dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy warto ocieplić fyndamenty i wykonać drenaż wokół 30 letniego domu.

    Witam. By nie przechodzić przez poziom teściowej jesteśmy w trakcie dobudowywania klatki schodowej, by było osobne wejście. Co za tym idzie będzie przebudowywany dach, nowe orynnowanie itp. Pomyślałem by zrobić także drenaż, jak już drenaż to pasowałoby ocieplić odrazu fundamenty. Drenaż + ocieplenie fundamentów wycenione zostało na 14.000 zł. Jest to kwota za materiał wraz z robocizna. Wydaje mi się ona zbyt wysoka, Patrząc na to iż drenaż i ocieplenie fundamentów to jest nic do tego co muszę jeszcze zrobić wiec pieniądze są bardzo potrzebne miedzy innymi remont całego poddasza, wykończenie wewnętrzne klatki, okna, elewacja, kostka brukowa itp. Co doradzilibyście w tej sytuacji? pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Drenaż i izolacja fundamentów to nie jest robota do zrobienia na już- bo potem za późno. Ocieplenie fundamentu i drenaż można zrobić po dobudowie, teraz ceny robocizny są z kosmosu. Jak to rypnie- a padnąć musi, jak w niektórych krajach UE wczesniej się zdarzyło- to się zastanów.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem. Tylko ze do tej pory woda deszczczowa z rynien wpuszczona jest w ziemie, wiec jeśli będzie wykonane nowe orynnowanie chcę by woda uchodziła tam gdzie powinna, wiec pomyślalem o drenażu. Jak juz robić drenaż to pasowałoby ocieplić fundamenty.
    Pomyślalem ze najlepiej byloby wraz z nowym orynnowaniem zrobić ujście wody do studzienki, a drenaż i ocieplenie za jakiś czas. Tylko z drugiej strony bedzie znowu musiało być rozkopane wokòł domu jak już bedzie wyrównany ogród. Chyba że powoli za jakiś czas zrobić to samemu za pomocą łopaty

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszwoy55 Zobacz post
    Rozumiem. Tylko ze do tej pory woda deszczczowa z rynien wpuszczona jest w ziemie,
    To chcesz wodę z rynien wpuszczać w drenaż dookoła domu?
    Lepiej zrób studnie chłonne/rozsączenie dalej od domu i rurami (szczelnymi) odprowadź tam wodę z rynien.

    Jaki masz poziom wód gruntowych i jakie jest uzasadnienie drenażu?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    jaki materiał wyceniono Ci w ofercie ?
    ocieplenie fundamentów to jest coś co możesz zrobić samemu + minikoparka która odkopie fundamenty.
    Robota to oczyszczenie z ziemii fundamentów, pomalownie hydroizolacją i później XPS na kołki. Na koniec fola kubełkowa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To chcesz wodę z rynien wpuszczać w drenaż dookoła domu?
    Lepiej zrób studnie chłonne/rozsączenie dalej od domu i rurami (szczelnymi) odprowadź tam wodę z rynien.

    Jaki masz poziom wód gruntowych i jakie jest uzasadnienie drenażu?

    Tak, wodę z rynien chciałem wpuścić w drenaż. Zdecydowałem się na drenaż dlatego że czasami jest wokół domu troche mokro, ale to też pewnie dlatego ze rynny są wpuszczone w ziemię.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    jaki materiał wyceniono Ci w ofercie ?
    ocieplenie fundamentów to jest coś co możesz zrobić samemu + minikoparka która odkopie fundamenty.
    Robota to oczyszczenie z ziemii fundamentów, pomalownie hydroizolacją i później XPS na kołki. Na koniec fola kubełkowa.
    Nie dopytywałem jaki materiał wyceniono w ofercie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszwoy55 Zobacz post
    Tak, wodę z rynien chciałem wpuścić w drenaż.
    chory pomysl, zrób studnie przelewowa zakopana w ziemi. JA bym sie w ogole zastanowil po co ci ten drenaz jesli nie ma zawilgoconych piwnic albo wody podchodzącej na ściany.
    Z ilozacji starych fuindamentow zysk energetyczny jest znikomy, chyba że masz wysoki nieocieplony cokół ponad gruntem - wtedy jest szansa ze kiedyś ci sie to zwróci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony