dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Jaka powierzchnia maszynowni do pompy ciepla ? (powietrzna pompa ciepla)

    Witam serdecznie,

    Jestem na etapie adaptacji projektu.
    Wprowadzilem kilka zmian ktore maja na celu przystosowanie wnetrz do moich potrzeb.
    Postanowilem przygotowac wneki pod szafy w dwoch z trzech sypialni. Wplywa to na zmiane powierzchni maszynowni/pomieszczenia gospodarczego.
    Czy jest ktos z Was, w stanie powiedziec mi, czy moja maszynownia bedzie wystarczajaco duza aby zmiescic pompe powietrze-woda (split lub monoblock) plus inne potrzebne elementy aby ogrzac dom
    [powierzchnia okolo 150m2 na parterze wliczajac garaz i p.gospodarcze plus w przyszlosci dodatkowe 65m2 po adaptacji poddasza. ]
    + wode uzytkowa ?

    Rzut maszynowni/p. gospodarczego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maszynownia.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	439447

    Chialbym uniknac bledow podczas budowy.
    Z gory dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli ma tam być tylko pompa to zmieści się. Samsung, Buderus i Panasonic mają możliwość podłączenia do szafy peflex-a - wtedy wyposażenie kotłowni masz zamknięte na powierzchni 0.6x0.6 m2

    https://cennik.peflex.pl/szafy-hydrauliczne-577
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Nurek_
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    W miedzyczasie pojawil sie filmik na YT przeslany przez jednego z uzytkownikow tego forum, ktory rowniez odpowiedzial na to pytanie i wiele innych odnosnie instalacji pompy oraz co powinno znajdowac sie w maszynowni.
    Jesli ktos jest zainteresowny tematem instalacji pompy odsylam do filmiku -> w YT prosze wpisac: Jak przygotować nowy budynek do montażu pompy ciepła? Bardzo pomocny material.
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Strasznie duża ta maszynownia. W małych domach często robimy maszynownię do powietrznych pomp ciepła np. w szafie w korytarzu lub wiatrołapie. Przy szafie trzydrzwiowej potrzeba zająć 1/3 jej objętości czyli 65 cm x 65 cm. Wszystko się mieści. W tak małym domu szkoda powierzchni. Lepiej zrobić dużą garderobę, w której stoi hydrobox pompy ciepła, bo miejsca na magazynowanie nigdy za dużo.

    Pozdrawiam,

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Moja 'maszynownia' ma 130x190cm. Kupiłem rekuperator, powiesiłem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200124_151252.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	439899 i zaprosiłem fachowca od PC. Wejdzie wszystko od PC plus 170l zbiornik, skrzynka natynkowa z rozdzielaczem podłogówki, rozdzielacze wody pitnej i licznik, kibelek i być może zmiękczacz wody. Fakt, po tej instalacji tańczyć tam się nie da

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Uwaga na czynnik r32, gdy będzie pompa typu spit z takim czynnikiem, wtedy są inne wymagania co do wielkości pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony