dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie garderoba / półki zrobiona z płyt z Casto / Leroy

    Hej,

    Planuję wykończyć garderobę półkami podocinanymi na wymiar w Casto / Leroy.
    Mam kilka pytań.
    1. Czy w tych sklepach oklejają także docięty front ?
    2. Z jakiego materiału zamówić i jaką grubość ?
    3. Czy oni robią też podfrezowania pod kołki montażowe ?
    4. Jeżeli NIE dla punktu 3 to jak łączyć półki ze ścianami pionowymi żeby to było stabilne ( planuję zabudować ścianę o szerokości ok 4m ) i w miarę niewidoczne ?
    5. Czy w tych sklepach można także dokupić jakieś extra akcesoria do garderób, jakieś kosze, rurki na wieszaki ( tutaj może nie mam na myśli najprostszej rurki zamontowanej na stałe w punkcie A i B ale inne rozwiązanie, widziałem kiedyś taki wieszak z rurką zamontowaną na wysokości ok 1,5m, która była zdejmowana w dół za pomocą dźwigni, ona była na teleskopach czy jakoś tak, dobre rozwiązanie, które oszczędza miejsce tylko nie wiem gdzie to kupić ), etc ?

    Z góry dzięki za porady.

  2. #2
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dzięki.
    Tylko w sumie to mi nie daje odpowiedzi na moje pytania.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ktoś ma jakieś doświadczenie ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ad. 1.
    To zależy od sklepu - nie wszędzie jest oklejarka
    Ad. 2.
    IMHO za srandardowej płyty MDF 18 mm
    Ad.3/4.
    Z tego co wiem to nie, ale to można zrobić samodzielnie. To nie jest skomplikowane.
    Ad.5.
    Nie wiem Najlepiej to sprawdzić na ich www.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Ad1. Raczej nie , kupujesz taśmę i żelazkiem wprasujesz. Tak mówił mi znajomy stolarz.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Odnośnie punktu 4 to w takim razie jak radzicie połączyć piony z półkami ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nic z tego nie opłaca się kupować w Casto/Leroy.
    Materiał nazywa się płyta meblowa 18mm z okleiną PCV.
    Płyty z okleiną zamawiasz na centrum.meble.pl przychodzą idealne, w przeciwieństwie do marketów czy nawet lokalnych stolarni. Jedyne co warto kupić lokalnie to HDF (plecki - "płyta pilśniowa").
    Akcesoria kupujesz na allegro, bo dużo taniej.
    Żadnego oklejania żelazkiem, bo to straszna papranina, a efekt daleki od pożądanego.

    Pojedyncza szerokość półki nie powinna być większa niż 80cm.

    Skręcasz to albo na konfirmaty albo na kątowniczki metalowe. Jak ciężar ma być lekki to na kołeczki metalowe na których leży półka.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 24-01-2020 o 18:37
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dzięki za fachową poradę.
    A boki ? z tego co widziałem to na tej stronie wysyłają tylko do 180cm, a ja potrzebuję powyżej 200cm bok.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A nie mieli palet 2,5m długości? Jeżeli nie to robisz 180+nadstawka. Bo normalnie nie udą ci się postawić szafy złożonej na płasko tak aby dochodziła do sufitu. Z nadstawką możesz zrobić to jak najbardziej do sufitu.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Jest to rozwiązanie.
    Dzięki.

  12. #12

    Domyślnie

    Zamawiałem ostatni kilka półek z płyt meblowych na wymiar w castoramie, wszystkie ładnie docięte i oczywiście obklejone, jakoś się to nazywa ale nie pamiętam, co do reszty to wszystko tam dokupisz do garderoby

    Usługę okleinowania świadczymy dzięki działaniu profesjonalnej maszyny, która dodatkowo posiada funkcję wstępnego frezowania okleinowanej krawędzi, co zwiększa estetykę wykonania. Produkty oklejamy wszystkimi obrzeżami dostępnymi w naszej ofercie handlowej.


    Jeśli potrzebujesz dostosowania wymiarów zakupionego produktu do Twoich potrzeb, zajmą się tym nasi pracownicy. Możemy dociąć wszystkie materiały drewnopochodne znajdujące się w naszej ofercie: płyty HDF, MDF, OSB, płyty pilśniowe, laminowane, meblowe, sklejkę, blaty kuchenne, płyty wiórowe oraz inne elementy drewniane. Wystarczy, że określisz wymiary i rodzaj wykończenia, a szczegóły przekażesz pracownikowi.
    Ostatnio edytowane przez Darek Volke ; 26-01-2020 o 21:30

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Jak trafisz na sklep, który ma na bieżąco ostrzoną piłę, bo inaczej odpryski mogą być takie, że frezowanie nie pomoże. Dokładność też jest różna.
    Ale jak na szybko ktoś potrzebuje kilka półek to Castorama wystarczy. Jak na poważnie robić jakieś meble to dokładność*i jakość*będzie niezadowalająca, a cały osprzęt jest bardzo drogi.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Jak trafisz na sklep, który ma na bieżąco ostrzoną piłę, bo inaczej odpryski mogą być takie, że frezowanie nie pomoże. Dokładność też jest różna.
    Ale jak na szybko ktoś potrzebuje kilka półek to Castorama wystarczy. Jak na poważnie robić jakieś meble to dokładność*i jakość*będzie niezadowalająca, a cały osprzęt jest bardzo drogi.
    Widzę że jest Pan negatywnie nastawiony na markety budowlane To ja chyba miałem szczęście bo przycięte miałem idealnie na wymiar jak i oklejone perfekcyjnie.
    Casto w Bielsku-Białej

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    To tylko kwestia doświadczeń. Trochę tego zamawiałem w Castoramie jak remontowałem swoje pierwsze mieszkanie. Wszystkie korpusy do kuchni, nieduża szafa w przedpokoju i korpusy do łazienki.
    Przy większych zamówieniach łatwiej o pomyłkę z ich strony, a jakość pozostawiała wiele do życzenia. Ale mieli wtedy cięcie za darmo, brak minimum itd.
    Drugą kuchnię, biuro, łóżko dla dziecka zrobiłem zamawiając płyty w lokalnej stolarni, dalej jakość była niezadowalająca (dziwiłem się że stolarze się tam zaopatrują).
    A potem odkryłem centrum.meble.pl i tak zostało.
    Meble, łóżka, biurka dla dzieci, dwie garderoby, korpusy do kolejnej kuchni, duża szafka do łazienki, dwa regały na całą scianę.

    Jedyna ich wada to że zamówienie się robi dłużej niż tydzień, choć ja robię zamówienia na ~3k na raz.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Półki do garderoby zamawiałem w OBI, akcesoria na allegro oraz w lokalnym sklepie budowlanym.
    Jakość cięcia i oklejania nie jest idealna, ale na półki w garderobie w zupełności wystarczająca.
    Niedawno zamawiałem płyty na korpus szafki kuchennej z centrum.meble.pl (Egger).
    Jakość cięcia i oklejania obrzeży jest faktycznie dobra, ponadto mam wrażenie że płyty są bardziej sztywne.
    Inna sprawa, że w jednej z formatek okleili nie to obrzeże co zamówiłem, czas naprawy 5 dni (plus wcześniej kilka dni oczekiwania na realizację)
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 28-01-2020 o 12:49

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Półki do garderoby zamawiałem w OBI, akcesoria na allegro oraz w lokalnym sklepie budowlanym.
    Jakość cięcia i oklejania nie jest idealna, ale na półki w garderobie w zupełności wystarczająca.
    Niedawno zamawiałem płyty na korpus szafki kuchennej z centrum.meble.pl (Egger).
    Jakość cięcia i oklejania obrzeży jest faktycznie dobra, ponadto mam wrażenie że płyty są bardziej sztywne.
    Inna sprawa, że w jednej z formatek okleili nie to obrzeże co zamówiłem, czas naprawy 5 dni (plus wcześniej kilka dni oczekiwania na realizację)
    A cenowo, która firma wypada korzystniej?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dużo zależy ile tych półek masz, w centrum.meble kupujesz całą płytę (i usługę docinania), jak się wstrzelisz z ilością i będzie mało odpadu to cena wyjdzie zbliżona do marketów budowlanych (może tylko trochę drożej).
    Jak wyjdzie Ci np. 1 płyta i na drugiej 1 formatka, to za drugą płytę płacisz w całości a wykorzystujesz tylko mały fragment. Oczywiście, ten odpad możesz wziąć (trzeba dopłacić ale mało coś około 5zł), ale jak nie masz co z nim zrobić to strata pieniędzy.
    Oczywiście bardzo dużo też zależy od wybranej płyty, ceny są bardzo różne, musisz sam sobie przekalkulować. Na szafkę wybrałem zwykłą białą płytę (bazowy biały), a na półki w garderobie najtańszy „drewniany” wzór.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nie do końca. W centrum.meble.pl mają połówki i ćwiartki. Więc nie bierzesz całej płyty.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony