dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja w domu - odprowadzenie skroplin

    Część,
    mam w planach założenie klimatyzacji w salonie. Na etapie budowy zupełnie o tym nie myślałem, więc nie mam żadnej instalacji pod to przygotowanej. Generalnie jednostka zewnętrzna będzie zamontowana na ścianie szczytowej z tyłu domu nad płaskim dachem garażu ok 10 metrów od jednostki wewnętrznej. Zasilanie będzie z garażu lub ze strychu, najbardziej zastanawia mnie odpływ skroplin.
    Czy ktoś chował rurkę od skroplin w styropianie? Planowałem właśnie zamontować ją w ten sposób, że wyfrezuje styro, puszczę ją w dół, póżniej pod chodnikiem z płyt tarasowych i wyprowadzę na trawę, lub wepnę do drenażu z rynien który idzie z 8 metrów dalej. Czy tak to by mogło wyglądać? Czy ewentualnie są jakieś przeciwskazania żeby chować ją pod elewacją? Mam dom ocieplony styro i zaciągnięty klejem, nie mam jeszcze tynku zewnętrznego, więc taką operację jak najbardziej mógłbym przeprowadzić. Nie mam ewentualnie szans żeby wyprowadzić rurkę ze ściany bo mam tam taras, ewentualnie po elewacji też średnio by to wyglądało wizualnie.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Wrzucam ci link do fajnego filmiku z montażu klimatyzacji. Odprowadzenie skroplin jest tak samo jak ty planujesz, czyli w warstwie styro.

    https://www.youtube.com/watch?v=TeV_r5CEwwk
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Czy ktoś chował rurkę od skroplin w styropianie?
    Wykombinujesz przez 10m od jednostki wewnętrznej spadek? Jak tak, to skropliny z jednostki wewnętrznej możesz tak puścić. Tyko czy warto tak kombinować? Pewnie kanalizację masz bliżej.

    Czy chodzi o jednostkę zewnętrzną? Wtedy nie - zamarznie woda. Nie zakładaj nawet kolanka do spodu jednostki - niektórzy nawet wycinają co się da ze spodu jednostki zewnętrznej (a podobno są nawet konstrukcje stabilne po zdemontowaniu całego spodu), bo potrafi się przytkać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wykombinujesz przez 10m od jednostki wewnętrznej spadek? Jak tak, to skropliny z jednostki wewnętrznej możesz tak puścić. Tyko czy warto tak kombinować? Pewnie kanalizację masz bliżej.

    Czy chodzi o jednostkę zewnętrzną? Wtedy nie - zamarznie woda. Nie zakładaj nawet kolanka do spodu jednostki - niektórzy nawet wycinają co się da ze spodu jednostki zewnętrznej (a podobno są nawet konstrukcje stabilne po zdemontowaniu całego spodu), bo potrafi się przytkać.
    Chodzi o jednostkę wewnętrzną, jednostka zewnętrzna będzie wisiała nad dachem garażu więc tutaj nie ma problemu.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Wrzucam ci link do fajnego filmiku z montażu klimatyzacji. Odprowadzenie skroplin jest tak samo jak ty planujesz, czyli w warstwie styro.

    https://www.youtube.com/watch?v=TeV_r5CEwwk
    Dzięki za linka, rzeczywiście podobnie zrobili to tak jak mam w planach
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #6

    Domyślnie

    Jedyna obawa to syfon, który w okresie zimowym potrafi podeschnąć.
    W trakcie wietrznej pogodny z powodu nadciśnienia występującego od nawietrznej potrafi dmuchać zimnym do jednostki.
    Czyli na pewno zadbać o dobrze wykonany syfon.
    Reszta założeń jest jak najbardziej wykonalna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony