dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Gruntowanie ścian - tynk cemoentowo-wapienny szlichta piasek kwarcowy

    Witam,
    Mam tynki jak w temacie. Wyczyściłem ściany z luźnego piasku papierem ściernym. Potrzebuję to zagruntować.
    Stosowałem wcześniej Ceresit CT17 ale to na łazienki gdzie nie ma szlichty i związało pięknie, podłoże jest mocne i nie sypie się.
    Pytanie mam czym zagruntować pozostałe ściany gdzie jest szlichta z piasku kwarcowego ?
    Miałem zastosować też CT17 ale spróbowałem w jednym miejscu i powierzchnia robi się śliska. Pomalowałem białą farbą na próbę i tam gdzie zagruntowane to farba się rozprowadza kiepsko w porównaniu z miejscem nie zagruntowanym ( tam gdzie jest grunt nie ma jakby wcale chłonności podłoża i farba nie schnie i rozprowadza się prawie jakby malować po powierzchni pomalowanej emailą)

    Podpytałem w sklepie, facet polecił CT17 a drugi wręcz przeciwnie odradził kategorycznie (co ciekawe to ten sam sklep
    Ten drugi miał raczej rację, ponieważ wyczytałem w sieci, że kilka osób miało taki problem po zastosowaniu mocnego gruntu na tynki.

    Co polecicie aby było to zrobione dobrze ?
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli „mocny” grunt sprawia, że powierzchnia jest śliska, a farba rozprowadza się kiepsko, to polecam dokładne oczyszczenie ścian, ich odpylenie oraz zastosowanie uniwersalnego gruntu Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Dzięki gruntowi powierzchnia tynków zostanie ujednolicona i wzmocniona, zmniejszy się ich chłonność, zwiększy przyczepność. Grunt może Pan najpierw zastosować na niewielkim fragmencie podłoża.

  3. #3

    Domyślnie

    Dla tynku takiego jak opisałeś, stosowałem Akrylit 3000 Grunt Koncentrat Dekoral Professional. W garażu, przy takim samym tynku jako pierwsza warstwa poszedł Grunt lateksowy Dekoral. Wszystko malowałem farbami Dekoral Professional

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj na kawałku 3 % mlekiem.,lub lekkim roztworem mydła malarskiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony