dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Naprawa ocieplenia poddasza użytkowego - wdmuchiwanie celulozy/waty

    Dobry wieczór,
    Zakupiłem dom, mniej więcej 7-letni. Wydaje mi się, że ocieplenie poddasza nie jest do końca poprawnie wykonane. Jak wieje silniejszy wiatr (tak od 35-40 km/h), to czuć na poddaszu, że robi się chłodniej - dużo szybciej niż na parterze.
    Dach jest ocieplony wełną mineralną (albo skalną) - dość sztywna, grubości 15 centymetrów, widać, że izolacja wiatroszczelna jest, jest też folia paroizolacyjna. Ocieplenie jest pociągnięte do samego szczytu dachu (podłoga strychu nieocieplona.

    Martwi mnie to, że z gniazdek czuć powiew zimnego powietrza, jakby od ściany kolankowej. Wełna na strychu też wygląda różnie - raz jest wgniecona i powstaje mostek, raz jest dość równo z krokwiami. Na razie postanowiłem ocieplić wełną sufit poddasza, aby ciepło nie uciekało na strych.

    Znalazłem też ogłoszenia, jakich wiele, o naprawie izolacji metodą wdmuchiwania celulozy lub waty. Wydają się sensowne.
    Zamierzam przeprowadzić badanie termowizyjne, natomiast mam pytanie do wszystkich, którzy mają doświadczenie w naprawie takich sytuacji - jak naprawić ten dach dobrze, ale przy zachowaniu rozsądnych kosztów?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek42 Zobacz post
    Dobry wieczór,
    Zakupiłem dom, mniej więcej 7-letni. Wydaje mi się, że ocieplenie poddasza nie jest do końca poprawnie wykonane. Jak wieje silniejszy wiatr (tak od 35-40 km/h), to czuć na poddaszu, że robi się chłodniej - dużo szybciej niż na parterze.
    Dach jest ocieplony wełną mineralną (albo skalną) - dość sztywna, grubości 15 centymetrów, widać, że izolacja wiatroszczelna jest, jest też folia paroizolacyjna. Ocieplenie jest pociągnięte do samego szczytu dachu (podłoga strychu nieocieplona.

    Martwi mnie to, że z gniazdek czuć powiew zimnego powietrza, jakby od ściany kolankowej. Wełna na strychu też wygląda różnie - raz jest wgniecona i powstaje mostek, raz jest dość równo z krokwiami. Na razie postanowiłem ocieplić wełną sufit poddasza, aby ciepło nie uciekało na strych.

    Znalazłem też ogłoszenia, jakich wiele, o naprawie izolacji metodą wdmuchiwania celulozy lub waty. Wydają się sensowne.
    Zamierzam przeprowadzić badanie termowizyjne, natomiast mam pytanie do wszystkich, którzy mają doświadczenie w naprawie takich sytuacji - jak naprawić ten dach dobrze, ale przy zachowaniu rozsądnych kosztów?
    Termowizja w tym przypadku będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Pokaże gdzie wystąpują nieciągłości w izolacji. Jak dobrze zrozumiałem to masz układ jednowarstwowy z 15cm izolacji ?
    Jeżeli tak to musisz wiedzieć że 15cm węłny to stanowczo za mało. Aby uzyskac dobre parametry termiczne poddasza należałoby dołożyć kolejne 10-15cm.
    Jeżeli izolacja występuje wyłącznie między krokwiami w układzie jednowarstwowym to nie zaizolowane od dołu krokwie stanowią liniowe mostki termiczne. drewno przewodzi 4-6 razy bardziej ciepło niż wełna mineralna. Ubytki ciepła przez krokwie są więc znaczne.

    Jeżeli masz możliwość to proponowałbym Ci dołożyć 10-15cm wełny SUPERROCK pod krokwie albo doizolowanie metodą nadmuchu przy użyciu granulatu GRANROCK SUPER
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    www.rockwool.pl/produkty/granrock-super
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    a masz podbitkę? u mnie przy większych wiatrach po stronie zawietrznej tez się pojawiał taki efekt. po prostu wiatr az wypychał wełne.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Dziękuję za odpowiedzi.

    Zatem - jestem po termowizji. Cały dom, wzdłuż ścianki kolankowej / murłaty, ma ubytki ciepła. Ewidentnie widać to na kamerze. Dodatkowo - są miejsca słabiej zaizolowane w obszarze połaci dachu. Głównie punktowe, jakby ktoś ręką wypchnął kawałek izolacji.

    Ciężko będzie dołożyć ocieplenie w formie kolejnej warstwy. Wiązałoby się to z dołożeniem kolejnej warstwy KG, stelarzu itd... dużo brudnej pracy, do której cieżko przekonać rodzinę.

    Przy pomiarze kamerą, którą robił właściciel firmy zajmującej się docieplaniem celulozą, stwierdził, że tu najbardziej pomoże właśnie taki materiał.
    Niestety, nie umiem przeliczyć jego potrzebnej ilości. Co gorsza, rozpiętość cen jest znaczna. Od 390PLN za 1m3 wraz z robocizną i dojazdem (300km w jedną stronę), po 1150 PLN za dzień roboczy i dodatkowo 1100 za 3m3 materiału. Skąd mogą brać się tak duże różnice?

    Pytanie - skoro przedostaje się wiatr, to co się będzie działo z materiałem? Celulozą? Nie wypadnie? Nie wywieje jej?

    W okapie dachu jest podbitka drewniana.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    No i dokładnie tyle jest warta wata. Pokrycie dachu z czego jest wykonane?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek42 Zobacz post
    Witam,
    Dziękuję za odpowiedzi.

    Zatem - jestem po termowizji. Cały dom, wzdłuż ścianki kolankowej / murłaty, ma ubytki ciepła. Ewidentnie widać to na kamerze. Dodatkowo - są miejsca słabiej zaizolowane w obszarze połaci dachu. Głównie punktowe, jakby ktoś ręką wypchnął kawałek izolacji.

    Ciężko będzie dołożyć ocieplenie w formie kolejnej warstwy. Wiązałoby się to z dołożeniem kolejnej warstwy KG, stelarzu itd... dużo brudnej pracy, do której cieżko przekonać rodzinę.

    Przy pomiarze kamerą, którą robił właściciel firmy zajmującej się docieplaniem celulozą, stwierdził, że tu najbardziej pomoże właśnie taki materiał.
    Niestety, nie umiem przeliczyć jego potrzebnej ilości. Co gorsza, rozpiętość cen jest znaczna. Od 390PLN za 1m3 wraz z robocizną i dojazdem (300km w jedną stronę), po 1150 PLN za dzień roboczy i dodatkowo 1100 za 3m3 materiału. Skąd mogą brać się tak duże różnice?

    Pytanie - skoro przedostaje się wiatr, to co się będzie działo z materiałem? Celulozą? Nie wypadnie? Nie wywieje jej?

    W okapie dachu jest podbitka drewniana.
    Możesz zatem rozważyć zastosowanie Granulatu skalnego GRNAROCK SUPER. jest on wdmuchiwany jak celuloza a posiada wszystkie cechy wełny skalnej.
    Pod poniższym adresem możesz odnaleźć wykonawców z twojego regionu którzy zaoferują Ci usługe wykonania izolacji wraz z materiałem.

    https://www.rockwool.pl/produkty/gra...wa#Dystrybucja
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    Bartek, polecam skontaktować się z firmą Ergodocieplenia, robili ocieplanie poddasza u mojego znajomego i z tego co mi opowiadał zrobili to naprawdę porządnie, mają nawet na stronie certyfikat z przeszkolenia na zastosowanie tego granulatu o którym wyżej wspomniał Tomek. Gdybyś był zainteresowany to poniżej podaję link do ich strony:

    http://ergodocieplenia.pl/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony