dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    zgadzam się!
    Najgorsze jest to, ze myślą iz są trendy i jak ktoś ma inny wystrój wnętrza, to juz nie ma gustu i się nie zna.
    A prawda zawsze stoi po środku.
    Lepsze są wnętrza zrobione które się czuje, niż te skopiowane....bez duszy.
    Też się z tym zgadzam. Lubie sobie narzucić.................. ale swój styl. Elfir chyba nie to miała na myśli i źle ja zrozumieliście.

  2. #62

    Domyślnie

    Dobrze zrozumiałam Elfir i zgadzam się równiez z nią, bo rzeczywiście wnętrza domów Polaków są bardziej wystylizowane...takie na pokaz, ale ile w tym ich gustu i zdrowego rozsądku?
    Miałam podobny problem kiedy myślałam o wykończeniu moich wnętrz. Oczarowałam się pierwszą wizytą u znajomej i myślałam...tez zrobię sobie białe wnętrza, będzie tak jasno
    Ale zaraz mnie dopadł,, zdrowy rozsądek'' i pomyślałam....STOP! ....zaraz..zaraz, ale jak ty będziesz się czuła w takim białym i betonowym wnętrzu??
    No i robię tak jak czuję....chociaz słyszałam głosy innych. ,,,nie rób nic z kamienia, bo jest niemodny''...itp tylko, ze oni nie będą mieszkać u mnie, tylko ja z męzem, który ma podobny gust jak ja
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    to jest kontynuacja staropolskiej zasady "zastaw się a postaw się" .

    Dlatego napisałam - mamy inne priorytety zarówno w budownictwie jak i wykańczaniu wnętrz niż ludzie na zachodzie. Stąd inne podejście do materiałów, technologi, trwałości. Nie gorzej, nie lepiej. Inaczej.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie gorzej, nie lepiej. Inaczej.
    Trochę się mylisz, bo tam bogacze, jak również średniacy nagminnie stosują ściany trójwarstwowe.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Superior - i dlaczego ściana trójwarstwowa ma być z jakiegoś powodu lepsza?
    Zupełnie nie czuję potrzeby stawiania takowej. A na wizualizacjach nowoczesnych luksusowych domów prezentowanych na międzynarodowych witrynach architektonicznych widuję sporo tynków.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Superior - i dlaczego ściana trójwarstwowa ma być z jakiegoś powodu lepsza?
    Bo nie wymaga żadnej konserwacji jak bidna dwuwarstwówka zaciągnięta siatką z klejem?

    Bo jest droższa, a najczęściej droższe jest lepsze?

    Bo skoro jest droższa, to inwestorzy mają pełne kieszenie?

    Chyba nie chcesz powiedzieć, że lepiej być biednym niż bogatym?

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Trudniej docieplić więc wady również posiada. Poza tym, w nowoczesnym budownictwie odchodzi się od tego. Tylko deweloperzy wciąż klepią tradycję. Jak długo jeszcze? Czas pokaże.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trójwarstwówka daje bardzo grube ściany.

    A jak patrzę na projekty holenderskich rezydencji na hoog to okładzina ceglana jest na projektach tradycyjnych. Na nowoczesnych jest tynk i drewno.
    A drewno zdecydowanie nie jest okładziną "nie wymagająca konserwacji".

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    trójwarstwówka daje bardzo grube ściany.

    A jak patrzę na projekty holenderskich rezydencji na hoog to okładzina ceglana jest na projektach tradycyjnych. Na nowoczesnych jest tynk i drewno.
    A drewno zdecydowanie nie jest okładziną "nie wymagająca konserwacji".
    W Niderlandach jakieś grube nie są, bo z izolacją nie szaleją. Klimat na to pozwala
    Osiedla domków dla zwyczajnych ludzi nadal deweloperzy budują na wzór tradycyjny. W większości przypadków. Za to te wypasione osiedla i apartamentowce z mieszkaniami za 1,5 bańki w górę za sztukę, to już zupełnie inną architektura. Tak samo budowa domu pod prywatnego klienta. Dlaczego tego nie widać? Bo grunt jest drogi i "reanimacja trupów" jeszcze długo trwać będzie. Ale za to przecież są bogatsi, lepsi i wszystko mają lepsze. Jak kiedyś Amerykanie

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie myśl - to Ci nie wychodzi.

    Ze wszystkim, oprócz nienawiści jesteśmy do tyłu.
    W tyle z nauką, kształceniem, technologią, zarobkami i - generalnie - jakością życia.
    Co do nienawiści w 100% się z Tobą zgodzę, potwierdzeniem jest Twój komentarz. Celem tego forum jest wymiana doświadczeń, a nie wzajemne obrażanie się

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnes291 Zobacz post
    Co do nienawiści w 100% się z Tobą zgodzę
    Uderz w stół a nożyce (agnes291) się odezwą, buchachach.

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego napisałam - mamy inne priorytety zarówno w budownictwie jak i wykańczaniu wnętrz niż ludzie na zachodzie. Stąd inne podejście do materiałów, technologi, trwałości. Nie gorzej, nie lepiej. Inaczej.
    Zdecydowanie inne priorytety
    Mój dom posiada ściany zewnętrzne z bloczków betonowych, zbrojonych w narożnikach (lokalne przepisy budowlane w związku z występowaniem huraganów).
    ... inaczej ... nie znaczy gorzej czy lepiej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579555159535.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	439697
    ... wielkość bloczków widoczna na ścianie w garażu
    unde venis et quo tendis

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Dobrze zrozumiałam Elfir i zgadzam się równiez z nią, bo rzeczywiście wnętrza domów Polaków są bardziej wystylizowane...takie na pokaz, ale ile w tym ich gustu i zdrowego rozsądku?
    Czy ja wiem ?

    Domy , mieszkania są różne. Różni są ludzie. Są tacy którzy nie robili remontu od kilkudziesięciu lat , bo po co i to im nie przeszkadza , a są tacy którzy lubią zmieniać wnętrza i co pewien czas je modyfikować i zmieniać ...

    Tak samo jak telefony , samochody ...

    Wnętrza muszą być takie aby sie w nich dobrze czuć ..

    Robienie wnętrza tak jak z "gazetki" nie ma sensu , bo te wnętrza mają pięknie wyglądać a funkcjonalność , ergonomia nie mają żadnego znaczenia ..
    A w warunkach domowych jak ktoś ma psa lub dzieci raczej nie zdecyduje się na biały dywan i białe sofy , nie mówiąc o mnóstwie pierdoł które wszędzie stoją.

    Dlatego zachować zdrowy umiar.

    I tak jest wszędzie , czy to w Polsce czy w innych krajach. Różne wymagania , różne potrzeby i ... różne wnętrza ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Zdecydowanie inne priorytety
    Mój dom posiada ściany zewnętrzne z bloczków betonowych, zbrojonych w narożnikach (lokalne przepisy budowlane w związku z występowaniem huraganów).
    ... inaczej ... nie znaczy gorzej czy lepiej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1579555159535.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	439697
    ... wielkość bloczków widoczna na ścianie w garażu
    I tu się mylisz o czym pewnie wiesz... W Polsce buduje się zdecydowanie lepiej niż w USA, czyli inaczej=lepiej. Lepiej niż w większości krajów zachodu, powiem Ci na pocieszenie. Wyjątki tylko potwierdzają tą regułę.
    Co do gustów Polaków to jest on taki sam jak na zachodzie, ani lepszy, ani gorszy, czyli w większości kiczowaty.
    Czasami wynika to jednak w naszym przypadku, po prostu z braku funduszy. Bo niby można ładnie i tanio, ale... jest trudniej niż drogo i ładnie.
    Mi fundusze, jak dobrze pójdzie skończą się na etapie zakupu mebli, którego nie dokonam. Będzie brakowało też kostki na podjeździe i płotu. Czyli 150tys. gdzieś. I poczekam około dwóch lat, może trzech, zamiast robić na szybko i byle jak. Albo można też wpierd... się w kredyt, który oczywiście jest też dla ludzi, ale nie dla mnie. Bo mam taką wadę, że jak płynę... to płynę jak woda
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 21-01-2020 o 07:00

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak w Australii robią duże przeszklenia na północ, to jest inaczej jak w Polsce, ale wcale nie bez sensu i gorzej

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony