dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Betonowy podjazd - wzór kostki

    Cześć, nie wiecie może czy jest w Polsce dostępna technologia żeby samemu zmajstrować sobie coś takiego jak na tym filmie: https://youtu.be/8CAyBja7X2A ?
    Narzędzia i szablon do betonu bym sobie załatwił. Jednak czym zasypywany jest beton że zyskuje ładny kolor? Ja chciałbym mieć grafitowy lub czarny. Oraz czym pomalowany jest na końcu że powstaje antypoślizgowa warstwa?
    Beton przemysłowy który można u nas spotkać w halach jest bardzo twardy ale chyba raczej nie sprawdzi się na zewnątrz jak myślicie? Nie chciałbym zrobić sobie lodowiska.
    Są jakieś gotowe systemy albo dostępne składniki?
    Preferuję beton bo spodobały mi się takie rozwiązania podczas pobytu w USA oraz nie mam ochoty docinać każdej kosteczki z osobna a mam trochę metrów.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bukowski Zobacz post
    Są jakieś gotowe systemy albo dostępne składniki?
    Może to w linku?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7889811

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bukowski Zobacz post
    Narzędzia i szablon do betonu bym sobie załatwił. Jednak czym zasypywany jest beton że zyskuje ładny kolor? Ja chciałbym mieć grafitowy lub czarny.
    Zastanawia mnie jedno, jak oni dylatują ten beton? Przecież to popęka i sam się zdylatuje, ale może liczą, że popęka wzdłuż "cegiełek"?

    Beton można barwić, potem się piaskuje i wychodzi bardzo ładnie, nie jak beton.

  4. #4

    Domyślnie

    Na filmie cieli co jakiś kawałek piłą do betonu i wypełniali kitem. Ja wolałbym wylewać po kawałku i zrobić dylatacje z takiej pianki jak w domu przy wylewce.
    Rozwiń swoją myśl, jak wygląda to barwienie i piaskowanie betonu? Maluje się go suchy czy w trakcie schnięcia zasypuje się to jakimś specyfikiem? Czy we wiacie na trzy auta wystarczy że podzielę beton na 3 segmenty ok 3x6 m? Czy może lepiej podzielić na 6 segmentów 3x3m żeby to nie spękało? Czy ktoś jeszcze zna odpowiedzi na te pytania i te zawarte w pierwszym poście?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Tu na filmie była jedna dylatacja zrobiona chyba małym flexem. O ile pamiętam, to posadzkę w halach zacierało się na gładko (nazywano to beton palony). Gdy tak miało zostać, to wyznaczalismy pola ( duże, rozmiarów nie pamietam) i jechała maszyna z tarczą, odkurzacz przemysłowy i jakaś masa silikonowa w szparę. Niekiedy na posadzce miała być wylewana jeszcze jakaś droga masa o jakichs extra własciwościach, to było więcej roboty. Ostatnia taka robota to firma była gdzieś z daleka, przejmujący prace miał niwelator, ale żadał kontroli podłoża. Więc wykonaliśmy niwelację polami 1 x 1m a wyniki na wyplocie z cięciem warstwicowym co jeden milimetr. Zobaczyli wyniki i banan, bo wiedzieli że nie pójdą z torbami. Tu dylatacje były chyba nacinane po wylewce masy. Ale tego już nie widziałem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Tu na filmie była jedna dylatacja zrobiona chyba małym flexem.
    I po co tak komplikować?


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony