dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 238
  1. #181

    Domyślnie

    o, myślący dołączył

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    o, myślący dołączył
    Ktoś musi myśleć, skoro inni mają z tym problem.
    Ostrzegasz przed opodatkowaniem prosumentów, a jako przykład podajesz podwyżkę, która wcale ich nie dotknie, bo właśnie zabezpieczyli się przed nią inwestycją w instalację...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-02-2020 o 11:39

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ktoś musi myśleć, skoro inni mają z tym problem.
    Ostrzegasz przed opodatkowaniem prosumentów, a jako przykład podajesz podwyżkę, która wcale ich nie dotknie, bo właśnie zabezpieczyli się przed nią inwestycją w instalację...
    zaiste, kuriozalny tok myślenia

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W żaden sposób płytę nie miałem dofinansowana, po wybudowaniu miałem wypłacone odszkodowanie od kopalni za dodatkowe koszty jakie musiałem ponieść zbrojac dodatkowo płytę, celem zabezpieczenia na wypadek wstrząsów górniczych, żeby mi dom się nie zawalił.

    Podobnie mijasz się z prawdą co do izolacji, wentylacji i kosztu pomp cieplnych.
    Kogo jak kogo ale nie mnie, bo ja wirtualnie budowalem od 2009r i znam doskonale ceny jakie wtedy były bo wtedy urodził mi się plan na ogrzewanie domu prądem a to wymagało i wymaga odpowiedniego domu
    Wentylacja z reku i dzisiaj może kosztować 16tys.zl a pompa gruntowa z odwiertami 60-80tys.zl a powietrzne wtedy WAM zamarzaly w zimie i dlatego były dla WAS "be", chociaż są w takiej samej cenie jak kiedyś

    Mi went. mechaniczna z reku wyniosła wtedy 5,5tys.zl a pompa p-w do dzisiaj nie zamarzla
    Styro do mnie też przyjeżdżalo bezpośrednio z fabryki a to dlatego, że w Gdańsku było taniej niż na Śląsku a styro pod płytę podobnie, ale ze względu na specjalne zamówienie bo cięte na wymiar
    Innymi słowami, budowę trzeba było ogarniać a nie maziac się

    Dobrze, że wyjaśniłeś sprawę płyty - jednak jakbyś nie pisał dofinansowanie było .

    Na wentylację mam fakturę więc mylić się nie da, a jako, że kupiłem ją wysokiej klasy z wymiennikiem przeciwprądowym, wentylatorami EBM plus GWC to tyle co napisałem wyszło, pewnie można było kupić coś po taniości co bierze więcej prądu, ma niższą sprawność itd., ale było niewiele taniej w tamtym czasie - piszesz 5500 zł - jaka to centrala i czy to było z robocizną i wszystkimi materiałami ?
    Dzisiaj wentylacja z reku jest znacznie tańsza bo jest w tych dobrych duża konkurencja.

    Ceny rekuperatorów spadły niemalże jak płaskich telewizorów, pomp mniej, ale też i do tego obecnie są znacznie lepsze powietrzne - mają znacznie mniejszy spadek mocy i sprawności przy niskich temperaturach dlatego dzisiaj powietrzną jak najbardziej można brać pod uwagę [choć i tak są zbyt drogie w porównaniu do klimatyzatorów na czym bazują chłopaki z Klimatyzacja Katowice] .

    Na tym kończę offtop.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    cena obejmowała jeszcze zrobienie intalacji CO. Czekam w takim razie na namiary od Ciebie do firmy która Ci to robiła. Poprosze o wycene i wkleje w tym wątku
    Hehe po takim konkretnym wpisie zwykle rumakowanie adwersarza się kończy i zaczyna schodzić z tematu

    Proszę wszystkich o trzymanie się tematu bo niepotrzebne przytyki o wykształceniu itp. zaśmiecają wątek i nadają się tylko do zmoderowania.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #186
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dobrze, że wyjaśniłeś sprawę płyty - jednak jakbyś nie pisał dofinansowanie było .

    Na wentylację mam fakturę więc mylić się nie da, a jako, że kupiłem ją wysokiej klasy z wymiennikiem przeciwprądowym, wentylatorami EBM plus GWC to tyle co napisałem wyszło, pewnie można było kupić coś po taniości co bierze więcej prądu, ma niższą sprawność itd., ale było niewiele taniej w tamtym czasie - piszesz 5500 zł - jaka to centrala i czy to było z robocizną i wszystkimi materiałami ?
    Dzisiaj wentylacja z reku jest znacznie tańsza bo jest w tych dobrych duża konkurencja.

    Ceny rekuperatorów spadły niemalże jak płaskich telewizorów, pomp mniej, ale też i do tego obecnie są znacznie lepsze powietrzne - mają znacznie mniejszy spadek mocy i sprawności przy niskich temperaturach dlatego dzisiaj powietrzną jak najbardziej można brać pod uwagę [choć i tak są zbyt drogie w porównaniu do klimatyzatorów na czym bazują chłopaki z Klimatyzacja Katowice] .

    Na tym kończę offtop.
    Nie dofinansowanie, gdybym nie miał szkód górniczych pod domem to płyta wyszła by mi taniej o koszt odszkodowania od kopalni.
    Rozumiesz teraz?

    Rekuperator Brookvent, z najlepszym wtedy i chyba teraz także wymiennikiem Recair i oczywiście też z wentylami EBM,koszt 4500zl.
    GWC mam również, rurowy, ale w przeciwieństwie do Ciebie, tak samo jak nie stać mnie było na budowanie kominów i palenie węglem w domu, tak samo nie było mnie stać zapłacić komuś za 14 godzin pracy kilkanaście tys.zl jak Ty zrobiłeś no i sam robiłem i GWC i sam rozkladalem kanały wentylacji i sam kupowałem materiały do niej

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie dofinansowanie, gdybym nie miał szkód górniczych pod domem to płyta wyszła by mi taniej o koszt odszkodowania od kopalni.
    Rozumiesz teraz?
    Ostatni raz nie w temacie, ale prostować nieprawdę trzeba więc to tak w imię zasad.

    Płytę zostawiam bo rachunków nie widziałem, a szkoda mi czasu na szukanie w historii, szkoda pisać.

    Rekuperacja:


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rekuperator Brookvent, z najlepszym wtedy i chyba teraz także wymiennikiem Recair i oczywiście też z wentylami EBM,koszt 4500zl.
    GWC mam również, rurowy, ale w przeciwieństwie do Ciebie, tak samo jak nie stać mnie było na budowanie kominów i palenie węglem w domu, tak samo nie było mnie stać zapłacić komuś za 14 godzin pracy kilkanaście tys.zl jak Ty zrobiłeś no i sam robiłem i GWC i sam rozkladalem kanały wentylacji i sam kupowałem materiały do niej
    Rekuperator Nikol 320 kosztował 9500 zł [moim zdaniem jest dużo lepszy niż Brookwent ale to każdy może sobie sam porównać], GWC z materiałami i robocizną 3500 zł więc pozostałe materiały [kanały went., trójniki, anemostaty] z robocizną wyszły 6 tys zł, a nie sama robocizna "za 14 godzin pracy kilkanaście tys.zl jak Ty zrobiłeś" jak kłamliwie tu piszesz. EOT
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ilu z was przerabiało albo ma zamontowany klimatyzator po przeróbkach na pompę ciepła? Jeden gość proponuje mi montaż takowego rozwiązania w bardzo niskiej cenie. Kwestia czy warto czy jednak dać sobie spokój. Różnica pomiędzy pompą oryginał a klimatyzatorem to ok 12-13k zl. Za to mozna np pv 3 kwp zamontować. Chlopaki z klimatyzacje katowice coś takiego robią i niby daje rade. Wiem że zaraz poleci hejt ze strony sprzedawców i instalatorów bo wiadomo klient ucieka.

  9. #189
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bociankrasna Zobacz post
    Ilu z was przerabiało albo ma zamontowany klimatyzator po przeróbkach na pompę ciepła? Jeden gość proponuje mi montaż takowego rozwiązania w bardzo niskiej cenie. Kwestia czy warto czy jednak dać sobie spokój. Różnica pomiędzy pompą oryginał a klimatyzatorem to ok 12-13k zl. Za to mozna np pv 3 kwp zamontować. Chlopaki z klimatyzacje katowice coś takiego robią i niby daje rade. Wiem że zaraz poleci hejt ze strony sprzedawców i instalatorów bo wiadomo klient ucieka.
    Nie tylko ze strony sprzedawców ale ze strony zwykłego użytkownika.
    Lubisz badziew to lykaj, tylko tyle bo dla mnie jest to zwykły badziew garazowy.

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak mnie kuzyn w czerwcu zaprosi na grilla to zdam relacje, bo ma taką pompę po przeróbce zamontowaną plus PV. Podobno robi robotę i kosztuje dużo, dużo mniej.
    Jak sam budowałeś dom to z zamontowaniem "tagiego czegoś" dasz radę bo to nie jest trudne. Chyba że komuś się nie chce, nie ma czasu, ma dwie lewe ręce , zarobiony jest to niech płaci. Każdy robi jak uważa.

  11. #191
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jak mnie kuzyn w czerwcu zaprosi na grilla to zdam relacje, bo ma taką pompę po przeróbce zamontowaną plus PV. Podobno robi robotę i kosztuje dużo, dużo mniej.
    Jak sam budowałeś dom to z zamontowaniem "tagiego czegoś" dasz radę bo to nie jest trudne. Chyba że komuś się nie chce, nie ma czasu, ma dwie lewe ręce , zarobiony jest to niech płaci. Każdy robi jak uważa.
    Dokładnie, każdy robi jak uważa.
    Poniższy "sam" też robi robotę i ludzie sobie chwalą
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images (1).jpeg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	441193

  12. #192
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie tylko ze strony sprzedawców ale ze strony zwykłego użytkownika.
    Lubisz badziew to lykaj, tylko tyle bo dla mnie jest to zwykły badziew garazowy.
    Może nie badziew garażowy a tańsze rozwiązanie tego samego systemu.
    Czytając fm zainspirowałem się tematem "bufor własnymi rękami" i im bardziej czytałem temat tym bardziej byłem przerażony przerostem treści nad formą.
    Potem był twój dziennik budowy który otworzył pozytywne myślenie w pewnych rozwiązaniach oraz R&Ka i jego dwa następne dzienniki.Jeszcze gdzieś tematy i przemyślenia od jasiek71 się trafiły.
    I tak zrobiłem bardzo prosty system CO w domu piętrowym na jednym czujniku temperatury, jednej pompie i prostym baniaku ze sklepu plus grzałka. I jedyne o czym muszę pamiętać na jesieni, to by posadzka nie zeszła temperaturą poniżej 22*C. Czy to też jest badziew garażowy?
    Nie to tylko jedno z bardzo prostych rozwiązań które doskonale się sprawdza trzeci sezon i jest bez obsługowe.
    Wracając do tematu.
    Piec elektryczny w każdym przypadku to jest pomyłka, nawet z PV ze względu na straty jakie ma. Grzałki ma w baniaczku z marną lub wcale bez izolacji co skutecznie przegrzewa pomieszczenie w którym się znajduje, W domach o dobrej izolacji jest to bardzo zauważalne.
    PV plus powietrzna pompa ciepła z klimatyzatora to wychodzi na najlepsze w chwili obecnej rozwiązanie. Bo czym się to rozwiązanie się różni od nominalnej powietrznej pompy? Przede wszystkim znakiem firmowym (koszt), prostotą i ceną. Za różnicę w cenie zakupi się panele PV i nawet słabszy scoop zostanie pokryty z nawiązką za cenę zwykłej firmowej pompy ciepła.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Odnośnie samego rozwiązania wydaje się ono być bardzo dobre. Jedyne czego się ewentualnie obawiam to elektroniki i możliwościami sterowania. Domyślam się ze nie będzie tak kolorowo jak w oryginale ale to w koncu 30%-40% ceny więc na pewne niedogodności mogę się zgodzić. Czekam na odpowiedź od instalatora na wszystkie pytania z tym związane. Będę coś więcej wiedział to dam znać.
    Odnośnie tych wiejskich samoróbek to się nie zgodzę. Toć to odwrócona lodówka z dodatkowym agregatem a ta kosztuje 5 k zl a nie 20000. Nawet jak doliczymy agregat i sterowanie to kwota powinna być zdecydowanie niższa.

  14. #194
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Bo czym się to rozwiązanie się różni od nominalnej powietrznej pompy? Przede wszystkim znakiem firmowym (koszt), prostotą i ceną. Za różnicę w cenie zakupi się panele PV i nawet słabszy scoop zostanie pokryty z nawiązką za cenę zwykłej firmowej pompy ciepła.
    Druciarstwo, jeśli ktoś lubi taki klimat to czemu nie
    Ja wyroslem już z tego
    Fajnie, że ktoś sobie coś poskłada, bo to zawsze satysfakcja ale nie rownajcie tego do fabryki

    Niedawno wpadł mi do głowy pomysł przerobić klimatyzator stacjonarny na kanalowke ale odpuściłem temat, będzie typowa kanalowka
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-02-2020 o 20:56

  15. #195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Rozsiewają bujdy, że projekt nie ruszy, tymczasem budowa już zaawansaowana
    Wczoraj Energa i Enea podjęły decyzję o wstrzymaniu finansowania i przeprowadzeniu analizy opłacalności.

  16. #196
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Druciarstwo, jeśli ktoś lubi taki klimat to czemu nie
    Ja wyroslem już z tego
    Fajnie, że ktoś sobie coś poskłada, bo to zawsze satysfakcja ale nie rownajcie tego do fabryki

    Niedawno wpadł mi do głowy pomysł przerobić klimatyzator stacjonarny na kanalowke ale odpuściłem temat, będzie typowa kanalowka
    Alaczego zrezygnowałeś z przerabiania klimatyzatora skoro urządzenie zewnętrzne jest w kropkę takie samo czy to do klimatyzatora,kanałówki czy pompy ciepła i z tej jednostki można zrobić wszystko a sporo da się zaoszczędzić .

  17. #197
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał bociankrasna Zobacz post
    Odnośnie samego rozwiązania wydaje się ono być bardzo dobre. Jedyne czego się ewentualnie obawiam to elektroniki i możliwościami sterowania. Domyślam się ze nie będzie tak kolorowo jak w oryginale ale to w koncu 30%-40% ceny więc na pewne niedogodności mogę się zgodzić. Czekam na odpowiedź od instalatora na wszystkie pytania z tym związane. Będę coś więcej wiedział to dam znać.
    Odnośnie tych wiejskich samoróbek to się nie zgodzę. Toć to odwrócona lodówka z dodatkowym agregatem a ta kosztuje 5 k zl a nie 20000. Nawet jak doliczymy agregat i sterowanie to kwota powinna być zdecydowanie niższa.
    Jaki problem z elektroniką ? tylko czujniki wydłubujesz z jednostki wewnętrznej i zakładasz na rurki , kupujesz wymiennik gazowo-cieczowy za tysiaka z hakiem a silniczek od wentylatora chowasz w skrzyneczce bo musi chodzić i tyle , koszt a wieeele mniejszy a to samo co oryginał .

  18. #198
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Alaczego zrezygnowałeś z przerabiania klimatyzatora skoro urządzenie zewnętrzne jest w kropkę takie samo czy to do klimatyzatora,kanałówki czy pompy ciepła i z tej jednostki można zrobić wszystko a sporo da się zaoszczędzić .
    Stacjonarnego a te raczej nie mają jedn. zewnętrznej

    Przenośnego miałem na myśli
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-02-2020 o 17:48

  19. #199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jaki problem z elektroniką ? tylko czujniki wydłubujesz z jednostki wewnętrznej i zakładasz na rurki , kupujesz wymiennik gazowo-cieczowy za tysiaka z hakiem a silniczek od wentylatora chowasz w skrzyneczce bo musi chodzić i tyle , koszt a wieeele mniejszy a to samo co oryginał .
    Tylko że ja robie płytę fundamentową grzewczą i przydałoby się sterowanie za pomocą krzywej grzewczej niż ustawianie temperatury na stałe (ustawianie manualne), chyba że da się to jakoś jednak ustawić. Tematem tak na dobrą sprawę zainteresowałem sie przed kilkoma dniami, dlatego zgłębiam temat.

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jaki problem z elektroniką ? tylko czujniki wydłubujesz z jednostki wewnętrznej i zakładasz na rurki , kupujesz wymiennik gazowo-cieczowy za tysiaka z hakiem a silniczek od wentylatora chowasz w skrzyneczce bo musi chodzić i tyle , koszt a wieeele mniejszy a to samo co oryginał .
    Jak działa automatyka w takim Igorze? Np. chcę w dziennym okienku zagrzać CWU, jak zostanie czasu to podłogę. Potem ma poczekać z temperaturą zasilania obniżoną o dwa stopnie do 22:00 i od tej pory, do 6:00 ma grzać do temperatury wypadającej z grzewczej, potem znowu -2* do 13:00...

Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony