dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wymiana dachu w 60 letnim garażu szeregowym

    Witam, przymierzam się do wymiany dachu w garażu szeregowym, który nie był używany od 10 lat a remontowany pewnie od 60 czyli od jego wybudowania.
    Wiem, że nie będę robił tego sam, na pewno będą to robić fachowcy, znalazłem dwóch i chciałbym, żeby pomogli mi Państwo wybrać jednego z nich.

    O dachu: do wymiany papa, deskowanie, „krokwie” (nie wiem jak fachowo nazywają się te poprzeczne belk)i. Problem jest z nimi taki, że mają łączenie gdzieś w 1/3 długości i przez to dach się zapadł, przemókł i cieknie. Garaż 3 x 6 metrów więc powierzchnia dachu jakieś 24 m2

    Obaj fachowcy zaproponowali, że obetną istniejące belki równo ze ścianą i zamontują nowe (8 x 18 ) wkuwając się i opierając na murze.
    Pierwszy fachowiec – firma, koszt robocizny 2 tysiące
    1. zaproponował 11 belek poprzecznych
    2. najpierw chciał dać płyty OSB zamiast deskowania ale się nie zgodziłem
    3. chcę na deskowanie kłaść jakiś lepik i później na to papę termozgrzewalną
    4. deskowanie chce przykręcać wkrętami
    5. jak robił mi listę materiałów w ogóle nie wspomniał o rynnie, jej elementach ani pasie nadrynnowym

    Drugi fachowiec – młody chłopak jako fuchę chce to zrobić, mówi, że jest dekarzem ale teraz pracuje na elewacjach, koszt robocizny 2700
    1. Zaproponował 6 belek poprzecznych – jedną zostawia na końcu garażu bo jest cała
    2. Od razu mówił, że w grę wchodzą tylko deski, żadna płyta OSB
    3. Na deskowanie chce dać papę wierzchnią na papniaki a dopiero na to termozgrzewalną
    4. Deskowanie mówił, że nie używa wkrętów tylko gwoździe
    5. Wymienił mi w liście materiałów orynnowanie, jej elementy, pas nadrynnowy itp.

    Ogólnie większe pojęcie o robocie wydaje mi się, że ma ten chłopak ale bardziej ufam firmom – mogę podpisać umowę, dostać jakiś rachunek, wymagać gwarancji itp. Czy jak on zrobi to na fuchę, to prawnie mogę wymagać od nich jakieś gwarancji itp. ? podpisać umowę ? a może poszukać kogoś jeszcze innego ? co sądzicie o tych różnicach w "technologi" ?

    Dowiedziałem się teraz w weekend jednej słabej rzeczy – koleżanka ze starostwa powiedziała mi, że naruszam konstrukcję więc musze mieć na to projekt i zgłosić to w sitarstwie… czy ktoś mógłby potwierdzić to i powiedzieć o ile to zwiększa koszty oraz jaki czas wydłuża cała „inwestycję” ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście musi być projekt! Uprawomocnienie się decyzji 30 dni. Jest faktura jest gwarancja. Nie ma faktury nie ma gwarancji. Do wartości netto podatek VAT 23% .Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje odnośnie projektu. A czy mógłby Pan doradzić odnośnie technologii wykonania, który wykonawca zaproponował lepszą albo co jeszcze by Pan zmienił w ich propozycjach ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można się wypowiedzieć o zakresie robót gdy będzie projekt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony