dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldente Zobacz post
    I Ale jakbyś inwestorowi powiedział że zrobisz za powiedzmy 40 tys., choć wiesz że poprawnie za tyle się zrobić nie da, to jest to niewywiązanie się z umowy. To wykonawca ma uświadomić inwestora, ile i za co płaci. Inwestor nie musi być alfą i omegą i na wszystkim się znać. I jeżeli słyszy od wykonawcy cenę, to ma prawo zakładać, że ta usługa wykonana poprawnie właśnie tyle kosztuje.
    właśnie dlatego zawsze warto z wykonawcą podpisać umowę na zlecaną robotę. Jest to bezpieczne dla wykonawcy i dla zlecającego bo w umowie jest napisane co i jak zostanie zrobione , za co płacisz i w jakim terminie. Niestety tak jak napisał fighter każdy chce tanio. A bez umowy tanio się nie da bo umowa wymaga wystawienia faktury co wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego itp . A jeżeli chciałeś tanio , bez faktury, zlecasz coś osobie której nie znasz to później jest jak u autora wątku. Budowałem dom i jakieś tam doświadczenie w temacie z różnymi ekipami mam.
    Elewacja ze zdjecia pewnie jest wykonana poprawnie ale niechlujnie
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 09-01-2020 o 21:59

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    właśnie dlatego zawsze warto z wykonawcą podpisać umowę na zlecaną robotę. Jest to bezpieczne dla wykonawcy i dla zlecającego bo w umowie jest napisane co i jak zostanie zrobione , za co płacisz i w jakim terminie. Niestety tak jak napisał fighter każdy chce tanio. A bez umowy tanio się nie da bo umowa wymaga wystawienia faktury co wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego itp . A jeżeli chciałeś tanio , bez faktury, zlecasz coś osobie której nie znasz to później jest jak u autora wątku. Budowałem dom i jakieś tam doświadczenie w temacie z różnymi ekipami mam.
    Elewacja ze zdjecia pewnie jest wykonana poprawnie ale niechlujnie
    tu juz poszedles za daleko...
    my klienta ktory chce taniej -bez faktury wprost nazywamy zlodziejem. Trudno - obrazi sie, jego sprawa.
    kwestia - taniej - bo bez faktury poki co jenak pomimo jpk i uszczelnien - dalej duzy problem. jezeli zderzamy sie z ofertowaniem my z umowa i fv vs "bez faktury bo taniej" mowimy wprost do klienta jezeli stawia nas w takiej sytuacji, ze my nie jestesmy zlodziejami. bo bez faktury to kradziez. to nie jest taniej.

    ale wracajac juz do poziomu : z faktura i umowa dokladnie jest tak jak opisalem: jak juz jednak "wycielismy" tego bez faktury i jestesmy w grze to poprawnie technologicznie w 100% nie miesci sie w realiach naszego rynku i stawek.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldente Zobacz post
    I właśnie potwierdzasz to, co napisałem. Podałeś cenę (wiem, że niedoliczoną) za poprawne wykonanie. Inwestor jej nie zaakceptował. Więc albo zejdzie z jakości, albo będzie szukał wykonawcy dalej. Ale jakbyś inwestorowi powiedział że zrobisz za powiedzmy 40 tys., choć wiesz że poprawnie za tyle się zrobić nie da, to jest to niewywiązanie się z umowy. To wykonawca ma uświadomić inwestora, ile i za co płaci. Inwestor nie musi być alfą i omegą i na wszystkim się znać. I jeżeli słyszy od wykonawcy cenę, to ma prawo zakładać, że ta usługa wykonana poprawnie właśnie tyle kosztuje.
    dobra inaczej...
    problemem jest to, ze akurat opisany przypadek jest specyficzny, ultra trudny.
    ale zwykla elewacja tez jest trudna, jest tansza, ale trudna
    wykonawca typu "ja ze swagrem" po prostu nie wie ze jest trudna. dla takiego wykonawcy wykonanie elewacji to problemy typu:
    jak wlezc tak wysoko
    kleju trza namieszac
    jak to zatrzec zeby bylo w miare rowno
    i to jest lvl wykonawcy gdzies tam w tej dolnej polce cenowej, ci wykonawcy nauczyli sie tez juz odpowiedac na najprostsze pytania np o klejenie: placki czy obwodowo - odpowiedz znaja a i tak kleja na placki

    natomiast lvl wyzej jestesmy my : umowa, gwarancja, fv, fakturowanie material 8% i robocizna 8% , przestrzeganie zasad wytycznych, wykonanie zgodnie z projektem - i bedziemy drozszi niz Ci powyzej , albo i nie

    dazymy do lvl: zaprojektuj i wykonaj , czyli wizualizacja, OZC, analiza C-W, optymalizacja i to co wyzej ale to dazenie na chwile obecna okazuje sie ze "zaprojektuj" jest najtrudniejsze bo wizja i technika nie ida w parze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    tu juz poszedles za daleko...
    Wcale nie poszedłem i dobrze o tym wiesz bo skoro jesteś wykonawcą to na pewno zdajesz sobie sprawę ile firm na 100 w realu wystawia jakikolwiek dokument za wykonaną robotę.( czytałem twojego bloga ) Zleceniodawca sam może kupić materiały polecane przez wykonawcę w polecanej hurtowni a" później robi się samo"
    Jeżeli autor wątku ma jakikolwiek dokument za tą elewację to niech reklamuje . W innym wypadku to może jedynie wykonawce prosić o poprawki.
    Fajnie że innych wykonawców mierzysz swoją miarą to znaczy że porządny z Ciebie wykonawca ale jak wyżej napisałem nie wszyscy tacy są.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 10-01-2020 o 08:18

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Największy problem jest z zarobkami częsci społeczeństwa w stosunku do usług wykonawczych w budowlance. Jeżeli jest jakiś pracownik i jest w miare dobry to koło 6 tysecy do łapy bierze, jego szef robotnik najbardziej kumaty, mający auto i kilka kilkanascie narzedzi musi wziaść już ze 12 tysi no to się robi cena, a te zarobek jak na zwykłego robotnika zblizają się już mocno do zachodnich . Dobry zwykły robotnik w Niemczech przy elewacjach nie sadze aby wcyiagnal wiecej jak 2000-2500 euro na reke.
    A w Polsce inżynierowie budowlani ze stażem uprawnieniami potrafia zarabiac ze 4000 pln netto , a na takim zachodzie to mlodziak po studiach ma te 2000-2500 euro netto , tak wiec o czym my tu rozmawiamy? Jest obecnie rynek Wykonawcy i dość spora cześć wykonawców korzysta z takie racji stanu, a w związku z tym babroki znalazły sobie miejsce i żądaja tyle co jakiś czas temu te lepsze ekipy,....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 10-01-2020 o 12:03

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Witam,

    Mam wątpliwości co do wykonanej elewacji. Na elewacji widać nierówności, a przy świetle pod kątem widać fale dunaju w pełnej krasie. Przed położeniem tynku poprosiłem szefa ekipy o przyjazd i przekazałem mu moje wątpliwości, obiecał że tynk zniweluje te nierówności,...
    Hm...stary jestem, ale z ciekawości muszę na jakieś doszkalanie się załapać, bo zawsze myślałem, że od niwelowania nierówności to jest długa łata i tarka.. do skutku a po zatopieniu siatki szeroka szpachla fasadowa i druga cienka warstwa wyrównująca kleju, bo on tańszy niż tynk cienkowarstwowy.
    A tu się okazuje, że się takim tynkiem nierówności się wyrównuje Swiat idzie do przodu i widocznie grubsza warstwa tynku po zatarciu ma taką samą strukturę jak cienka obok a i do spękań skurczowych nie doprowadza.

    W temacie cen i wykonawców nic się nie zmienia. Są tacy, którzy nie wezmą roboty bo niski profit cena wymusi na nich niską jakość a są tacy co robotę wezmą, powiedzą że będzie cacy bo im na opinii nie zależy.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 11-02-2020 o 17:06

  7. #27

    Domyślnie

    Rozmawiałem z szefem ekipy i przyjechał z wytycznymi odbioru elewacji twierdząc, że jest wszystko u mnie ok. Okazało się że na łacie 2m można znaleźć odchylenia nawet 6mm. Mimo wszystko wygląda na to, że gość w porządku bo jesteśmy umówieni na drugą warstwę kleju (specjalnego do klejenia na tynk) i ponowne nałożenie tynku.

    Proszę o podpowiedź, na co zwrócić uwagę, o co zapytać, jak podejść do takiego tematu poprawy elewacji?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Rozmawiałem z szefem ekipy i przyjechał z wytycznymi odbioru elewacji twierdząc, że jest wszystko u mnie ok. Okazało się że na łacie 2m można znaleźć odchylenia nawet 6mm. Mimo wszystko wygląda na to, że gość w porządku bo jesteśmy umówieni na drugą warstwę kleju (specjalnego do klejenia na tynk) i ponowne nałożenie tynku.

    Proszę o podpowiedź, na co zwrócić uwagę, o co zapytać, jak podejść do takiego tematu poprawy elewacji?
    wydaje mi sie ze wlasnie sie temat rozwiazal. wykonawca zaproponowal rozwiazanie problemu, naprawy.
    6mm to jest poza norma, ale nie ma dramatu, dramaty na prawde mozna ogladac na niektorych budowach, tu masz przyklad:
    https://www.facebook.com/permalink.p...979515&__xts__[0]=68.ARBx1cYcu1GUkUPK93eHVPLmnuYyC2VuekYsTppWlm7vQX dKfrBAh5kO8bmhi_u_dOqUS5BcJ-KuG0LzwuxzZTmx4sSHt6v5Hh3TbFsKh0rgCz2SljENJBfirsfc bHKkJY2Gs3v_OmGVl3EpvdmHKSJ0JWVMz6oF-JnEjySJ1ztrq2B66_lGytE0ar3eZpSxfIgk9_GtBeivghQ5tRz jU1JYqYyMwfHzDOxoV8gczG6HBJH9SuCc-dJC6-G-ilUERJSbaxViwRGur293-I3LS48K_eU2VmH7XGoqny7riJA2wXPUwdMZ68jQKudGnxp2_Gv Jn9-6_m-ExtzciT1eOI98Vl95&__tn__=K-R

    Odpowiada za to w obrebie gwarancji / rekojmii
    Czlowiek jest, pojawil sie, skonsultowal metodologie naprawy, chce naprawic, wszystko wskazuje ze to wykona wiec po co drazysz temat?
    pewnych rzeczy czasami nie da sie naprawic badz jest to zupelnie nieuzasadnione ekonomicznie.
    ludzmi wszyscy jestesmy i bledy sie zdarzaja kazdemu, nie wariuj. Masz miec cieplo, szczelnie i ladnie, a to ze ziarenko tynku lezy nie w ta strone - powaznie - od tego sie nie umiera
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony