dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Piec Gazowy + elektryczne podgrzewanie CWU

Domyślnie Piec Gazowy + elektryczne podgrzewanie CWU

Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc/konsultację w temacie dogrzewania CWU.
    Niebawem zostaną u mnie zainstalowane panele fotowoltaiczne. Ponieważ chciałbym uzyskać jak największy współczynnik samo konsumpcji wyprodukowanej energii szukam pomysłów na jej wykorzystanie. Jednym z nich jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Ponieważ na hydraulice znam się tyle, że znam mniej więcej zasadę działania, potrzebuję pomocy fachowców z tej dziedziny. Aktualnie mam jednofunkcyjny piec Junkers Cerapur Modul ZBS24 zdaje się. Do niego jest 120l zasobnik na ciepłą wodę. Zasobnik ma jedną wężownicę i brak możliwości instalacji grzałki elektrycznej.

I tu moje pytanie, czy takie rozwiązanie jak na załączonym rysunku ma prawo bytu? Podgrzewacz przepływowy w tym układzie włączał by się w momencie dużej nadprodukcji i za pomocą obiegu cyrkulacji „ładował” zasobnik. Takie najmniej inwazyjne rozwiązanie przyszło mi do głowy ale jak wspominałem nie jestem specjalistą w tym temacie i takie kombinacje są nie efektywne i jest jakieś lepsze lub trzeba będzie dostawić drugi zasobnik z grzałką elektryczną.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cwu.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	439238

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i podpowiedzi

Domyślnie

Jeżeli już to wepnij grzałkę i pompę między króciec zimnej wody a cyrkulację (kierunek przepływu zgodny w opisanym podłączeniem)
    nie kłóć się z idiotą bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem...

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Konsultant Viessmann
    Kod pocztowy
    53-015
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

Domyślnie

Dzień dobry!
    To forum dotyczące urządzeń firmy Viessmann. Po wątpliwości związane z urządzeniami innych firm, proszę szukać odpowiedzi na innych forach.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Domyślnie

Witam,

chodziło mi tylko o skonsultowanie rozwiązania ładowania zasobnika z dodatkowego źródła, nie mniej jednak dziękuję za odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia