dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Maleństwo A pracownia Horyzont

    Witam. Myślę żeby zakupić ten projekt https://horyzont.com/projekty/malenstwo/a-maly-dom-parterowy-2121. Powierzchnia niecałe 70m. Zależy mi na dość taniej budowie. Większość prac będzie robiona z rodziną. Chcę zlikwidować okno z prawej strony i w pom. gospodarczym oraz pozbyć się tarasu i daszku nad nim. Nie zrobię też kominka. Poddasze nieużytkowe na graty. Zamiast dachówki będzie blacha lub blachodachówka. Jak myślicie 200tys. zł wystarczy na stan taki "prawie do zamieszkania". Budowa ruszyłaby w tym roku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom jak chusteczka, ale wielka, wypasiona kotłownia (zajmuje prawie 1/4 powierzchni domu!) z kominem to mus. Niektórzy architekci nigdy nie nie nauczą....
    Do tego łazienka z widokiem na salon.
    Prawie same ściany nośne, jakby dom miał przetrwać atak jądrowy. I dwa kominy!

    Ten dom może jest mały, ale oszczędzanie pieniędzy w czasie budowy było chyba ostatnią myślą architekta.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spójrz na ten dom:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ia-STUDIO-Z500

    W mniejszym pokoju można zrobić łazienkę, a w łazience graciarnio-kotlownię. Grzać oczywiście prądem.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Skoro chcesz zlikwidować wszystkie kominy musisz pomyśleć nad wentylacja. Sama konstrukcja domu tania nie będzie, tzn przy takim metrażu z pewnością można taniej. Ja też mam projekt 69m2 i za same fundamentu wyszło lekko ponad 20tys. A też mam trochę ścian nośnych wewnątrz. Jak już mam działkiem z mediami to wydaje mi się że można próbować się zmieścić w tych 200tys. Jeszcze zależy od tego gdzie się budujesz.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak również brałem pod uwagę ten projekt z11. Zdecydowałem jednak że Maleństwo A bardziej będzie odpowiadał. Czyli uważasz że po taniości to on nie jest

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Skoro chcesz zlikwidować wszystkie kominy musisz pomyśleć nad wentylacja. Sama konstrukcja domu tania nie będzie, tzn przy takim metrażu z pewnością można taniej. Ja też mam projekt 69m2 i za same fundamentu wyszło lekko ponad 20tys. A też mam trochę ścian nośnych wewnątrz. Jak już mam działkiem z mediami to wydaje mi się że można próbować się zmieścić w tych 200tys. Jeszcze zależy od tego gdzie się budujesz.
    Budowa będzie w kujawsko- pomorskim. Liczę że dużo zaoszczędze na robociźnie bo większość samemu. Jak przeglądałem projekty to zawsze coś nie pasowało a ten wydaje się być ok z drobnymi zmianami.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, uważam, że projekt jest kiepski, jeśli kierować się oszczędzaniem kosztów.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał frytczyk Zobacz post
    Budowa będzie w kujawsko- pomorskim. Liczę że dużo zaoszczędze na robociźnie bo większość samemu. Jak przeglądałem projekty to zawsze coś nie pasowało a ten wydaje się być ok z drobnymi zmianami.
    Na robociźnie napewno zaoszczędzisz ale wydasz więcej na materiał i poświęcisz dużo więcej pracy. Na temat gustów się nie dyskutuje ale myślę, że jest napewno kilka ładniejszych projektów i tańszych w samej realizacji. Pamiętaj, że wewnętrzne ściany nośne to często podciągi, które samemu trudno zrobić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Na robociźnie napewno zaoszczędzisz ale wydasz więcej na materiał i poświęcisz dużo więcej pracy. Na temat gustów się nie dyskutuje ale myślę, że jest napewno kilka ładniejszych projektów i tańszych w samej realizacji. Pamiętaj, że wewnętrzne ściany nośne to często podciągi, które samemu trudno zrobić.
    Dzięki za rady. Rozumiem. A może coś podobnego z terivą możesz zaproponować?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał frytczyk Zobacz post
    Dzięki za rady. Rozumiem. A może coś podobnego z terivą możesz zaproponować?
    J

    Jak szukałem projektu to w pewnym zakresie metrażowym znałem prawie wszystkie domki na pamięć w najbardziej popularnych serwisach z projektami a i tak w końcu pozbierałem najciekawsze propozycji i zrobiłem projekt indywidualny. Pooglądaj i wyciągnij wnioski. Jeśli liczysz kasę to musisz pójść na kompromis, wybrać ten najbardziej funkcjonalny przy założeniu, że się zmieścisz w budżecie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony