dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie Drzwi wewnętrze bezprzylgowe - zawiasy

    Ponownie mam pytanko do znawców tematu , chodzi mi o zawiasy do drzwi bezprzylgowych. Mam drzwi Polskone estato i niestety musze zauwazyc ze zawiasy tam zamontowane to jakies nieporozuminie. Zawiasy to firma tkz. Problem polega na tym ze drzwi otwierane do 180 stopni nie trzymaja osi pionowej tzn wraz z otwieraniem os obrotu zawiasow zmienia swoje polozenie. Drzwi otwarte na 90 stopni zaczynaja leciec i sie same otwieraja do 180. Po zawiasach widac ze gorny jest moco pociagniety a dolny wciagniety i drzwi w pozycji 180 nie sa juz w pionie. Moje pytanie czy drozsze bardziej markowe zawiasy np koblenz 6700 tez maja taka przypadlosc ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Nikt nic nie ma do powiedzenia ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Możesz to zgłosić ramach reklamacji / gwarancji ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Chce tylko tez chce wiedziec czy sa takie zawiasy ktore sa lepsze i trzymaja dobrze os obrotu, np ten koblenz 6700 jest to zawias niby do 180

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Chce tylko tez chce wiedziec czy sa takie zawiasy ktore sa lepsze i trzymaja dobrze os obrotu, np ten koblenz 6700 jest to zawias niby do 180
    To nie jest kwestia osi obrotu tylko niewłaściwego, niepionowego osadzenia drzwi.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Wlasnie nieprawda, te zawiasy maja takie "luzy" ze bedac w pozycji zamknietej sa w pionie i wszystkko jest ok podczas otwierania os obrotu zmienia swoje polozenie.
    Gorny zawias jest ciagniety dolny wpychany zreszta to jest zgodne ze statyka drzwi. Te luzy sa na tyle duze ze drzwi przy okolo 90 stopniach otwarcia same sie juz otwieraja do 180

  7. #7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawias.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	439376
    Z upływem czasu sprawdzają się wyłącznie podobne to tych.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Wlasnie nieprawda, te zawiasy maja takie "luzy" ze bedac w pozycji zamknietej sa w pionie i wszystkko jest ok podczas otwierania os obrotu zmienia swoje polozenie.
    Gorny zawias jest ciagniety dolny wpychany zreszta to jest zgodne ze statyka drzwi. Te luzy sa na tyle duze ze drzwi przy okolo 90 stopniach otwarcia same sie juz otwieraja do 180
    Potwierdzam. Część zawiasów przy cięższych skrzydłach wykazuje się takimi fabrycznymi luzami. Nie miewam problemów z samoczynnym ruchem skrzydła, ale wystarczy otworzyć/zamknąć by ustawienia skrzydła się zmieniły i szczelina z równej stała się niesymetryczna.

    Najgorsze jest to, że nie potrafię wskazać solidnej alternatywy pasującej w te otwory, bo jako nowe to od zawsze polecam Simonswerki (niestety znacznie droższe).
    Ostatnio w często użytkowanych drzwiach Polskone ratowałem się zamieniając górny zawias z dolnym. Pomogło.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A ten koblenz 6700 montowales kiedys taki lub regulowales ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Patrzę na foto i przypomina mi zawias z Porty. Ale pewności nie mam, więc nie mogę Ci potwierdzić. Dla mnie wszystkie drzwi bezprzylgowe to zło, ale co zrobić jak modne i ludzie chcą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to mnie nie pocieszyles, ale serdeczne dzięki za informacje, potwierdziles moje przypuszczenia.

    Prawdopodobnie wypróbuję te zawiasy koblenz i zdam relacje, pozdrowienia

  12. #12

    Domyślnie

    To co mam u siebie ze zdjęć bardziej przypomina tkz. Opisywany przez Ciebie problem dotyczy tylko jednych drzwi i tylko połowicznie. Tzn. od 90 stopni same otwierają się dalej do połowy, czyli jakichś 135 stopni.

    Drzwi natomiast mają inną przypadłość. Nie wiem czy związaną z zawiasami. Mianowicie szczelność. A dokładniej jej brak. Nawet ich mocne dociśnięcie ręką nie eliminuje całkowicie problemu.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na zdjęciu wyżej jest strona zawiasowa? Z tej raczej nie ma problemu a nawet jeśli to można zwiększyć docisk.
    Przy stronie zamkowej jest juz trudniej, bo regulacja nie zawsze pomaga. A przyczyna to zwykle lekko krzywe skrzydło - nawet 1mm będzie widoczny przy bezprzylgowości. A "norma" mówi o dopuszczalnych 3-4mm..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Tak, strona zawiasowa. Mają niedługo być panowie montażyści, to ich dopytam o to.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Patrzę na foto i przypomina mi zawias z Porty. Ale pewności nie mam, więc nie mogę Ci potwierdzić. Dla mnie wszystkie drzwi bezprzylgowe to zło, ale co zrobić jak modne i ludzie chcą..
    No to teraz się wystraszyłam, bo właśnie czekam na ofertę takich drzwi. Powiedz proszę czemu ich wybór według Ciebie to "zło"?
    Chciałam też drzwi ukryte i rewersyjne. Niestety nie mam możliwości zobaczyć tych drzwi u kogoś i ewentualnie podpytać jak się je użytkuje, więc możesz coś na ich temat podpowiedzieć?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie widzę żadnych zalet. Poza jakąś tam estetyką. Dla mnie dobre rzeczy, to takie, które będą funkcjonowały lata bez konieczności regulacji.

    Nie chcę też wywoływać wilka z lasu mówiąc, że póki co moi klienci nie zasypywali mnie reklamacjami na nie, a mam ich na koncie całkiem sporo, więc może moje obawy są przesadzone. Chciałbym je zobaczyć po 5-7 latach użytkowania, czy zawiasy się trzymają, czy skrzydła nie poopadały tak, że obcierają o futrynę. Póki co w "swoich" wymieniałem tylko dwa zawiasy, bo zerwały się od ciężaru, ale widziałem produkt stolarza polecanego przez "Marlena Was urządzi" gdzie całość była absolutnie żałośnie wykonana mimo pozornie wysokiego standardu.

    UZUPEŁNIENIE:

    - temat drzwi bezprzylgowych jak i rewersyjnych był ostatnio szerzej omawiany w tym temacie:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...17#post7897117
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-01-2020 o 09:41 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Jestem po wizycie montażystów. W kwestii prześwitów niewiele się udało zrobić. Ale podregulowano te jedne drzwi, które się otwierały jak opisał jacentyy i problem już nie występuje w żadnych drzwiach.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jestem po wizycie montażystów. W kwestii prześwitów niewiele się udało zrobić. .
    Czyli wygląda na to, że są "krzywe". To często przypadłość skrzydeł, widoczna wyraźnie przy białych bezprzylgówkach. Wystarczy 1mm by było to widać, a normy zakładowe mówią o dopuszczalnych 4mm.. co wręcz uniemożliwia zamykanie drzwi.
    Dlatego jestem wrogiem bezprzylgowych..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony