dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pompka do CO.... czy to się jakoś czyści?

    Czy taką pompkę do centralnego ogrzewania się jakoś czyści?
    Ponoć był kiedyś hydraulik i czyścił tam jakieś sitko....

    https://images90.fotosik.pl/304/a77811f36f577b49.jpg

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Pompy się nie czyści, za to przed nią jest filtr skośny (kształtka na dole zdjęcia) - w środku jest siateczka.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    To coś?:
    https://images89.fotosik.pl/303/d2ee30d3ff0b5224.jpg

    Czyli tą dolną śrubę mogę odkręcić i coś tam wyczyścić? Bez spuszczania wody z całej instalacji da radę?

  4. #4

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo ma kolejne pytanie dotyczące pompy. Czy taką nie w pełni sprawna pompa może być powodem, że ostatnie grzejniki są całkiem zimne? Jeszcze niedawno były do połowy zimne.
    Ogrzewany jest tylko poziom parteru, a grzejniki nie są zapowietrzone.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Tak.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Może tylko kondensator się uszkodził za kilka zł. Jest pod tą czarna pokrywą. Najlepiej poprosić elektryka do pomocy niech sprawdzi kondensator.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale pompa chodzi tylko coraz głośniej rzęzi.
    Po 3 godzinach te grzejniki też zaczynają lekko grzać. Ale nie grzeje drabinka w łazience.

    Właśnie była akcja wygaszania pieca. Temp 95 stopni, pompa słychać, że niby chodzi, woda w kranach po wypuszczeniu kilka minut ciepłej wody zaczęła lecieć zimna...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Pompa może działać, ale słabo, znaczy ma małe obroty i ma małą wydajność. Miałem podobny przypadek też przestał mi grzać jeden grzejnik. Okazało się, że kondensatorek za parę zł się uszkodził. Wymieniłem i hulała dalej.
    Może być też uszkodzenie mechaniczne, więc tylko wymiana.

  9. #9

    Domyślnie

    Wymieniłem tą pompę. Chyba wszystko działa
    Tylko teraz domownikom się wydaje, że jest mniejsza temperatura na piecu niż zwykle a grzejniki już gorące...

    Ps. A co to za czarna maź w filtrze skośnym przed pompą była?
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 23-01-2020 o 16:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    To coś?:
    https://images89.fotosik.pl/303/d2ee30d3ff0b5224.jpg

    Czyli tą dolną śrubę mogę odkręcić i coś tam wyczyścić? Bez spuszczania wody z całej instalacji da radę?
    Nie, nie musisz spuszczać wody z całej instalacji c.o. Tylko zanim odkręcisz ten korek aby wyjąć sitko musisz zakręcić zawory na bajpasie pompy, w innym przypadku woda z instalacji c.o. będzie się wylewała.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Odświeżę temat bo ma kolejne pytanie dotyczące pompy. Czy taką nie w pełni sprawna pompa może być powodem, że ostatnie grzejniki są całkiem zimne? Jeszcze niedawno były do połowy zimne.
    Ogrzewany jest tylko poziom parteru, a grzejniki nie są zapowietrzone.
    Może być że są zapowietrzone ale bardziej wstawiałbym na to że pompka c.o. nie działa i masz w ten sposób ogrzewanie grawitacyjne które jest mniej wydajne przy instalacji robionej z pompką z racji tego że nie musiałeś zachowywać odpowiednich spadków potrzebnych przy ogrzewaniu grawitacyjnym.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Ale pompa chodzi tylko coraz głośniej rzęzi.
    Po 3 godzinach te grzejniki też zaczynają lekko grzać. Ale nie grzeje drabinka w łazience.

    Właśnie była akcja wygaszania pieca. Temp 95 stopni, pompa słychać, że niby chodzi, woda w kranach po wypuszczeniu kilka minut ciepłej wody zaczęła lecieć zimna...
    Pompkę aby być pewnych czy chodzi należałoby odkręcić korek - ten niklowany z tyłu pompki i podczas pracy pompki zwrócić uwagę czy ośka wirnika pompki sie obraca. swobodnie. Nie działanie pompki może być też to że tzw załapała/zakleiła sie na łożyskach ślizgowych, wtedy wystarczy po odkręceniu wspomnianego korka płaskim śrubokrętem przekręcić oś wirnika kilka razy i sprawdzić czy porusza się swobodnie czy z oporem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Wymieniłem tą pompę. Chyba wszystko działa
    Tylko teraz domownikom się wydaje, że jest mniejsza temperatura na piecu niż zwykle a grzejniki już gorące...

    Ps. A co to za czarna maź w filtrze skośnym przed pompą była?
    Nie wiem cz=y wiesz ale pompki mają do ustawiania pracy biegi - i - II - III, na pierwszym pompka pobiera mało energii a na trzecim pracuje na maxa.
    Ta czarna maść to brud jaki zebrał sie z całej instalacji c.o. Należy do oczyścić pod biesząca woda i włożyć spowrotem.
    Sądzę że pomimo uplylu juz troche czasu troche pomogłem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony