dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Split co wybrać ?

    Witajcie,

    proszę o pomoc w wyborze klimatyzatora, który głównie będzie służył do ogrzewania w okresach przejściowych, oraz do dogrzewania mieszkania.
    Szukam o mocy nominalnej 3,5 kW.
    Instalator proponuje mi Haiera flexi plus, jego minus to moc minimalna 1kW. Taki pobór oznacza, że niżej nie już nie zejdzie przy podtrzymywaniu temperatury ?

    Nie chciałbym wydać więcej niż 4 tys. + montaż.

    A może Gree Amber Prestige ?
    Ostatnio edytowane przez ertx ; 13-01-2020 o 19:58

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertx Zobacz post
    Szukam o mocy nominalnej 3,5 kW.
    Co Cię obchodzi moc nominalna? Patrz na realną w warunkach, w jakich chcesz używać.
    Dla przykładu najsłabsze Gree Lomo Luxury o mocy grzewczej nominalnej 2,8kW (min 0,45kW max 4,1kW) jest mocniejsza, od teoretycznie rząd większej Econo nominalnie 3,4kW (min. 0,6kW max 3,8kW).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Ja jestem prawie zdecydowany na Daikin Sensira+ FTXC20B / RXC20B tylko, że jego moc minimalna to aż 1.3kW...
    Myślicie, że poniżej 400W nie zejdzie?
    Też zależy mi na dogrzewaniu, bo to nie będzie jedyne źródło ciepła.
    Przy dogrzewaniu to chyba nie będzie problem, ze klimatyzator szybko zagrzeje i się wyłączy? Myślę, że uruchomienie 2x na dobę będzie wystarczająco.
    Na ile wycenili tego Haiera?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A na co trzeba zwrócić uwagę kupując urządzenie do chłodzenia ?
    Co teraz jest na topie ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5

    Domyślnie

    Też się podepnę, co byście polecili 3,5 kw do grzania i chłodzenia, w zasadzie głownie do chłodzenia, ale z grzania w okresie przejściowym też chciałbym korzystać, żeby nie musieć odpalać podłogówki. Myślę o Gree Lomo Luxury lub Gree Amber Standard, chyba, że macie jakieś sprawdzone modele w takim przedziale cenowym jak wcześniej wymienione modele.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Na ile wycenili tego Haiera?
    Haiera flexsis plus 3,5 kW na 4 320 zł
    Dzisiaj dostałem ofertę z innej firmy na u-crown 3,5 kW za 4 950 zł

    Ceny brutto z montażem na 8%.

    U-crown ma minimalnie lepsze parametry i na plus wygląd.
    Najchętniej wziąłbym amber prestige, najtańszy z tej trójki, najlepsze parametry ale na minus wielkość, co niestety drugiej połówce nie pasuje.
    Ostatnio edytowane przez ertx ; 16-01-2020 o 21:49

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertx Zobacz post
    Haiera flexsis plus 3,5 kW na 4 320 zł
    Dzisiaj dostałem ofertę z innej firmy na u-crown 3,5 kW za 4 950 zł

    Ceny brutto z montażem na 8%.

    U-crown ma minimalnie lepsze parametry i na plus wygląd.
    Najchętniej wziąłbym amber prestige, najtańszy z tej trójki, najlepsze parametry ale na minus wielkość, co niestety drugiej połówce nie pasuje.
    Trochę drogo za swoją 3,5kW zapłaciłem z montażem 2900zł.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8

    Domyślnie

    Niezła cena, nikt nie chce zejść poniżej 4 tys.

    Ktoś może polecić firmę w takiej cenie z okolic Poznania ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Warto płacić znacznie więcej za lepszy sprzęt? Za niecałe 2200zł można kupić np mitsubishi o mocy grzewczej 0.7-3.5kW (SEER 6,2, SCOP 4,30).
    Jeśli znacznie dopłacić do innego (lepszego) urządzenie to po np 10 latach zwróci się niższe zużycie prądu w droższej jednostce?
    Czy zależy wam raczej na wyglądzie jedn wewnętrznej?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony