dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Uzbrojenie działki - podłączenie końcowe

    Witam, otrzymałem warunki przyłączenia i myślałem że z tej "głównej skrzynki" będą mi zakładać na działce jakąś małą skrzynkę, coś takiego miała znajoma. Pani w PGE powiedziała że ta główna skrzynka jest na mojej działce i jak już się zdecyduje na podłączenie to mogę z tej głównej skrzynki prosto do domu lub garażu. I teraz moje pytanie... Kiedy zdecydować się na podłączenie prądu? Jak rozpoczynam budowę czy może jak mam stan surowy zamknięty?

  2. #2

    Domyślnie

    Od razu się zdecydować, kładąc odpowiedni kabel od złącza pomiarowego w granicach działki do rozdzielnicy budynku, i tam założyć RB-tkę.
    Później w miejsce RB-tki powstanie rozdzielnica.
    Oczywiście przypilnować taryfy, by nie przepłacać.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeiS Zobacz post
    . Kiedy zdecydować się na podłączenie prądu? Jak rozpoczynam budowę czy może jak mam stan surowy zamknięty?
    Wtedy kiedy Ci ta energia elektryczna będzie niezbędna. Do SSO a nawet SSZ spokojnie można jakoś przetrwać bo to ekipa przyjedzie z małym agregatem a zaprawy w dzisiejszych czasach jest mało, lub też czasem pożyczysz od sąsiada który już mieszka a warto utrzymywać przyjazne kontakty.
    Po tym czasie tak jak opisał elpapiotr@ w trakcie instalacji i wykańczania energia będzie już niezbędna więc kabel od złącza w ogrodzeniu do domu a tam rozdzielnica budowlana a potem docelowa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony