dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Prawda, nie potanieje już ale może i w górę nie pójdzie ..
    Mnie interesuje wełna + tynk silikonowy więc 200zł/m2 może spokojnie pęknąć

  2. #22

    Domyślnie

    No to mi z robocizną wyszło nie więcej niż 130zł/M2 . Wielkopolska- Leszno.

    Materiał sam załatwiałem dobrej jakości . Tylko mówię, że akurat to było okazyjnie.
    Choć przy 600m2 mojej elewacji i tak swoje zapłacić było trzeba.

    W tym już miałem montaż parapetów zewnętrznych, oraz rur spustowych w elewacji. Dodatkowo montaż gdzieś 15 drzwiczek rewizyjnych ze stali nierdzewnej.

    Choć na to wziąłem z 5 wycen i wszystkie pozostałe były w granicach 180zl m2 z materiałem. Więc to rzeczywiście u mnie taka cena rynkowa.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    może tak, może nie - w mojej opinii dochodzimy do ściany. Domek w granicach 130-150 m2 zaczyna kosztować ( z działką ) około 1 mln PLN - kogo stać ? , ludzie łudzą się mamieni "kosztorysami" z firm sprzedających projekty, że wybudują dom za 400 tys. pln i zaczynają i nagle pieniążków zabrakło a dom w połowie zbudowany. Kredyt z ratą 3 tys.. /miesiąc na 30 lat to głupota i brak wyobraźni. Srednia płaca w przedsiębiorstwach to około 5100 brutto.
    Pamiętam dobrze rok 2008 - wtedy też miało tylko rosnąć i rosnąć , no cóż kto miał zarobić to zarobił a "leszcze" się na to zrzuciły...
    Trzeba liczyć siły na zamiary. Taki do 130m2 domek być może da się wybudować w podanej przez Ciebie kwocie pod warunkiem trzymania się wytycznych w projekcie , 150m2 już raczej nie da rady. Niestety jak to bywa ludzie kupiony projekt zaczynają zmieniać począwszy od materiałów budowlanych, dokładają pompę ciepła, rekuperację, solary, 3 szybowe okna, lepsze silikonowe tynki grubszy styropian, drewniane podłogi, kominki , zmieniają pokrycie dachu itp itd i nagle z domku który miał kosztować 400k pln robi się 600 czy nawet 700... Temat przerabiałem. Przed budową trzeba wziąć kalkulator w dłoń i zrobić chłodna kalkulację co się zwróci za twojego życia a co nie.
    A bez kredytu ciężko. Albo wynajmujesz lokum albo pieniądze za wynajem przeznaczasz na ratę kredytową za dom. Wybór należy do Ciebie. Jest jeszcze jedna opcja mieszkania z teściową ale nie polecam
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 06-01-2020 o 20:12

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony