dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe na stropie

    Witam. Na całym poddaszu mam plan zrobić ogrzewanie podłogowe. Zasilane ma być pompą ciepła pw. Wylewki chce zrobić 7cm, myślę że wystarczająco by miała jakieś sensowne właściwości akumulacyjne. I w takim zestawieniu zostaje mi 2cm pod wylewką na ewentualny styropian. I tutaj moje pytanie, dać zwykły styropian? Czy może akustyczny? Czy może wełna? Tylko jak do 2-och cm przyczepić rurki z podłogówki? Czy może istnieją jakieś płyty styropianowe czy jakiekolwiek inne w które łatwo wpiąć rurki?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Oczywiście,że istnieją systemy montażu - wpisz w google .
    Ten strop wytrzyma te 7 cm betonu , ktoś to liczył ? Bo chcieć ,a móc to dwie różne sprawy .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Spokojnie, nie jestem laikiem. Mam strop żelbetowy bodajże 12 cm. Solidny.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    A odnośnie jakiś małych nierówności, co lepiej dać? Systemowka nie będzie się chwiać? Nie popęka mi później wylewka? Czy może lepiej iść w wełnę?

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A nie lepiej zrobić to bez akumulacji tzw metodą suchą bez wylewki ? dajesz 5 styro paski szer np 15cm kleisz z przerwami 2cm na tej piątce i między te 2 cm wkładasz rurki pex przykrywasz osb i gotowe , to ma tą zaletę że szybko grzeje a wadą że nie ma akumulacji ale lepiej grzać cały czas minimalną energią niż tą masę betonu od nowa podganiać co w cale tanie nie jest .

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A nie lepiej zrobić to bez akumulacji tzw metodą suchą bez wylewki ? dajesz 5 styro paski szer np 15cm kleisz z przerwami 2cm na tej piątce i między te 2 cm wkładasz rurki pex przykrywasz osb i gotowe , to ma tą zaletę że szybko grzeje a wadą że nie ma akumulacji ale lepiej grzać cały czas minimalną energią niż tą masę betonu od nowa podganiać co w cale tanie nie jest .
    Nie ma szans na takie rozwiązanie. Musi być beton, musi być akumulacja.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Trochę dziwne,że masz wątpliwości czy popęka wylewka, a nie masz wątpliwości co do nośności stropu .
    Systemówka to styropian-wytłoczka lub styro i cienki formowany plastik, także jak przydusi się to 7cm betonu to się ułoży na posadzce i nic się nie będzie chwiać .
    Co rozumiesz przez drobne nierówności ? 2-5mm różnicy w poziomie na całej szerokości pomieszczenia, czy schodki po np 2-5mm ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Trochę dziwne,że masz wątpliwości czy popęka wylewka, a nie masz wątpliwości co do nośności stropu .
    Systemówka to styropian-wytłoczka lub styro i cienki formowany plastik, także jak przydusi się to 7cm betonu to się ułoży na posadzce i nic się nie będzie chwiać .
    Co rozumiesz przez drobne nierówności ? 2-5mm różnicy w poziomie na całej szerokości pomieszczenia, czy schodki po np 2-5mm ?
    Schodki 2-5mm przez niedokładnie wygładzenie betonu. Jakies zgrubiebia itp.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nie powinno być problemu( nie widzimy tego), do takich uskoków styro się ułoży i zostanie dociśnięty betonem, dla pewności większe garby można zniwelować kątówką z tarczą diamentową.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie powinno być problemu( nie widzimy tego), do takich uskoków styro się ułoży i zostanie dociśnięty betonem, dla pewności większe garby można zniwelować kątówką z tarczą diamentową.
    Czyli nie zostało mi nic tylko szukać i adaptowac Systemówke. A co jeśli zależy mi na akustyce? Przy tych 2cm przypuszczam że może być problem by dać jakiś akustyczny materiał?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony