dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie Hydrozolacja pozioma w płyta fundamentowa

    Cześć,

    Aktualnie jestem po tynkach, więc prace mocniej zaawansowane, ale wracam do płyty. Na wiosnę chcę ocieplać budynek ale musze z Wami skonsultować hydro izolację mojej płyty. Ekipa kilka błędów popełniła a ja nie zdążyłem zwrócić uwag na czasi. Ale do rzeczy. Warunki gruntowe: głównie piasek, woda na ok 1,3m.Mimo wszsytko pod płytą wymieniałem jakieś 30cm piasku i zagęściłem. Na to ułożony jest XPS 12cm. Na XPS folia budowlana 0,5 (ale nie wywinięta na zewnatrz). Z XPS ekipa zrobiłą również szalunek tak że płyta jest zlicowana z tym xpsem. W projekcie pod ściany miałem jeszcze jedną raję bloczka fundamentowego 12cm.Wszsytko widać na fotkach. Generalnie zgodnie z projektem izolacja pozioma powinna być już po bloczkiem fundamentowym, ale ekipa tego nie zrobiła więc kazałem im rozłożyć pod porotherm- tak zrobili. Niestety dalej z błedem, ponieważ od wewnątrz kłądli ją na rówo z bloczkiem bo tak im było wygodniej a resztę wywijali na zewnątrz.Jak to zauważyłem kazałem więcej zakłądać do środka, ale i tak założyli za mało. W projekcie szalunek z XPS powinien sięgać aż po bloczek , co ma stanowić cokół. w załączeniu zdjęcia.

    Powiedzcie mi teraz jak to wykończyć. Pomysł mam taki, aby pociąć pozostały XPS na paski o wysokości 12cm i przyklejeać na pianie do bloczka wokoło domu.Potem odkopać jeszcze raz wokoło budynek i przykleić dosdatkwo np EPS Hydro 4cm tak aby zakrywał już bloczek fundamentowy i całość stanowiłą cokół...i potem już do góry właściwe ocieplenie (20cm)
    Ewentualnie może jeszzce przelecięc dookoła ten bloczek dysperbitem i na to pocięte klocki z XPS ? Co z tą folią co wystaje...przyciąć na równo ?
    Od wewnątrz będzie jeszzce folia + EPS 12cm i wylewka 6cm. Oczywiście z racji tego że od wewnątrz tej foli jest za mało nie połączy się to z izolacją posadzki.

    Doradzcie coś.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta 1.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	439325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja z zew.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	439326   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brak izolacji.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	439327  

  2. #2

    Domyślnie

    Co za idiota wstawił tam te bloczki betonowe?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    architekt

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    O kurcze...ale Wam wbiłem klina no nic...będe to musiał jakoś sam ogarnąć licząc że zrobiłem to dobrze.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ręce opadają jak się patrzy co w co drugim poście nawydziwiał architekt

    Doklej XPS albo EPS, dodaj folię w pionie zakopaną na 30cm, żeby przypadkiem coś tam nie zachlapało. XPS nie powinien mieć problemu z wodą, ewentualnie miejsca łączenia pianką mogą przepuścić. Dlatego ten kawałek folii.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Cześć,

    Aktualnie jestem po tynkach, więc prace mocniej zaawansowane, ale wracam do płyty. Na wiosnę chcę ocieplać budynek ale musze z Wami skonsultować hydro izolację mojej płyty. Ekipa kilka błędów popełniła a ja nie zdążyłem zwrócić uwag na czasi. Ale do rzeczy. Warunki gruntowe: głównie piasek, woda na ok 1,3m.Mimo wszsytko pod płytą wymieniałem jakieś 30cm piasku i zagęściłem. Na to ułożony jest XPS 12cm. Na XPS folia budowlana 0,5 (ale nie wywinięta na zewnatrz). Z XPS ekipa zrobiłą również szalunek tak że płyta jest zlicowana z tym xpsem. W projekcie pod ściany miałem jeszcze jedną raję bloczka fundamentowego 12cm.Wszsytko widać na fotkach. Generalnie zgodnie z projektem izolacja pozioma powinna być już po bloczkiem fundamentowym, ale ekipa tego nie zrobiła więc kazałem im rozłożyć pod porotherm- tak zrobili. Niestety dalej z błedem, ponieważ od wewnątrz kłądli ją na rówo z bloczkiem bo tak im było wygodniej a resztę wywijali na zewnątrz.Jak to zauważyłem kazałem więcej zakłądać do środka, ale i tak założyli za mało. W projekcie szalunek z XPS powinien sięgać aż po bloczek , co ma stanowić cokół. w załączeniu zdjęcia.

    Powiedzcie mi teraz jak to wykończyć. Pomysł mam taki, aby pociąć pozostały XPS na paski o wysokości 12cm i przyklejeać na pianie do bloczka wokoło domu.Potem odkopać jeszcze raz wokoło budynek i przykleić dosdatkwo np EPS Hydro 4cm tak aby zakrywał już bloczek fundamentowy i całość stanowiłą cokół...i potem już do góry właściwe ocieplenie (20cm)
    Ewentualnie może jeszzce przelecięc dookoła ten bloczek dysperbitem i na to pocięte klocki z XPS ? Co z tą folią co wystaje...przyciąć na równo ?
    Od wewnątrz będzie jeszzce folia + EPS 12cm i wylewka 6cm. Oczywiście z racji tego że od wewnątrz tej foli jest za mało nie połączy się to z izolacją posadzki.

    Doradzcie coś.
    JAk udało się to rozwiązać? szczególnie pytam o środek i brak połączenia foli z izolacja pozioma pod scianami. Mam plyte fundamentowa na xps-ie oraz na żelbecie W8 i zastanawiam się czy dawać folię pod styropian na plycie fundamentowej i łączyc ja z izolacja pozioma scian. CZy w przypadku płyty na xps to juz nie przerost formy.

  7. #7

    Domyślnie

    folia pod styropianem na plycie powinno się dawać czy to juz zbędne skoro płyta na xps?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony