dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Red face Mieszkanie 62m2

    Hej!

    Kupiłem mieszkanie 3-pok 62m.
    Jestem obecnie przed podaniem wszystkich zmian aranżacyjnych związanych z przemieszkaniem wszelkich złączy i dobudową dodatkowych ścianek itp

    Głównym problemem jest salon z aneksem.
    Chciałbym, żeby zgodnie z propozycją został on w w kształcie L, lecz żeby był oddzielony od części salonowej wyspą.

    Blaty w całej kuchni mają mieć po 60cm, odstep pomiędzy wyspą a dołem kuchni to 90cm natomiast między prawą stroną kuchni to 80cm.
    Wyspa o szerokości 150cm i blat na niej również 60cm jako główna przestrzeń robocza. od strony salonu wyspa kończyć ma się ścianką działową o wysokości ~130cm na której z drugiej strony miałby byc powieszony telewizor. Od tej ścianki do sufitu pionowe ozdobne belki drewniane.

    Poniżej wymiary mieszkania od dewelopera i mój projekt.

    Wydaje mi sie, że mieszkanie jest dosyś ustawne a przestrzeń korytarza zminimalizowana na korzyść pomieszczeń użytkowych aczkolwiek może przesunelibyście również jakieś ściany.

    Proszę o wszelkie rady i sugestie dot. korekt i zmian

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiary.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	439148 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan własny.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	439149
    Ostatnio edytowane przez BartoszG ; 08-01-2020 o 08:24

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem masz za ciasne przejście w kuchni między dwoma szafkami

  3. #3

    Domyślnie

    Co byś proponowała? po prostu dać wyspe np 10cm w lewo? czy jakiś kompletnie inny rodzaj oddzielenia aneksu od salonu?

    Chętnie zobaczę też projekt od podstaw, jeżeli ten nie jest przemyślany ustawnie i funkcjonalnie.

    Dzięki!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej mała jest przestrzeń między wyspą a zabudową na dłuższej ścianie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    raczej mała jest przestrzeń między wyspą a zabudową na dłuższej ścianie.
    Obecnie przy proponowanym ułożeniu między ścianą a wyspą jest 240cm.
    Planuję stół 160x90 i po 75cm przestrzeni po obu stronach stołu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na rysunku wygląda na przejście miedzy wyspą a zabudową ściany na węższe niż zalecane 110-120 cm.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zmniejszenie wyspy ze 150 do 120 cm szerokości może poprawić sytuację, chociaż chyba i tak nie da wymaganego wymiaru. Tutaj, gdzie walka jest o każdy centymetr należy uważnie się przyjrzeć realnym wymiarom i założeniom. Czy duży 6cio osobowy stół jest konieczny? Bo może na co dzień wystarczy 4 osobowy rozkładany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony