dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podłoga dębowa - Olejowana -potrzebna pomoc

    Witam,

    Przejdę od razu do sedna, kupiłem mieszkanie z podłogami dębowymi, poprzedni właściciel poinformował że podłogę należało by poolejowac bo to już czas, on zrobił raz ale wypadało by zrobić jeszcze raz jako że i tak mieszkanie jest puste.

    Jak zalecił tak uczyniłem - użyłem oleju
    ciranova hardwaxoil oil full solid - biały kolor

    Problem w tym że minęło 3 dni a olej nie wysechł- podłoga strasznie tłusta, jak się chodzi w skarpetkach to skarpetki całe białe, wycierałem suchą szmatką już 2 krotnie i cały czas podobnie-troche mniej.

    Czy ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć? Albo jak to wyczyścić? Ewentualnie czy da się to polakierować aby takiego problemu nie było?

    Chciałem dodać zdjęcia ale nie widzę takiej opcji.
    Edit -zdjecie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_2602243253354742.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	439286

    Jedna część poolejowana a druga nie - dodam że efekt po olejowaniu się podoba - lecz to że co nie dotknie podłogi jest lekko białe :/
    Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedzi i pomoc

    Pozdrawian
    Ostatnio edytowane przez ViscaBarca ; 11-01-2020 o 23:04

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tym samym było olejowane pierwszy raz?
    Oleju nakładasz najcieniej, jak się da (najlepiej pacą metalową). I po kwadransie czy dwóch (szczegóły w instrukcji konkretnego oleju) wycierasz do sucha. Jeżeli przez trzy dni olej nie zasechł, to coś z nim nie tak (ale tylko cieszyć się i wycierać do skutku, bo przy normalnym zachowaniu czekałoby Cię cyklinowanie)

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem jakim wcześniej było robione..
    Olej nakładem gąbkami i wycierałem szmatkami z koszulek.
    Co masz na myśli pisząc "przy normalnym zachowaniu czekałoby Cie cyklinowanie"??

    Wycierałem z 4 razy jest lepiej ale nie idealnie, nadal ciuchy przy kontakcie z podłoga się brudzą , w butach wejdę, są ślady, na boso, są ślady...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViscaBarca Zobacz post
    Co masz na myśli pisząc "przy normalnym zachowaniu czekałoby Cie cyklinowanie"??
    Po kilku kwadransach normalny olej zasycha i nie da się go inaczej usunąć, niż szlifując (no, może jakiś rozpuszczalnik jeszcze weźmie - ale jest spora szansa, że zaszkodzi też drewnu).

    Cytat Napisał ViscaBarca Zobacz post
    Wycierałem z 4 razy jest lepiej ale nie idealnie, nadal ciuchy przy kontakcie z podłoga się brudzą , w butach wejdę, są ślady, na boso, są ślady...
    Pooglądaj filmy - nakładasz pacą, żeby było jak najcieniej. I potem wycierasz do sucha po kwadransie czy dwóch. Jak daje się jeszcze wycierać - to wycieraj do skutku.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ViscaBarca Zobacz post
    Witam,

    Przejdę od razu do sedna, kupiłem mieszkanie z podłogami dębowymi, poprzedni właściciel poinformował że podłogę należało by poolejowac bo to już czas, on zrobił raz ale wypadało by zrobić jeszcze raz jako że i tak mieszkanie jest puste.

    Jak zalecił tak uczyniłem - użyłem oleju
    ciranova hardwaxoil oil full solid - biały kolor

    Problem w tym że minęło 3 dni a olej nie wysechł- podłoga strasznie tłusta, jak się chodzi w skarpetkach to skarpetki całe białe, wycierałem suchą szmatką już 2 krotnie i cały czas podobnie-troche mniej.

    Czy ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć? Albo jak to wyczyścić? Ewentualnie czy da się to polakierować aby takiego problemu nie było?

    Chciałem dodać zdjęcia ale nie widzę takiej opcji.
    Edit -zdjecie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_2602243253354742.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	439286

    Jedna część poolejowana a druga nie - dodam że efekt po olejowaniu się podoba - lecz to że co nie dotknie podłogi jest lekko białe :/
    Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedzi i pomoc

    Pozdrawian
    trzeba było przed nakładaniem przeczytać dokładnie kartę techniczną i sposób nakładania! Nałożyłeś olej wałkiem, pędzlem, czymkolwiek, ale go nie wtarłeś w podłogę. To wszystko. Proponuję zaprosić parkieciarza z okolicy. Samemu sobie nie poradzisz. Konieczne będzie intensywne i kosztowne mycie... Zaproś fachowca.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

    Domyślnie

    [QUOTE=j. Proponuję zaprosić parkieciarza z okolicy. Samemu sobie nie poradzisz. Konieczne będzie intensywne i kosztowne mycie... Zaproś fachowca.[/QUOTE]

    Witam,
    Ja tam bym jeszcze sprobowala - jest cos takiego, jak wiorkowanie podlog, czy parkietow. Bierze sie zwoj wiorkow pod stope - i : noga do przodu, noga do tylu. Mozna uzyc rowniez waty metalowej, sa rozne grubosci. Jak wyguglujesz "wiorki metalowe do podlogi", to znajdziesz mnostwo roznych mozliwosci. Ile tam tego masz - tak na oko, 15 - 20 metrow ? Zapros znajomych, rodzine, i zrob seans fitness. Jeden czy dwa czteropaki, i moze sie uda. A jak nie - no coz, pozostaje parkieciarz...
    Sursum corda !

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Problem rozwiązany

    Dziękuję za wszystkie rady, choć nie skorzystałem z większości gdyż przed ich publikacją spróbowałem sposobu który kiedyś stosowałem jak pracowałem przy produkcji podłóg dębowych.

    Mianowicie użyłem środka tzw SILERA - jest to środek przezroczysty który nałożyłem na podłogę, olej biały który starłem wcześniej w pory pozostał a ten który osiadł na desce i brudził wszystko co go dotykało rozpuścił przywracajac kolor desce

    Odczekalem 2 dni i jest dobrze jeszcze czuć zapach ale już delikatnie

    Pozdrawiam i może ktoś skorzysta z waszych rad albo z mojego problemy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony