dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Stoterm Classic - wątpliwości co do wykonania

    Witam,

    Mam wątpliwości co do wykonanej elewacji. Na elewacji widać nierówności, a przy świetle pod kątem widać fale dunaju w pełnej krasie. Przed położeniem tynku poprosiłem szefa ekipy o przyjazd i przekazałem mu moje wątpliwości, obiecał że tynk zniweluje te nierówności, niestety tak się nie stało. Generalnie nie będę udawał Greka, nie znam się na elewacjach, dlatego bardzo proszę was o opinię, ponieważ na chwilę obecną serce mi krwawi...

    Najpierw przed nałożeniem tynku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (1).jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	439071
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (2).jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	439072
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (3).jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	439073
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (6).jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	439074
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (7).jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	439075

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Struktura tynku i narożniki.
    Przed tynkien:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (5).jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	105,4 KB
ID:	439081
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (9).jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	439082

    Po tynku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (14).jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	439083
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja (15).jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	439084

  4. #4

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^Zrobili Cię w bambuko , na zdjęciach z klejem eweidentnie widać łączneia siatki, te doliny to mniej wiecej przy drugim szpachlowaniu klejem powinny zostać podrównane. Oczywiście nie da się zdrobić idealnej płaszczyzny , zawsze pod swiatlo bedzie widac jakies nierówności, ale to co u Ciebie zrobili to masakra.
    Ja sam robię sobię elewację i mam położony klej z siatką ( klej nakładany dwukrotnie ) i wyglada to u mnie duzo lepiej ......

  6. #6

    Domyślnie

    Wg. wykonawcy druga warstwa kleju nie jest wymagana wg. producenta...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale należy tak zatopić aby nie było widać siatki, siatka ma być mniej wiecej w środku grubości warstwy zbrojącej, a tu ewidentnie prześwitują kratki z siatki zbrojącej czyli jest wykonana nieprawidłowo, nie ma co sięszczypać , takie przygotowanie warstwy zbrojącej pod tynk jest nieprawidłowe

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    obiory prac robi sie w swietle dziennym a nie w nocy przy lampie
    odbiera sie prace zanikajace: styropian/siatka z klejem/grunt i tynk
    narzedzie do odbiorow to lata 2m a nie w/w lampa terrorystka
    moglo byc lepiej ale ze zdjec - w zasadzie ujdzie, przy czym oceniac nalezy jedynie zdjecia z dnia a nie z lampa w nocy no i kwestia plaszczyzn ewentualnie, ale to w tej chwili nie do oceniania wg dostarczonych zdjec.
    a mamy zdjecia z etapu klejenia ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ fighter ale tam widać kratekę z siatki zbrojącej , jak sie robi taka techniką to druga warstwa jest niezbedna, ja mam lepiej zrobione własnorecznie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^ fighter ale tam widać kratekę z siatki zbrojącej , jak sie robi taka techniką to druga warstwa jest niezbedna, ja mam lepiej zrobione własnorecznie
    widze...
    ale widze tez zdjecia nocne,
    widze tez ze post pojawil sie jak juz polozono tynk, nie bylo wpisu w trakcie ... nie bylo watpliwosci w trakcie
    wpis wskazuje ze przyszedl moment ostatecznego rozliczenia i pojawil sie problem.
    poza tym mam uczulenie na odbiory po nocach (bez obecnosci wykonawcy) robione pod lampe na przestrzal, tak sie nawet gladzi wewnatrz nie odbiera.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    widze...
    ale widze tez zdjecia nocne,
    widze tez ze post pojawil sie jak juz polozono tynk, nie bylo wpisu w trakcie ... nie bylo watpliwosci w trakcie
    wpis wskazuje ze przyszedl moment ostatecznego rozliczenia i pojawil sie problem.
    poza tym mam uczulenie na odbiory po nocach (bez obecnosci wykonawcy) robione pod lampe na przestrzal, tak sie nawet gladzi wewnatrz nie odbiera.
    fighter za całym szacunkiem ale wygląda na to że nie przeczytałeś mojego postu do końca. To że nie napisałem na forum nie oznacza, że nie miałem wątpliwości. Napisałem w pierwszym poście "Przed położeniem tynku poprosiłem szefa ekipy o przyjazd i przekazałem mu moje wątpliwości, obiecał że tynk zniweluje te nierówności, niestety tak się nie stało."

    Przesłałem zdjęcia z nocy, ponieważ wtedy widać w pełni otrzymaną strukturę a nie dlatego, że w takim oświetleniu chciałbym mieć gładką ścianę, bo wiem że to niemożliwe. Na końcu przesłałem przykładowe zdjęcia zrobione w ciągu dnia i jak widzisz nie mają one sensu bo nic nie widać.

    Widzę u Ciebie podejście wykonawcy, odbierajmy w ciągu dnia, najlepiej jak słońce świeci wprost na ścianę. Tylko że wtedy choćby były góry i doliny to nic nie będzie widać, gra świateł. Chciałbym Cię zapytać, czy gdyby ktoś zrobił taką elewację u Ciebie w domu, czy uznałbyś że jest ok?

  12. #12

    Domyślnie

    Zdjęcia w trakcie prac, więcej nie mam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191103_145032.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	439111
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191120_102907.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	439112
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191121_111206.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	439113
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191103_144721.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	439114
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191103_144602.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	439115

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    To ja załącze zdjecię mojej roboty - pierwszy raz w życiu robię elewacjęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	439142 widzisz różnicę?

    Przy okazji co to za dachówka na dachu ?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 07-01-2020 o 16:41

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    https://www.muratorplus.pl/technika/...xkV3-z2cV.html
    Mi to wygląda właśnie na taki problem... Siatek chroniących styropian od słońca na zdjęciach ni ma

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w nocy to wszytsko wyglada zle. nawet idealnie przygotowane podloze.
    za dlugo widac juz na forach i czytajac te wszechobecne fale hejtu nawet jak cos jest zrobione poprawnie, zwlaszcza ze hejterzy zaraz sie pojawia "o panie jak to panu spier...."
    no obiektywnie patrzac : mogloby byc lepiej.. ale z drugiej strony nie ma tragedii az takiej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Być może jako wykonawca podchodzisz do tematu inaczej. Natomiast oprócz tego że elewacja ma być zrobiona poprawnie musi to tez jakoś wyglądać - Gdyby autorowi nie zależało na wyglądzie to zostawiłby pewnie siatkę klej i ewentualnie zabezpieczył gruntem. Tutaj wygląda to średnio i nie dziwie się ze autor ma wątpliwości. Robiłem w ubiegłym roku elewację i wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście wszystko zależy też od ceny. Bo jeżeli ta elewacja była robiona tanim kosztem to bym nie marudził natomiast jeżeli wykonawca policzył jak za zboże i zrobil na odwal to mógłbym być niezadowolony na miejscu autora
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 08-01-2020 o 17:40

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Być może jako wykonawca podchodzisz do tematu inaczej. Natomiast oprócz tego że elewacja ma być zrobiona poprawnie musi to tez jakoś wyglądać - Gdyby autorowi nie zależało na wyglądzie to zostawiłby pewnie siatkę klej i ewentualnie zabezpieczył gruntem. Tutaj wygląda to średnio i nie dziwie się ze autor ma wątpliwości. Robiłem w ubiegłym roku elewację i wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście wszystko zależy też od ceny. Bo jeżeli ta elewacja była robiona tanim kosztem to bym nie marudził natomiast jeżeli wykonawca policzył jak za zboże i zrobil na odwal to mógłbym być niezadowolony na miejscu autora
    kilkanascie lat handlu elewacjami, przez ostatnie kilka rozszerzenie o wykonawstwo.
    patrze realnie na zagadnienie na podstawie dostarczonych danych i opisu.
    pamietajmy ze to zdanie jednej ze stron, nie znamy szczegolow realizacji, nie znamy stawek (bo chociaz tu zaraz beda opinie ze jak sie robi to nie wazne po ile ale ma byc idealnie), nie znamy ustalen co do umowionych standardow wykonania.
    patrzac na przedstawione zdjecia: bardzo dobrze nie jest, ale nie jest tez bardzo zle.
    trzeba wziac pod uwage ze klienci czesto oczekuja niemozliwego: albo z powodu technologii albo z powodu mozliwosci ludzkich albo z powodu zbyt malego budzetu.
    i pozniej oczekiwania mijaja sie z oddanym produktem koncowym i powstaje niesmak.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Oczywiście wszystko zależy też od ceny. Bo jeżeli ta elewacja była robiona tanim kosztem to bym nie marudził
    Nie znam absolutnie nikogo, kto by powiedział "zróbcie mi to na odpierdziel, byle jak najtaniej". Jeżeli wykonawca oferuje usługę za konkretną cenę, to znaczy że za tą cenę zrobi poprawnie. Jeżeli wykonawca mówi "w tej cenie nie da się tego zrobić poprawnie", to tego nie robi. Przyjmując zlecenie za konkretną cenę, deklaruje że w danej cenie zrobi to poprawnie. To się nazywa wolny rynek. I moim zdaniem ma się pełne prawo do oczekiwania zrobienia poprawnie. Przytulić pieniądze każdy potrafi, ale na nie zarobić to, jak widać po elewacji wyżej, nie każdy. Ta elewacja to bubel i ja bym za nią nie zapłacił ani grosza. Wykonawca najzwyczajniej się nie wywiązał z umowy.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldente Zobacz post
    Nie znam absolutnie nikogo, kto by powiedział "zróbcie mi to na odpierdziel, byle jak najtaniej". Jeżeli wykonawca oferuje usługę za konkretną cenę, to znaczy że za tą cenę zrobi poprawnie. Jeżeli wykonawca mówi "w tej cenie nie da się tego zrobić poprawnie", to tego nie robi. Przyjmując zlecenie za konkretną cenę, deklaruje że w danej cenie zrobi to poprawnie. To się nazywa wolny rynek. I moim zdaniem ma się pełne prawo do oczekiwania zrobienia poprawnie. Przytulić pieniądze każdy potrafi, ale na nie zarobić to, jak widać po elewacji wyżej, nie każdy. Ta elewacja to bubel i ja bym za nią nie zapłacił ani grosza. Wykonawca najzwyczajniej się nie wywiązał z umowy.
    Ech... poprawnie wykonana elewacja trzymajac 100% wytycznych wszytskich od a do z oceniam na min 280 netto za m2 gdzie okolo 140zl to material i 140zl robocizna w styropianie 20cm grafitowym z tynkiem silikonowym. i wtedy mozesz oczekiwac ABC i 100% zgodnosci ze wszystkimi detalami.
    Wytyczne sa tak wysrubowane ze nie ma szans, czesci materialow ktore maja byc zastosowane jako "konieczne" nie sa dostepne jako systemowe.
    obudz sie... w tym kraju ludzie w tej chwili szukaja wykonawcy za 50zl za m2 robocizny i pytaja czy nie da sie taniej

    my nie robimy systemow docieplen... my oblepiamy budynki styropianem - my jako Polska

    w tym kraju nie odchodzac od wytycznych i trzymajac sie rygorystycznie WSZYSTKICH wymagan - nie daloby sie funkcjonowac.

    u nas dobrze wykonana elewacja to taka, ktora minimalizuje ryzyko powstania bledow.

    Ostatnio liczylem 300m2 elewacji w kolorze RAL7016 (prawie czarna) i klient domagal sie 100% zgodnosci z systemem i gwarancji wykonawcy, producenta itd. wiec liczylem dokladnie... przy kwocie 115000 netto zadzwonilem do klienta.. powiedzialem ze mamy wynik w tej chwili 115000 netto za calosc (c.a 380/m2) i zaczynam doliczac jeszcze uzupelniajace elementy systemu konieczne do spelnienia warunkow gwarancji, plus koszt inspektora nadzoru budowlanego czyli szybko liczac jeszcze ze 40tys - zadalem pytanie czy liczyc dalej, bo zajmie mi to jeszcze ze 4h czy odpuszczamy. Odpuszczamy...

    ale poprawnie wykonana realizacja 300m2 docieplenia za c.a 150tys netto czyli okolo 500zl za m2... heloł
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    I właśnie potwierdzasz to, co napisałem. Podałeś cenę (wiem, że niedoliczoną) za poprawne wykonanie. Inwestor jej nie zaakceptował. Więc albo zejdzie z jakości, albo będzie szukał wykonawcy dalej. Ale jakbyś inwestorowi powiedział że zrobisz za powiedzmy 40 tys., choć wiesz że poprawnie za tyle się zrobić nie da, to jest to niewywiązanie się z umowy. To wykonawca ma uświadomić inwestora, ile i za co płaci. Inwestor nie musi być alfą i omegą i na wszystkim się znać. I jeżeli słyszy od wykonawcy cenę, to ma prawo zakładać, że ta usługa wykonana poprawnie właśnie tyle kosztuje.
    Ostatnio edytowane przez aldente ; 09-01-2020 o 20:51

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony