dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Płytki na krzywej ścianie z cegły w starym mieszkaniu.

    Dzień dobry. Mam następujący problem. Chciałem wymienić płytki w toalecie. Zabrałem się za skuwanie i stwierdziłem że skuję również klej. Nie będę kładł płytek na stary klej bo pomieszczenie jest bardzo wąskie. Niestety okazało się że w wielu miejscach klej trzyma się mocniej tynku niż tynk cegły. Tynk zaczął pękać odpadać i stwierdziłem że skuje również cały tynk ze ściany. Teraz pytanie co mam zrobić. Ściana jest bardzo krzywa więc trzeba ją najpierw wyrównać przed położeniem płytek. Z tego co wyczytałem na tym forum mam kilka opcji.
    Mogę ścianę wyrównać klejem do płytek ale pójdzie na to dużo kleju który jest dosyć drogi.
    Mogę ścianę wyrównać zaprawą wyrównawczą przed położeniem płytek.
    Mogę też otynkować wcześniej ścianę.
    Pytanie co jest najlepiej zrobić w moim przypadku. Jaki jest czas oczekiwania na wysychanie konkretnych powierzchni aby można bylo zacząć kladzenie płytek?
    Ostatnio edytowane przez matrix_ppp ; 15-01-2020 o 08:37

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    W przypadku dużych nierówności ścianę najlepiej wyrównać zaprawą wyrównawczą (po uprzednim oczyszczeniu i zagruntowaniu podłoża).Można również rozważyć zastosowanie zielonych płyt gipsowo-kartonowych. Zalet takiego rozwiązania jest kilka, a wśród najważniejszych warto wymienić: korzystną cenę, oszczędność czasu i pracy, prostotę montażu, szybki efekt w postaci gotowej do układania płytek powierzchni. Przed montażem płyt powierzchnia powinna być oczyszczona i zagruntowana np. gruntem głęboko penetrującym Śnieżka Acryl-Putz GU41. Do klejenia płyt rekomenduję klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz KG31. Klej jest elastyczny, łatwy w aplikacji, posiada długi czas obróbki, pozwala na swobodne korygowanie położenia płyty po jej przyklejeniu do ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony