dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Okna bez mierzenia

    Witam co myślicie o kupowaniu okien bez wcześniejszego mierzenia sugerując się samym projektem Aktualnie są fajne promocje na okna a ja jestem na etapie wylewania fundamentu za nim wzniosą mi ściany minie promocja.. Czy mogę się sugerować samym projektem czy lepiej poczekać na ściany i zrobić pomiary ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał V3GET Zobacz post
    Witam co myślicie o kupowaniu okien bez wcześniejszego mierzenia sugerując się samym projektem Aktualnie są fajne promocje na okna a ja jestem na etapie wylewania fundamentu za nim wzniosą mi ściany minie promocja.. Czy mogę się sugerować samym projektem czy lepiej poczekać na ściany i zrobić pomiary ?
    To zależy jak skomplikowany jest projekt, kto buduje i kto (i czy) nadzoruje. Generalnie ryzyko spore.
    A nie można podpisać umowy z realizacją w terminie późniejszym?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Zależy jak dobrze masz ogarniętą ekipę i jak sprawdzony jest projekt.
    Często w trakcie budowy inwestor stwierdza że okno jednak ciut większe lub w innym miejscu a to może się wiązać ze zmianą wielkości.
    Ekipa też musi być dobra gdyż kwestia np szalowania i wylewania nadproży musi być idealna. Wystarczy że im się ugnie szalunek i później w najlepszej opcji skuwanie.

    Projekty też zdarzają się niedopracowane i wychodzi że otwór różni się od gabarytu okna z zestawienia.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W swojej karierze dwa razy przyjąłem zamówienia na podstawie projektu
    Raz - zero problemów przy późniejszym montażu
    Drugi raz - niby też bez problemów ale...pozniej okazało się że w projekcie był błąd i konieczne było wykonanie jeszcze raz drzwi balkonowych bo do docelowego poziomu posadzki brakowało prawie 10 cm.

    Jaka nauka?
    Lepiej mimo wszystko zamawiać okna po pomiarach z natury
    Projekty często (za czesto) mają błędy a promocje.... W większości wypadków to tylko chwyty marketingowe.

  5. #5

    Domyślnie

    ja zamawiałem okna na etapie gdy miałem wylaną ławę fundamentową. Dostałem specyfikacje otworów i ekipa miała si trzymać. Dlatego mogłem zachować ciągłość prac.

  6. #6

    Domyślnie

    Rozmawiałem z firmą która buduje mój dom i stwierdzili że oni będą wycinać otwory jakąś specjalną maszyną gdzie wychodzi wszystko jak z projektu i nie ma możliwości by coś poszło nie tak Dom żadna filozofia parterówka 90m Okna standardowe 150x150 5 sztuk tarasowe 230x230

  7. #7

    Domyślnie

    A tak na marginesie co sądzicie o tych promocjach zimowych ? Może nie warto sobie zawracać głowy Te promocje są zapewne co kilka miesięcy czy się mylę ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W moim przypadku - promocje są realne. Nie większe niż 5%, ale są. Jak będzie wiosną - zobaczymy. Zawsze drożało.
    Osobiście uważam, że lepiej jest zrobić zamówienie z pomiaru. Szczególnie okna balkonowe są obarczone dużym ryzykiem pomyłki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony