dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    A na temat?

    Sztandarowy przykład: budynek sejmu vs raichstag?

    Czemu na temat nic nie powiecie, "budowniczowie"?
    Ja rozumiem, że taka architektoniczna przepaść, musiała mocna zaboleć.
    Wystarczy więc tego "pociskania" wam - nie będę kopał leżącego.
    Architektoniczna przepaść: reichstag data budowy 1894, budynek sejmu data budowy 1928.
    Ale taki troll jak ty i tak tego nie zrozumie.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Aha, czyli w tu jest porządku.

    Chłopie, nawet gdyby siła nabywcza w Polsce - zamiast wynosić 1/5 Zachodu, jak to teraz jest - była na podobnym poziomie,
    to przepaści w stosunkach obywatel-państwo, nie zasypiesz tonami betonu.
    No to akurat fakt. Polak od małego musi się uczyć kombinować, by jakoś ten system obchodzić.

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    A to proszem bardzo.
    Porządne budownictwo z najbliższego zachodu vs. polski kurnik.
    Załącznik 439288
    Załącznik 439289

    Buchachach.
    To pijesz do historii czy do współczesnej sytuacji w Polsce?

    Jak historia to fajny wykład https://youtu.be/mcr1odn4niE?t=669

    Ktoś wspominał o USA... cóż, konstrukcje europejskich okien, coś normalnego też w polskich domach, dla mieszkańców USA to inny świat. https://youtu.be/iqU6yr-oulU?t=54
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    maaszak -
    Zwróć uwagę, w którym miejscu okno jest zamocowane na tym filmie.
    Ocieplenie domu jest od środka.

    W Wlk Brytanii do dziś używa się dwóch osobnych baterii do wody ciepłej i zimnej. Tradycja. W USA rzadko stosuje się sedesy podwieszane, nawet w tych zamożniejszych domach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-01-2020 o 09:50

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Czyli jesteśmy lepsi!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesteśmy inni - cenimy w budownictwie trwałość a nie szybkość. Elegancję a nie niski koszt.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czyli jesteśmy lepsi!
    A i owszem:
    Jesteśmy dużo lepsi w oszukiwaniu się nawzajem, tak ustawowym jak i codziennym.
    Nieprawda?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Elegancję a nie niski koszt.
    Dobra, dobra. Z tą elegancją to żeś się trochę zagalopowała.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możliwe, że mam skrzywiony obraz rzeczywistości po oglądaniu blogów wnętrzarskich Ale u nas wykładzina pcv w łazience by nie przeszła u osób o średnich zarobkach.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Dobra, dobra. Z tą elegancją to żeś się trochę zagalopowała.
    Myślę, ze jednak większość Polaków stawia na elegancję, tylko kazdy inaczej ją postrzega.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Możliwe, że mam skrzywiony obraz rzeczywistości po oglądaniu blogów wnętrzarskich Ale u nas wykładzina pcv w łazience by nie przeszła u osób o średnich zarobkach.
    Zależy jeszcze jaka wykładzina . Potrafią być drogie i ładne. Problem jest tylko taki , że żeby wykładzina pcv dobrze wygladała musi mieć naprawdę idealne podłoże i być idealnie położona co jest po prostu nierealne.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    A i owszem:
    Jesteśmy dużo lepsi w oszukiwaniu się nawzajem, tak ustawowym jak i codziennym.
    Nieprawda?
    Jesteś najlepszy w kreowaniu swojej wizji.
    Błędnej wizji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Zależy jeszcze jaka wykładzina . Potrafią być drogie i ładne. Problem jest tylko taki , że żeby wykładzina pcv dobrze wygladała musi mieć naprawdę idealne podłoże i być idealnie położona co jest po prostu nierealne.
    Absolutna zgoda, wykładzina wykładzinie nierówna. W apartamentach na Bahama's układano wykładziny w cenie 500usd za m2. Idealne podłoże do układania takich (jak również zdecydowanie tańszych wykładzin) nie stanowi żadnego problemu (specjalny "underlaiment" pod wykładziną).
    Z pozdrówkami

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Możliwe, że mam skrzywiony obraz rzeczywistości po oglądaniu blogów wnętrzarskich Ale u nas wykładzina pcv w łazience by nie przeszła u osób o średnich zarobkach.
    Sądzę, że miałaś na myśli jakieś najtańsze wykładziny.
    Jednakowoż istnieją wykładziny zdecydowanie droższe niż ceramika.
    Reszta to tylko sprawa gustu (z którymi nie dyskutuję) i zasobność portfela

    ps - osobiście mam w łazienkach, kuchni, przedpokoju i na wewnętrznym tarasie ceramikę
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 13-01-2020 o 18:38 Powód: łączenie postów
    unde venis et quo tendis

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po prostu oglądałam zdjęcia jakiegoś wnętrza domu klasy robotniczej chyba w Brytanii i u nas takie widać u naprawdę niezamożnych ludzi.
    Albo u forumowej manii w Kanadzie - ona odpicowuje chatę, a jej sąsiedzi mają najtaniej i najprościej, mimo, że poziom zamożności podobny.

    Nie chodzi o to co jest lepsze, ale o wartościowanie wydatków. Po prostu niektóre społeczności nie widza potrzeby zainwestowania we wnętrza, gdzie dla wielu Polaków wygląd przynajmniej części gościnnej jest kluczowym elementem.
    Jedyną rodziną, która postanowiła zagospodarować ogródek w małej miejscowości we Francji była rodzina z Polski. Inni siali trawę, sadzili żywopłot i stawiali basen.

    Prawdopodobnie wolą po prostu wydawać te pieniądze np. na podróże, restauracje, hobby.

    EDIT:
    To w Wik. Brytanii dopytałam znajomej jak było. Deweloper sprzedaje teoretycznie łazienki "pod klucz", więc najtaniej urządzone. Poprzedni właściciel nie miał pieniędzy lub czasu na remont. I jak Polka kupiła, to dopiero zaczęła wykańczać po "naszemu"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-01-2020 o 19:56

  14. #54

    Domyślnie

    Oglądam trochę programów "remontowych" i często są to programy angielskie lub amerykańskie ...

    Z tego co widziałem "gładź" to coś nieznanego w tych krajach , albo dostępna tylko dla najbogatszych. Normalnie ściany to tynk typu baranek niechlujnie naniesiony albo jakoś "przecierka" jaką u nas widuje się co najwyżej w oborach ...
    Konstrukcyjnie też kiepsko. Ściany z karton gipsu bez żadnego ocieplenia (warstwy tłumiącej hałas). Mieszkanie w takim domu gdzie nawet najcichszy szept jest słyszalny w całym domu raczej do komfortowych nie należy.
    Widziałem też jak wyglądało ocieplenie wełna to nikt tam zbytnio nie przejmował się szparami w ociepleniu , więc raczej ma być szybko a nie dokładnie.
    Fundamenty. Dużo domów jest posadowiona na bloczkach betonowych . U nas tak "posadowione" są co najwyżej malutkie taniutkie domki gospodarcze.
    Bardzo często takie domy trzeba poziomować , bo tracą poziom.

    Patrząc na domy w Anglii stwierdzam że tam każdy najgorszy partacz-wykończeniowiec czułby się jak ryba w wodzie. Krzywo położone kafle , nierówne ściany , paskudnie położony tynk. Nie wiem czy anglikom takie "szczegóły" nie przeszkadzają , ale nie kupiłbym takie domu nigdy.

    Jak takie podejście mają przy wykończeniówce to jakie podjeście było przy budowie domu i ociepleniu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Z tego co widziałem "gładź" to coś nieznanego w tych krajach , albo dostępna tylko dla najbogatszych.
    Gładź to tam kładą na raz, bez szlifowania. Jest twarda, gładsza niż szlifowana i naprawdę bezpyłowa.

    Co do ocieplenia.
    Tam nikt się tym nie przejmuje, bo nie jest rypany przez bantustan na cenach energii.

    Tam koleś, który utrzymuje w 100 m2 domu temperaturę 30 stopni w lutym,
    zapłaci maksymalnie jedną dniówkę robotniczą za całomiesięczne ogrzewanie.
    I nie wydął wcześniej 100 tys. na ocieplenie, pompę ciepłą i fotovoltaicę !!!

    Ma grzałkę i grzejniki, to wszystko.
    Tak więc pocieszaj się dalej, ludu pracujący, a ja tymczasem zapytam:

    To jak będzie towarzysze, pomożecie?

    Życie przeciętnego robola w Anglii jest dużo lżejsze, niż przeciętnego szefa firmy tutaj.
    Aha i tam, żadna, ale to żadna łajza nie może ci wejśc na konto bankowe, jak tutaj!

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Jak takie podejście mają przy wykończeniówce to jakie podjeście było przy budowie domu i ociepleniu ...
    Raczej istnieją dwie klasy wykonawców - tani emigranci (którzy pewnie pierwszy raz kładą płytki) i kosztowni wysokiej klasy specjaliści.
    Są przecież wnętrza autorstwa takiej Kelly Hoppen, gdzie wszystko jest idealnie wykonane

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To temat o budownictwie a nie problemach Superiora

  18. #58
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wspominaliście wyżej o wykładzinach rozumiem ,że nowoczesnym budownictwie z zachodu. Wiele wskazywało ,że w domu będzie bardziej kolorowo jak podpatrzyłem wykładziny u siostry w Belgii.Popadło na deskę barlinecka w całej chałupie.Nie narzekamy , sprawdza się już tyle lat ale leży w pokojach , na piętrze.Jeśli dobrze przeczytałem wyżej taka nowoczesna wykładzinę można nawet stosować w łazienkach. Jeśli się mylę , a jeśli nie to jaką ?. Na ścianach już tego doświadczyłem.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po prostu oglądałam zdjęcia jakiegoś wnętrza domu klasy robotniczej chyba w Brytanii i u nas takie widać u naprawdę niezamożnych ludzi.
    Albo u forumowej manii w Kanadzie - ona odpicowuje chatę, a jej sąsiedzi mają najtaniej i najprościej, mimo, że poziom zamożności podobny.

    Nie chodzi o to co jest lepsze, ale o wartościowanie wydatków. Po prostu niektóre społeczności nie widza potrzeby zainwestowania we wnętrza, gdzie dla wielu Polaków wygląd przynajmniej części gościnnej jest kluczowym elementem.
    Jedyną rodziną, która postanowiła zagospodarować ogródek w małej miejscowości we Francji była rodzina z Polski. Inni siali trawę, sadzili żywopłot i stawiali basen.

    Prawdopodobnie wolą po prostu wydawać te pieniądze np. na podróże, restauracje, hobby.
    to jest kontynuacja staropolskiej zasady "zastaw się a postaw się" plus leczenie poskomunistycznego kompleksu niższości. Dochodzi do tego naoglądanie się kanałów typu domo gdzie wszystko jast łatwe i przyjemne i tak cyk bierze się ogromny kredyt na dom, remont. To sprawia że wiele osób, szczególnie tych które nie były za granicą, myśli że to taka nowa norma do której trzeba dążyć bo na zachodzie tak robią. Mam nawet takich znajomych na dorobku których nazwałam "ofiary domo" Kupili mieszkanie (na kredyt) jak spod igły, raczej neutralne pod względem wyglądu, materiały wykończeniowe z górnej półki (jak dla przeciętnego człowieka) i robią totalny remont łącznie z darciem drogiego parkietu bo się kolor nie podobał (parkieciarze patrzyli jak na idiotów), wywalaniem dobrych nowych grzelników ("nie są industrialne") plus nawet przestawianie ścian mimo iz mieszkanie z nowego budownictwa i naprawde dobrze rozplanowane. W dodatku wcale nie zamierzają tam długo mieszkać, tylko wybudować dom za pare lat bo "teraz ich nie stać",
    chociaż za tą kasę co już tam włożyli spokojnie sami by wybudowali mały dom. Sami przyznają że "oglądali tak w domo".

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    to jest kontynuacja staropolskiej zasady "zastaw się a postaw się" plus leczenie poskomunistycznego kompleksu niższości. Dochodzi do tego naoglądanie się kanałów typu domo gdzie wszystko jast łatwe i przyjemne i tak cyk bierze się ogromny kredyt na dom, remont. To sprawia że wiele osób, szczególnie tych które nie były za granicą, myśli że to taka nowa norma do której trzeba dążyć bo na zachodzie tak robią. Mam nawet takich znajomych na dorobku których nazwałam "ofiary domo" Kupili mieszkanie (na kredyt) jak spod igły, raczej neutralne pod względem wyglądu, materiały wykończeniowe z górnej półki (jak dla przeciętnego człowieka) i robią totalny remont łącznie z darciem drogiego parkietu bo się kolor nie podobał (parkieciarze patrzyli jak na idiotów), wywalaniem dobrych nowych grzelników ("nie są industrialne") plus nawet przestawianie ścian mimo iz mieszkanie z nowego budownictwa i naprawde dobrze rozplanowane. W dodatku wcale nie zamierzają tam długo mieszkać, tylko wybudować dom za pare lat bo "teraz ich nie stać",
    chociaż za tą kasę co już tam włożyli spokojnie sami by wybudowali mały dom. Sami przyznają że "oglądali tak w domo".
    zgadzam się!
    Najgorsze jest to, ze myślą iz są trendy i jak ktoś ma inny wystrój wnętrza, to juz nie ma gustu i się nie zna.
    A prawda zawsze ,,stoi'' po środku...nie lezy
    Lepsze są wnętrza zrobione które się czuje, niż te skopiowane....bez duszy.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 17-01-2020 o 08:50
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony