dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czym uzupełnić dziury i bruzdy w tynku

    Witam,
    w całym domu położony mam tynk wapienny ( tak mi się wydaje, jest kruchy i sypki ) i była sobie boazeria . Średnio na połowie powierzchni mam bruzdy w tynku po deskach do których mocowana była boazeria , kilka ubytków i dziur.

    Myślałem większe ubytki wykleić płytami gk, bruzdy i dziury albo klejem gipsowym albo tynkiem gipsowym. Na całość będzie leciała gładź , sufity będą podwieszane.

    I tu pytanie do Was, tynk czy klej ?
    Czy przed gładzią usuwać starą farbę z tego tynku ?
    Jaki zastosować grunt ? Na moje oko ten tyn jest bardzo chłonny.
    Tynku równał nie będę bo jest dość fajnie położony.

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    przed dalszymi pracami podłoże należy najpierw odpylić i dokładnie oczyścić. Jeżeli jest ono sypkie i słabo związane, to do gruntowania rekomenduję zastosować grunt głęboko penetrujący Śnieżka Acryl-Putz GU41. Grunt zwiąże kurz, luźne warstwy podłoża, sprawi, że będzie ono miało dobrą przyczepność i zmniejszoną chłonność. Do uzupełnienia ubytków może Pan wykorzystać elastyczną gładź cementowo-polimerową Śnieżka Acryl-Putz FD12 Fasada. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, prosta w nakładaniu, dobrze trzyma się podłoża. Zawarte w jej składzie włókna zapobiegają powstawaniu pęknięć i uelastyczniają strukturę gładzi szpachlowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony