dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Temat: Budowa domu

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak tak, to po co gdzie indziej dawać 20cm?
    Nie zrozumiałeś.

    Chodzi aby przy ocieplaniu fasady ocieplenie zakryło 1-2cm ramy okna ...

    Poza tym nie spotkałem się aby jakiekolwiek okno było montowane bezpośrednio do murów. Zawsze jest dookoła okna szpara (dylatacja) 2-3cm którą uzupełnia się pianą montażową.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie zrozumiałeś.

    Chodzi aby przy ocieplaniu fasady ocieplenie zakryło 1-2cm ramy okna ...

    Poza tym nie spotkałem się aby jakiekolwiek okno było montowane bezpośrednio do murów. Zawsze jest dookoła okna szpara (dylatacja) 2-3cm którą uzupełnia się pianą montażową.
    To jest normalne że ramę okna przykrywa się styropianem, teraz normą to 2cm.
    Na łączenie ramy okna z ściana .jest klejona taka taśma nie znam dokładnej nazwy a na nią styropian

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie zrozumiałeś.
    Masz rację. Po co gdzie indziej 22cm dałeś, skoro:
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wystarczy dać 1-2cm styropianu na ramę okna i .. problem znika ...
    Nie rozumiem.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz rację. Po co gdzie indziej 22cm dałeś, skoro:


    Nie rozumiem.
    Chodzi mu o mostek przy stolarce okiennej, jak by być mostek skoro styropian przykrywa szczelinę montażowa i zachodzi na ramę okna.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Chodzi mu o mostek przy stolarce okiennej, jak by być mostek skoro styropian przykrywa szczelinę montażowa i zachodzi na ramę okna.
    Skoro 2cm styropianu nawet niech będzie + 3 cm piany wystarczy, by zlikwidować mostek, to czemu gdzie indziej oddziela silkę od świata zewnętrznego ponad 4x grubszą warstwą?

    Czy może chcecie udowadniać tezę, że ciepło przenika tylko prostopadle do muru? Niestety, umyka ochoczo w każdą stronę, po najmniejszej linii oporu (nie koniecznie po najkrótszej w centymetrach).

    Mostek tam będzie i przy BK, ale mniejszy.



    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-01-2020 o 17:09

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie styropian nachodzi niemal całą grubością (minus to, co wystaje za lico muru) na ramę okna.
    Okna wystawione są do połowy (nie na konsolach) grubości ramy.

  7. #27

    Domyślnie

    Link z pierwszego postu już nie działa. Jak 2 cm styropianu rozwiąże problem, nie rozwiąże co wyjdzie z czasem.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał elusia617 Zobacz post
    Link z pierwszego postu już nie działa.
    Działa

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro 2cm styropianu nawet niech będzie + 3 cm piany wystarczy, by zlikwidować mostek, to czemu gdzie indziej oddziela silkę od świata zewnętrznego ponad 4x grubszą warstwą?

    Czy może chcecie udowadniać tezę, że ciepło przenika tylko prostopadle do muru? Niestety, umyka ochoczo w każdą stronę, po najmniejszej linii oporu (nie koniecznie po najkrótszej w centymetrach).

    Mostek tam będzie i przy BK, ale mniejszy.



    Masakra, 2 cm na ramę nachodzi styropian którym ocieplasz elewacje.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Masakra, 2 cm na ramę nachodzi styropian którym ocieplasz elewacje.
    U mnie nachodzi 3cm. I mam BK. I, jak widać, mostek jest.
    Przy silce jest znacznie większy.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na ścianie fundamentowej nie kładziesz termoizolacji tak, jak na chudziaku obok, tylko materiał ścian nadziemia. Więc mostek do gruntu zależy od lambdy materiału konstrukcyjnego. Robi różnicę, czy wnętrze domu od betonu oddziela 26 cm BK, czy silki (a tym bardziej, gdy wylewka jest grzewcza oddzielona 20cm BK czy silki).
    Takie straty sa pomijalne.
    Mam lawy i silikat niczym nieoddzielony.
    Place rocznie za co i cwu 1200-1300zl
    Ile placilbym mniej majac na 1 warstwie np. BK zamiast silikatow? 10 30 czy 60zl rocznie mniej?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Mam lawy i silikat niczym nieoddzielony.
    Place rocznie za co i cwu 1200-1300zl
    Ile placilbym mniej majac na 1 warstwie np. BK zamiast silikatow? 10 30 czy 60zl rocznie mniej?
    Twój przykład to dowód na to, jak spartolić termoizolację domu więc lepiej nie przywołuj swojego przykładu durszlaka jako wzór do naśladowania.

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Zuzycie na co i cwu to u mnie 14mwh cop lekko ponad 3

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał emwu1992 Zobacz post
    Co do ram mam zamiar usunac zbedny wydatek za reszte uwag co do projektu dziekuje
    To będzie zupełnie inny budynek. Wymaga zgody Autorów na taką zmianę i opracowania nowego projektu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Twój przykład to dowód na to, jak spartolić termoizolację domu więc lepiej nie przywołuj swojego przykładu durszlaka jako wzór do naśladowania.
    Bo?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Bo?
    Bo 14MWh to kosmos jak ktoś myśli o budowie dzisiaj legalnego domu, a co dopiero energooszczędnego.

  16. #36

    Domyślnie

    Zimy nie ma, zaraz naprawdę wystarczy raz napialić w kominku by było ciepło przez tydzień. A tutaj na FM tysiące stron o "oszczędzaniu" na ogrzewaniu. Tylko wystarczy kupić to i tamto. Albo zrobić to i to. I wtedy, jak już wydasz pieniążki, poklepują Cię po ramieniu i mówią, że jesteś super. Bzdury Panie, jak mawiał mój dziadek. A nawet jak raz na ileś tam lat ta zima by przyszła to i tak żaden problem.
    Niedługo może być tak, że sens dawania styropianu na elewacje będzie mocno wątpliwy. Bo i po co. Kiedyś i tak tego nie dawali, więc wrócimy do macierzy

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo 14MWh to kosmos jak ktoś myśli o budowie dzisiaj legalnego domu, a co dopiero energooszczędnego.
    Kosmos to jest Twoja klita za 500k.

    Zuzywam dzieki COP okolo 4000kwh rocznie placac okolo 1.2k za co i cwu moglem zejsc do 3000 dokladajac kilkanascie tys do budowy ale zwrot tej inwestycjiwynosilby ponad 50lat jaki to mialoby miec sens?
    Mam grzane 175m2.

    Ponadto nie kazdy buduje dom aby tylko grzanie bylo jak najtansze.
    Mam rozlozysta parterowke w ksztalcie litery H z 80mb scian zewmetrznych, wysokosc pomieszczen 2,90 i salonem 4m i 35m2 przeszklen.
    Wiec krytykujac fajnie jakbys znal jakies szczegoly

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Kosmos to jest Twoja klita za 500k.

    Zuzywam dzieki COP okolo 4000kwh rocznie placac okolo 1.2k za co i cwu moglem zejsc do 3000 dokladajac kilkanascie tys do budowy ale zwrot tej inwestycjiwynosilby ponad 50lat jaki to mialoby miec sens?
    Mam grzane 175m2.

    Ponadto nie kazdy buduje dom aby tylko grzanie bylo jak najtansze.
    Mam rozlozysta parterowke w ksztalcie litery H z 80mb scian zewmetrznych, wysokosc pomieszczen 2,90 i salonem 4m i 35m2 przeszklen.
    Wiec krytykujac fajnie jakbys znal jakies szczegoly
    Oj zostaw juz go zostaw, przeciez on żyje w swoim świecie hydrofilnych XPS-ów itp. Praktyka nie zgada się z jego teorią to tym gorzej dla niej.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie Mniej grzejemy

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Zimy nie ma, zaraz naprawdę wystarczy raz napialić w kominku by było ciepło przez tydzień. A tutaj na FM tysiące stron o "oszczędzaniu" na ogrzewaniu. Tylko wystarczy kupić to i tamto. Albo zrobić to i to. I wtedy, jak już wydasz pieniążki, poklepują Cię po ramieniu i mówią, że jesteś super. Bzdury Panie, jak mawiał mój dziadek. A nawet jak raz na ileś tam lat ta zima by przyszła to i tak żaden problem.
    Niedługo może być tak, że sens dawania styropianu na elewacje będzie mocno wątpliwy. Bo i po co. Kiedyś i tak tego nie dawali, więc wrócimy do macierzy
    Fakt, od ładnych paru lat zdecydowanie mnie ogrzewa się dom, z wiadomych przyczyn, ale jednak przy jesiennej aurze i temp. 5 stopni grzać trzeba, a ocieplenie domu to zawsze oszczędności.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony