dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie braki piany w izolacji okien

    dzień dobry, potrzebuję porady jak uzupełnić braki w pianie przed tynkowaniem. Mam spore braki w ilości izolacji jak na zdjęciu - czy trzeba dodać piany ?, czy zostawić jak jest a nadrobić tynkiem ( nie wiem czy to w ogóle możliwe) ?. Chciałbym jeszcze przed tynkiem dać na pianę płynną membranę paroszczelną ale chyba w aktualnym stanie to bez sensu , jak sobie z tym problemem najlepiej poradzić ?
    pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno 1.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	439264

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzień dobry, potrzebuję porady jak uzupełnić braki w pianie przed tynkowaniem. Mam spore braki w ilości izolacji jak na zdjęciu - czy trzeba dodać piany ?, czy zostawić jak jest a nadrobić tynkiem ( nie wiem czy to w ogóle możliwe) ?. Chciałbym jeszcze przed tynkiem dać na pianę płynną membranę paroszczelną ale chyba w aktualnym stanie to bez sensu , jak sobie z tym problemem najlepiej poradzić ?
    pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno 1.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	439264
    Wypełnienie tego tynkiem może w skrajnym przypadku skończyć się zniszczeniem okien! Piana jest też po to by okno miało gdzie "pracować" (rozszerzać się). Tynk jak będzie go mało to po prostu pęknie w tym miejscu. Jak będzie go sporo to nie pozwoli na kompensację rozszerzenia termicznego ramy i okno może "się wygiąć" albo np. pękną zgrzewy

    Tylko, że to zdjęcie to chyba od zewnątrz? Tam raczej tynku nie będzie?
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 11-01-2020 o 15:27

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wypełnienie tego tynkiem może w skrajnym przypadku skończyć się zniszczeniem okien! Piana jest też po to by okno miało gdzie "pracować" (rozszerzać się). Tynk jak będzie go mało to po prostu pęknie w tym miejscu. Jak będzie go sporo to nie pozwoli na kompensację rozszerzenia termicznego ramy i okno może "się wygiąć" albo np. pękną zgrzewy

    Tylko, że to zdjęcie to chyba od zewnątrz? Tam raczej tynku nie będzie?
    to zdjęcie od wewnątrz i stąd na 100% będzie tynk , niestety nie było mnie podczas montażu okien . Rozumiem, że instalator aplikował pianę od zewnątrz i po prostu dał za mało piany i w konsekwencji jej zabrakło od wewnątrz domu. Czy zatem trzeba dodać piany od środka ?, jeżeli tak to czy mogę zabezpieczyć framugę okna taśmą malarską abym jej nie upaćkał pianą ?.
    Jestem zły bo zapłaciłem za te okna z montażem prawie 40 tys.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 11-01-2020 o 16:12

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    to zdjęcie od wewnątrz i stąd na 100% będzie tynk , niestety nie było mnie podczas montażu okien . Rozumiem, że instalator aplikował pianę od zewnątrz i po prostu dał za mało piany i w konsekwencji jej zabrakło od wewnątrz domu. Czy zatem trzeba dodać piany od środka ?, jeżeli tak to czy mogę zabezpieczyć framugę okna taśmą malarską abym jej nie upaćkał pianą ?.
    Jestem zły bo zapłaciłem za te okna z montażem prawie 40 tys.
    przy okazji niezależnie od problemu powyżej - prosba o porade czym uzupełnić tą pustkę zamka Silki ?, tak jak napisałem poprzednio chciałbym przykryć piankę płynną membraną paroszczelną . Uzupełnić to do lica pianą i na to dać membranę ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oscież.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	439308

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    przy okazji niezależnie od problemu powyżej - prosba o porade czym uzupełnić tą pustkę zamka Silki ?
    Ja uzupełniłem to tym samym klejem, który służył do murowania ścian. Tylko, że robilem to przed montażem okien

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    to zdjęcie od wewnątrz i stąd na 100% będzie tynk , niestety nie było mnie podczas montażu okien . Rozumiem, że instalator aplikował pianę od zewnątrz i po prostu dał za mało piany i w konsekwencji jej zabrakło od wewnątrz domu. Czy zatem trzeba dodać piany od środka ?, jeżeli tak to czy mogę zabezpieczyć framugę okna taśmą malarską abym jej nie upaćkał pianą ?.
    Jestem zły bo zapłaciłem za te okna z montażem prawie 40 tys.
    Jeżeli cały towar wraz z montażem jest zapłacony to nie ma już żadnej formy nacisku?
    Skoro są braki w izolacji to proszę wysłać reklamację do sprzedawcy, żeby to uzupełnili i niech oni się martwią jak nie "upackać" ram.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    chyba że jest podpisany protokół odbioru...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Jeżeli cały towar wraz z montażem jest zapłacony to nie ma już żadnej formy nacisku?
    Skoro są braki w izolacji to proszę wysłać reklamację do sprzedawcy, żeby to uzupełnili i niech oni się martwią jak nie "upackać" ram.
    załóżmy, że zrobię to sam ... czy oklejenie ram dobrej jakości taśmą malarską (np. taką niebieską) to dobry pomysł ? , nie chcę już ryzykować, że "fachowiec" zabrudzi pianką ramę okna , nawet jak użyje czyścika to może rama po tej operacji może różnie wyglądać - i co potem bedę się sądził ?- to potrwa lata świetlne w tym naszym systemie wymiaru sprawiedliwości ....
    Pomińmy fakt, że nie powinni dostać całości zapłaty ale jak już napisałem nie było mnie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    załóżmy, że zrobię to sam ... czy oklejenie ram dobrej jakości taśmą malarską (np. taką niebieską) to dobry pomysł ?
    Można tak zrobić, następnie zabezpieczyć tą pianę właściwymi uszczelniaczami bądź foliami.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    chyba że jest podpisany protokół odbioru...
    Przeceniasz protokół odbioru. Nie temu on służy, a jak się firma w tak oczywistym, acz drobnym przypadku "stawia" to nie jest godna polecenia.

    Uzupełnienie tej pianki to kwestia mniej niż pół puszki piany. Jakieś pół godziny pracy, oklejać tu nie ma co, bo dobry "pianista" nie zapaćka ramy a nawet jeśli to tam przecież są naklejki fabryczne, a ta część widoczna pewnie będzie i tak zatynkowana/zabezpiecznona listwą tynkarską.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przeceniasz protokół odbioru. Nie temu on służy, a jak się firma w tak oczywistym, acz drobnym przypadku "stawia" to nie jest godna polecenia.

    Uzupełnienie tej pianki to kwestia mniej niż pół puszki piany. Jakieś pół godziny pracy, oklejać tu nie ma co, bo dobry "pianista" nie zapaćka ramy a nawet jeśli to tam przecież są naklejki fabryczne, a ta część widoczna pewnie będzie i tak zatynkowana/zabezpiecznona listwą tynkarską.
    nie mam wprawy stąd chciałbym to dobrze zabezpieczyć - taka niebieska taśma malarska będzię OK. ?
    przy okazji ten drugi problem na zdjęciu , niestety nie obrobiono wnęk . Czy warto teraz polepić to zaprawą czy też "zlicować" te wszystkie wnęki w Silce pianą i na koniec dać membranę (planuję dać SOUDAL PŁYNNA MEMBRANA WEWNĘTRZNA SOUDATIGHT LQ ) ?,
    będę wdzięczny za Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oscież.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	439324poradę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony