dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 35
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 693
  1. #361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co złego w spalaniu gazu ziemnego? Emituje życiodajne CO2 tak jak przy spalaniu drewna i pelletu.
    To już przerabialiśmy / omawialiśmy.
    Nie spalam gazu łupkowego ani LPG.
    Ze spalania gazu ziemnego przez komin wylatuje para wodna i ten życiodajny CO2. Dlatego mam takie piękne drzewa dookoła.

    Reklamówka zostaje użyta jeden raz i ląduje na wysypisku śmieci albo leci na pola i rozkład się kilkaset lat.
    Ptaki i inna zwierzyna zjada te reklamówki, czasami przez nie ginie.
    Widzisz...
    Tak właśnie wyglądają wszystkie działania globalne...
    Żaden rząd nawet nie kiwnie palcem jak by miał do tego ratowania dołożyć...
    Myślisz że ta plastikowa torba z nadrukiem 100% recykling coś zmieni ...?
    Co najwyżej sklepy lepiej na niej zarobią...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i dalej nic do Ciebie nie dotarło. Nie ten cykl węglowy. Tak wiesz jaki gaz masz w gaz rurce.
    LPG to przecież ekologiczne paliwko. Szkoda, że go nie spalasz. .
    Twierdzisz że roślinki nie wchłaniają mojego CO2 ze spalania gazy bo mają zakodowane wchłanianie CO2 powstałego ze spalania drewna?
    LPG z czego powstaje?
    LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej i ze złóż gazu ziemnego, zwykle na początku uruchamiania nowego odwiertu.
    Nie jest kopalne??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Twierdzisz że roślinki nie wchłaniają mojego CO2 ze spalania gazy bo mają zakodowane wchłanianie CO2 powstałego ze spalania drewna?
    LPG z czego powstaje?
    Nie jest kopalne??
    Poczytaj co to cykl węglowy. Zrozumiesz (trzymam kciuki)..
    Prezcież to Ty pisałeś, że LPG jest super. Co się mnie pytasz, Dlaczego go nie spalasz? No i co z tym LNG i tymi statkami co go przywożą? Jest to ekologiczne?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Poczytaj co to cykl węglowy. Zrozumiesz (trzymam kciuki)..
    Prezcież to Ty pisałeś, że LPG jest super. Co się mnie pytasz, Dlaczego go nie spalasz? No i co z tym LNG i tymi statkami co go przywożą? Jest to ekologiczne?
    Nie używam ani LPG ani LNG więc nie do mnie te wieczne pretensje.
    Używam czyatego gazu ziemnego ze wschodu.

    Cykl węglowy to takie twoje zaklęcie. Tym cyklem usprawiedliwiasz spalanie drewna?

    Drewno i pellet to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A ja myślę że problem z tym globalnym ociepleniem polega na tym że w ogóle coś spalamy i tym sposobem podnosimy temperaturę powietrza na planecie...
    Tyle że nie wszystkim pasuje włączone ogrzewanie w lecie...
    Generalnie wystarczy przesegregować śmieci na tę do palenia w lecie i te do palenia w zimie... ( Nasz naród ma do tego wprawe bo już od pewnego czasu ćwiczy segregację na te do palenia w dzień i na te do palenia w nocy ...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie używam ani LPG ani LNG więc nie do mnie te wieczne pretensje.
    Używam czyatego gazu ziemnego ze wschodu.

    Cykl węglowy to takie twoje zaklęcie. Tym cyklem usprawiedliwiasz spalanie drewna?

    Drewno i pellet to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".
    No trzymałem kciuki, ale nie wyszło.
    Faktycznie wiesz, że nie masz LNG w gazu rurce. No ale jak rusek wydłubie dziurkę z gazem to ciśnienie samo go pcha do Ciebie. No te gaz rurki co leżą to też skąd była energia na produkcję położenie itp tid?
    Ile masz aut w domu? 2 czy 3? Zobacz do rur wydechowej co tam jest? Bierzesz torbę materiałową i jedziesz na zakupy autem? No ale masz rację od reklamówki trzeba zacząć.
    Oczywiście folia i plastik to gówno straszne, żeby nie było. Nawet w rybach jest, a Twoi hamerykańscy idole się jarają jakie to super rybki. Z plastikiem. Oczywiście ekologię tez mają gdzieś, bo przykładają łapki do wycinki lasów w Amazonii. Do tego popatrz ile oni CO2 emitują.

    Aha no i Putin 80% z przychodów z tego czystego gazu ziemnego co go spalasz przeznacza na swoją armię. Gratuluję. Brawo Ty.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #367
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Czyli do czasu aż ludzkość będzie wstanie wymienić lub zneutralizować wszystkie generatory CO2 z paliw kopalnych nie warto nic robić z tymi emisjami, które można zredukować? Nie rozumiem argumentów w stylu, że nie ma sensu stosować niskoemisyjnych rozwiązań do tych systemów, bo są inne, które nadal emitują. Albo "bez sensu jest segregowanie śmieci, bo twój telefon i tak jest z plastiku".
    Z twojej logiki wynika że udupić trzeba tylko najbiedniejszych , jak zawsze zreszta ,super

  8. #368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    fabryki Vestasa są zasilane odnawialną energią elektryczną w stu procentach już od 2013 roku.
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...-cel-zerowaste
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No trzymałem kciuki, ale nie wyszło.
    Oczywiście folia i plastik to gówno straszne, żeby nie było. Nawet w rybach jest, a Twoi hamerykańscy idole się jarają jakie to super rybki. Z plastikiem. Oczywiście ekologię tez mają gdzieś, bo przykładają łapki do wycinki lasów w Amazonii. Do tego popatrz ile oni CO2 emitują.

    Aha no i Putin 80% z przychodów z tego czystego gazu ziemnego co go spalasz przeznacza na swoją armię. Gratuluję. Brawo Ty.
    Jedno możesz przyjąć do wiadomości, tak żebyś nie powracał w kolejnych postach - nie mam "hamerykańskich idoli".
    Gaz ziemny kupuję w Polsce. To twój rząd kupuje tam gdzie chce kupować. Nie mam na to wpływu.

    Samochodów mam jeden. W rurze wydechowej widzę stalową dziurę - czystą. W zasadzie dwie dziury po są dwie rury wydechowe.
    Benzyna i ON też pewnie od Putina. Ty pewnie też spalasz paliwo od Putina.
    Prąd w sieci też w części masz z paliwa od Putina.

    Drugiemu wytykasz a u siebie nie widzisz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jedno możesz przyjąć do wiadomości, tak żebyś nie powracał w kolejnych postach - nie mam "hamerykańskich idoli".
    Gaz ziemny kupuję w Polsce. To twój rząd kupuje tam gdzie chce kupować. Nie mam na to wpływu.

    Samochodów mam jeden. W rurze wydechowej widzę stalową dziurę - czystą. W zasadzie dwie dziury po są dwie rury wydechowe.
    Benzyna i ON też pewnie od Putina. Ty pewnie też spalasz paliwo od Putina.
    Prąd w sieci też w części masz z paliwa od Putina.

    Drugiemu wytykasz a u siebie nie widzisz.
    Oj przeprasza. Mój błąd. Nie idoli tylko funfli.

    Ależ nie wytykam. Sam pisałeś, że trzeba iść dalej. Reklamówka nie wystarczy. Wiesz co trzeba zrobić? Kiedy zmiany?
    Masz wpływ czym ogrzewasz.
    PS. Dlaczego uważasz, że to mój rząd?
    PS2. Już Ci dawno pisałem, że jeżdżę na rowerze lub chodzę na nogach, a jedzenia praktycznie nie kupuje ze sklepów.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    1. Funfli hamerykańskich też nie mam.
    2. PC nie jest taka eko skoro prąd czerpie z elektrowni węglowych.
    3. Wpisy sugerują takie sympatie albo jeszcze bardziej
    4. Samochodu nie posiadasz a żona i Ty tez na piechotę do pracy.
    Jedzenie samo rośnie bez podlewania, siania i karmienia. A kury jedzą kamyczki.
    5. Prąd do komputera i do fona pewnie masz eko.
    6. Komputer i fon masz z Azji i z USA przywieziony statkami które palą setki ton czarnego paliwa. Ale może na ten transport załadowali niekopalne paliwo.
    7. Ubrania też masz eko transportowane i produkowane z eko-energii.

    Drugiemu wytykasz a u siebie nie widzisz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Funfli hamerykańskich też nie mam.
    2. PC nie jest taka eko skoro prąd czerpie z elektrowni węglowych.
    3. Wpisy sugerują takie sympatie albo jeszcze bardziej
    4. Samochodu nie posiadasz a żona i Ty tez na piechotę do pracy.
    Jedzenie samo rośnie bez podlewania, siania i karmienia. A kury jedzą kamyczki.
    5. Prąd do komputera i do fona pewnie masz eko.
    6. Komputer i fon masz z Azji i z USA przywieziony statkami które palą setki ton czarnego paliwa. Ale może na ten transport załadowali niekopalne paliwo.
    7. Ubrania też masz eko transportowane i produkowane z eko-energii.

    Drugiemu wytykasz a u siebie nie widzisz.
    No ale ja nie pisze, że jestem 100% eko. Srajfona nie mam. Jakaś stara nokia. Komp używany, starty, nie potrzebuję nowego, więc wylądowałby na śmietniku, a tak to ja go uratowałem i środowisko. Nie mam PC. Drewno jest najbardziej eko, nie jest super czyste, ale eko. Mam OZE, na dachu. O produkcji żywności nie wiesz nic. Kupujesz wszystko w sklepie, to nie ma się co dziwić. No żona auto, bo głównie dzieci. Jak nie potrzeba to też rower do pracy. Coś jeszcze zasugerujesz i doradzisz? Co Ty zrobisz? Reklamówka to za mało, tak jak piszesz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Drewno nie jest eko - poczytaj co emituje spalanie drewna.
    Zacznij od tego właśnie.
    Jednak używasz samochodu na putinowskie kopalne paliwo.
    Jaką żywność produkujesz? Poduczę się.

    PS Dyskusja odeszła od Adamowego tematu "Potrzebujemy więcej CO2".
    PS2 też nie jestem w 100% EKO
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Drewno nie jest eko - poczytaj co emituje spalanie drewna.
    Zacznij od tego właśnie.
    Jednak używasz samochodu na putinowskie kopalne paliwo.
    Jaką żywność produkujesz? Poduczę się.

    PS Dyskusja odeszła od Adamowego tematu "Potrzebujemy więcej CO2".
    PS2 też nie jestem w 100% EKO
    Co proponujesz zamiast drewna?
    Używam, ale nie w takich ilościach jak Ty. Gaz spalasz w ogromnych ilościach. Też uważasz, że brakuje CO2?
    Nie uczę. Wszystko co się da. Kup sobie książki.
    No, ale reklamówka o której wspominałeś to CO2 czy EKO?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Panowie to jak...?
    Od wczoraj ograniczyliście cokolwiek czy dalej tylko "bicie piany"...?
    To jak w końcu z tym LPG...?
    Bardziej eko niż benzyna czy diesel...?
    Bo na świecie przybyło kolejne 200tys ludków a Chińczycy budują już kontenerowce które mogą zabrać na pokład do 20 tysięcy kontenerów...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Diesel emituje mniej CO2 niż LPG a LPG mniej niż benzyna.

    Chińczycy budują bo my kreujemy zapotrzebowanie.
    Od wczoraj nie używałem samochodu.
    Ale, zgodnie z tytułem: "Potrzebujemy więcej CO2" chyba za mało wyprodukowałem CO2 aby być zdrowym i szczęśliwym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Tak z ciekawości...
    A czym zasilają swoje fabryki w nocy i jak jest słaby lub brak wiatru...?

    Jak dla mnie to postawili tyle swoich wiatraków aby generowały tyle energii w skali roku ile sami zużywają...
    Ot taka mała manipulacja...

    Wiesz ..., Moja posesja też w 30% jest zeroemisyjjna pod względem zużycia energii elektrycznej i to dosłownie bez żadnych manipulacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Panowie to jak...?
    Od wczoraj ograniczyliście cokolwiek czy dalej tylko "bicie piany"...?
    Oj tam. Ja już dawno zrobiłem. Spopielam drewienko o dawna. Nie pamiętam kiedy byłem w sklepie. Nawet z reklamówką. Zona chodzi.
    Na wakacje nie latam samolotem. Tzn. nie jeżdżę nawet samochodem. Statkiem nie pływam. Jestem prawie eko.
    Aha ma dzisiaj w domu 22,6. Nieakceptowalne.
    PS. Idę po badyle.
    PS2. Nudzi mi się. Pogoda trefna. Ciężko coś podłubać i zrobić.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Ja drewienka nie spalam bo to zasmradza środowisko. Też mam ciepło ale tylko 21,5 oC.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ja drewienka nie spalam bo to zasmradza środowisko. Też mam ciepło ale tylko 21,5 oC.
    Ja mam dom zeroemisyjny bo wszystko w nim jest na prąd...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 19 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony