dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Nie ślepy. Będę w Polsce za miesiąc. Wpadasz, mierzysz co musisz, ja Ci udostępniam projekt i robisz wycenę. Oczywiście za to Ci płacę. Jak mi cena spasuje, na wiosnę wykonujesz zlecenie.
    A może od razu jak będziesz chciał.
    Pasuje?

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał elektros Zobacz post
    Chyba przestraszyłeś fahofca, zaniemówił. Wierzysz że on cokolwiek potrafi zrobić?
    To jest taki elektryk co w domu żarówki musi zona wymieniać.
    Nie przestraszyłem, tylko umówiłem spotkanie. Po co ta krytyka? Zwykle oznacza potrzebę dowartościowania własnej osoby.
    Mam rację?

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Chciałem tylko na szybko dopisać, że uziom fundamentowy przeszedł pomiary: 1,8 Ohma. Elektryk mówi, że jest git. Nie mógł wyjść ze zdumienia, że majster podczas wykonywania zbrojenia ław pospawał mi odcinki zbrojenia i narożniki

    Mam jeszcze zrobione uziemienie bednarką wokół budynku i wystawione "wąsy" pod przewody odprowadzające.

    W każdym razie dzięki za pomoc, teraz śpię spokojnie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Chciałem tylko na szybko dopisać, że uziom fundamentowy przeszedł pomiary: 1,8 Ohma. Elektryk mówi, że jest git. Nie mógł wyjść ze zdumienia, że majster podczas wykonywania zbrojenia ław pospawał mi odcinki zbrojenia i narożniki

    Mam jeszcze zrobione uziemienie bednarką wokół budynku i wystawione "wąsy" pod przewody odprowadzające.

    W każdym razie dzięki za pomoc, teraz śpię spokojnie.
    Czyli dwa różne uziemienia? Po co?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #65

    Question

    A wg Was co jest lepsze? Uziom fundamentowy naturalny czy fundamentowy sztuczny? O ile można powiedzieć, że to lub to jest lepsze.

    Wiadomo, że uziom fundamentowy naturalny nie wymaga dodatkowego wkładu finansowego bo nie trzeba kupować bednarki lub prętów. Nie trzeba także wkładać tej bednarki w zbrojenie, więc i też jakaś robocizna jest mniejsza. Minus to, że trzeba to pospawać. I pospawać dobrze na zakład chyba z 10 cm lub więcej. Często natrafiam na zdjęcia i filmiki gdzie zbrojenie jest "połapane" w 3 punktach zakładu gdzie łączna długość spawu to może 6 cm. Do mnie takie spawanie osobiście nie przemawia a spawaczem nie jestem. Z innej beczki czy zbrojenie możemy spawać sobie od tak? Nie konsultując tego wcześniej z konstruktorem? I czy każdą stal zbrojeniową można spawać?

    Osobiście gdy będę budował dom to dam bednarkę czarną (akurat mam do niej łatwy dostęp) w fundament, starając się aby to w jednym kawałku na tyle na ile będzie to możliwe. Do tego wypusty z nierdzewki. Rozwiązanie droższe niż wyżej opisałem ale w moim odczuciu lepsze.

    Zbrojenie niech będzie odpowiedzialne za warstwę konstrukcyjną a dodatkowa bednarka za warstwę "elektryczną" że tak to ujmę.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony