy nie zakryte. Ciekawe ile czasu dom stoi w takim stanie? Pewnie długo skoro ptaki porobiły gniazda. Wszystko na to wskazuje, że straciłeś gwarancję na folię. Nie chcę być złym prorokiem ale będzie Cię czekać poważny remont dachu bo folia straci właściwości hydroizolacyjne. Okapy są źle wykonane. Folia wywinięta na kontrłaty tworzy zastoiny wody co jeszcze przyspieszy jej degradację. Brak deski okapowej. Folia na szczytach bardzo niestaranie zamocowana. Skoro ptaki porobiły gniazda to najprawdopodobniej uszkodziły folię pazurkami i agresywnymi odchodami. Haki rynnowe dość rzadko montowane nie dają gwarancji stabilnego zamocowania rynny. Zastosowano kolana rur spustowych o kącie 45* co skutkuje długimi skosami (to drobny błąd estetyczny). Skośne zastrzały podpierające płatew będą sprowadzać wodę na elewację powodując zacieki. Wygląda tak jakby realizował to deweloper lub ktoś budował na sprzedaż. Krokwie na szczytach nie zostały ustawione pod to pokrycie stąd konieczność wysunięcia połaci na łatach. Szczyty można wykonać na kilka sposobów. Najprostszy to dobić dystanse do czoła krokwi i zamknąć obróbką blacharską. Podobnie pas podrynnowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony