dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Fontanna z wc

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bart69

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-314
    Posty
    3

    Domyślnie Fontanna z wc

    Cześć. Mam ciekawy problem. Blok czteropietrowy. Mieszkanie na trzecim. Wcześniej miałem problem z pojawiającymi się zapachem z kanalizacji po dniach kilku nieobecności. Czasem zależnie chyba od pogody. Wydawało się, że z odpływu z wanny. Zawór oddechowy na odpływie w wannie i umywalce. Efekt żaden. Przy okazji małego remontu wymieniłem syfon pod wanną wstawiłem tzw. suchy syfon i wymieniłem leciwy wc. W ciągu miesiąca miałem dwa razy efekt fontanny z wc. Nie było mnie przy tym, ale zastosowałem mokrą deskę klozetową i wodę wokół miski wc. Drugi raz wyrzut wody był taki, że zabrało wodę z wc i pojawił się smród. Jak żyć, gdzie przyczyna. Dla wyjaśnienia dodam, że suchy syfon to kawałek cieniutkiej pleksy w rurce , która działa jak zawór zwrotny. Puszcza wodę z wanny, ale nie pozwoli przedostawać się ani wodzie ani powietrzu z kanalizacji w stronę odpływu wannienego. Obawiam się, że te wyrzuty wody mają związek z tym syfonem. Trochę dziwne bo przed syfonem od strony kanalizcji dalej jest zawór napowietrzajacy. Macie jakiś pomysł?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli jest zawór napowietrzający, to znaczy że pion nie jest wyciągnięty nad dach (lub jest zatkany np. ptasim gniazdem) i to jest przyczyną pierwotną. Zawór napowietrzajacy nie działa/źle działa (nie zdąży napowietrzyć) i gdy w pionie piętro niżej dwójeczka płus srajtaśma wypełnią cały przekrój pionu to działaja jak tłok wysysając wodę z syfonów powyżej. Gdy taki tłok leci z pietra wyżej, to masz fontannę a to oznacza że jest problem na odpływie z bloku. Ktoś wrzucił do muszli allwaysy lub udko kurczaka co spowodowało zaczopowanie kolanka lub poziomego odcinka do pierwszej studzienki za budynkiem. Jeśli to potrwa dłużej to mieszkaniec parteru będzie miał gejzer koloru kakao i zachwyt na ustach. Zapachy w pakiecie i za darmo. Objawy są zależne od objętości porcji, dlatego mogą występować nieregularnie, nie przy kazdym spuszczeniu z muszli.
    Widziałem coś takiego w świeżo wyremontowanym mieszkaniu na parterze w starym bloku. Wypłynęło przez mieszkanie na klatke schodową
    Zachwyt własciciela był nie do opisania.

    Administrator budynku do roboty!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bart69

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-314
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Zaskakuje admina. Myślisz, że ten suchy syfon nie ma wpływu na fontanny z wc?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ten suchy syfon to od przelewu z wanny? Nie czuję o czym mówisz .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bart69

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-314
    Posty
    3

    Domyślnie

    Suchy syfon jest do odpływu z wanny. To jest rodzaj wkładki z cienkiej pleksy, która działa na zasadzie zaworu zwrotnego. Puszcza wodę z wanny a cofki wody i zapachu ma nie puszczać. Jest założony miedzy syfonem tradycyjnym a zaworem napowietrzający. Czyli teraz raczej wyciągnięcie wody przez podciśnienie z syfonu wannowego jest niemożliwe. Pytanie czy nie wpływa to jakoś na fizykę przepływu wody. I stąd te gejzery. Zdarzyły się dwa razy raczej podczas kilku dniowej nieobecności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony