dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 238
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marko112 Zobacz post
    Nie mam dostępu do gazu, a taki z butli też nie jest tani do tego trzeba włożyć kasę na butlę, instalację, piec i co miesiąc płacić za gaz. Powiem tak - interesuje mnie takie rozwiązanie żeby co miesięczne rachunki były jak najniższe. Wolę zainwestować na początku np. 50 tys. i nie mieć później dużych rachunków niż iść po kosztach i później co miesiąc dużo płacić. A dlaczego podłogówka? Ze względu na komfort. To jest jednak inne ciepło niż z grzejników czy klimy. Dlaczego wodna podłogówka a nie np. kable grzewcze? Przy kablach ograniczam się tylko do prądu a przy wodnej podłogówce możliwości ogrzewania jest już dużo. Fakt że będzie fotowoltaika ale nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość, a ja zawsze wolę mieć kilka opcji i możliwości do wyboru niż tylko jedną. Jeszcze jedno, ogrzewanie musi być bezobsługowe - nastawiam tylko temperaturę i zapominam o tym.
    Gaz z butli na własność wychodzi tak samo jak ten z sieci, grunt to tankować latem gdy jest niższa cena. Doliczyć trzeba ~15 koła za butle z papierami, przyłączem do domu itd, Sam mam u siebie tak zrobione, teraz gdybym robił to dałbym PC + PV bo można nic nie płacić za ogrzewanie i prąd bytowy a gazu niestety nie naprodukuje sobie.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marko112 Zobacz post
    Nie mam dostępu do gazu, a taki z butli też nie jest tani do tego trzeba włożyć kasę na butlę, instalację, piec i co miesiąc płacić za gaz. Powiem tak - interesuje mnie takie rozwiązanie żeby co miesięczne rachunki były jak najniższe. Wolę zainwestować na początku np. 50 tys. i nie mieć później dużych rachunków niż iść po kosztach i później co miesiąc dużo płacić. A dlaczego podłogówka? Ze względu na komfort. To jest jednak inne ciepło niż z grzejników czy klimy. Dlaczego wodna podłogówka a nie np. kable grzewcze? Przy kablach ograniczam się tylko do prądu a przy wodnej podłogówce możliwości ogrzewania jest już dużo. Fakt że będzie fotowoltaika ale nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość, a ja zawsze wolę mieć kilka opcji i możliwości do wyboru niż tylko jedną. Jeszcze jedno, ogrzewanie musi być bezobsługowe - nastawiam tylko temperaturę i zapominam o tym.
    No jakieś mało logiczne to tłumaczenie

    Gazu nie mam dzięki Bogu i dobrze tu zgoda.

    Wydanie teraz 50 tysiecy z posiadanych środków finansowych jest glupie można je zainwestować. Nie masz gwarancji co będzie w przyszłosci słyszałem o opłacie za 1 kwp ok 5zł/miesiac przy 4 kwp to 20 zł ale przy 10 to już 50 i rocznie 600 zł.

    Postęp techniki jest ogromny i urządzenia tanieją lub odchodzą do lamusa. Np były kolejno jeżeli chodzi o ogrzewanie piece kondensacyjne gazowe , piece na ekosyf, pompy ciepła w różnych wydaniach od studniowych wodnych do opbecnych powietrznych aż w końcu mamy Pv , ciekaw jestem co bezie następne.

    Nigdy nie będziesz miał gwarancji niskich rachunków bo nie wiadomo jakie będą podatki i koniunkturą.

    Jaka różnica w komforcie jest w podłogówce wodnej względem elektrycznej? Żadna

    Argument o dywersyfikacji źródeł ciepła to mit i głupie racjonalizowanie idiotycznych decyzji. Przykład? Nie trzymam w domu konia i nie sieję owsa bo jak nie będzie paliwa to co ja zrobię.

    Czy może być coś mniej obsługowego i lepiej regulowalnego niż ogrzewanie elektryczne ??? Pomyśl


    Powiem Ci tak argumenty masz marne życze powodzenia.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    PGE G12W
    I--.067gr. brutto
    II---0,32gr. brutto
    To sa juz ceny koncowe za 1kWh z przesylem?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No jakieś mało logiczne to tłumaczenie

    Gazu nie mam dzięki Bogu i dobrze tu zgoda.

    Wydanie teraz 50 tysiecy z posiadanych środków finansowych jest glupie można je zainwestować. Nie masz gwarancji co będzie w przyszłosci słyszałem o opłacie za 1 kwp ok 5zł/miesiac przy 4 kwp to 20 zł ale przy 10 to już 50 i rocznie 600 zł.

    Postęp techniki jest ogromny i urządzenia tanieją lub odchodzą do lamusa. Np były kolejno jeżeli chodzi o ogrzewanie piece kondensacyjne gazowe , piece na ekosyf, pompy ciepła w różnych wydaniach od studniowych wodnych do opbecnych powietrznych aż w końcu mamy Pv , ciekaw jestem co bezie następne.

    Nigdy nie będziesz miał gwarancji niskich rachunków bo nie wiadomo jakie będą podatki i koniunkturą.

    Jaka różnica w komforcie jest w podłogówce wodnej względem elektrycznej? Żadna

    Argument o dywersyfikacji źródeł ciepła to mit i głupie racjonalizowanie idiotycznych decyzji. Przykład? Nie trzymam w domu konia i nie sieję owsa bo jak nie będzie paliwa to co ja zrobię.

    Czy może być coś mniej obsługowego i lepiej regulowalnego niż ogrzewanie elektryczne ??? Pomyśl


    Powiem Ci tak argumenty masz marne życze powodzenia.
    Ok ale co mi da ta elektryczna podlogowka? Z jakich wzgledow bedzie to lepsze rozwiazanie niz wodna?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Aktualnie mam trochę większe zużycie zimowe bo ogrzewanie działa non stop bez przestojów w dzień i wyszło od 19 listopada do 31 grudnia 2019 roku ok 1200kwh/1 miesiąc. To około 44kwh/dobę z tego szacuję że ok 35kwh to ogrzewanie.
    2 lata temu wymieniłem w ramach dotacji gminnej bojler 100 l Atlantic na PC 300l i gorąco polecam komfort i ekonomia. Pc zużywa rocznie do 1000 kwh a mam wrazenie że nawet mniej bojler konsumował 3000 kwh a komfort był średni.

    Walenie elektrowni 10kwp to kretyństwo przy obecnych cenach i jest bez sensu. Można kupować tani prąd w g12w i zbilansować tylko I strefę najdroższą i jak tak zrobiłem powinno się to zwrócić po 4 latach koszt po dotacjach 10600 zł.

    Nie ma sensu zawracać sobie głowy akumulacją ciepłą w jakikolwiek sposób bo moje ogrzewanie działą non stop a struktura zużycia prądu jest bardzo dobra 30/70 (dzień/noc) . Jakakolwiek inwestycja w zwiększenie udziału zużycia taryfy nocnej nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

    Zamiast inwestować w kolejne po 5 tys zł lub więcej /kwp PV zamierzam zmniejszyć zużycie prądu o około 1500 kwh rocznie zamieniając mój największy grzejnik w salonie o mocy 2kw na klimatyzator o mocy 2,8kwh koszt 2,5 tys.
    44kWh/dobra to podobnie jak u mnie na chwile obecną . Tak jak napisałem okolice 10MhW/rok to okolice 5k PLN/energie na rok. Obliczając średnia miesięczną 416zł. Tragedii nie ma mniej niż czynsz w kamienicy Grzanie klimatyzatorem rozważam jako grzanie w okresach przejściowych w dodatku tylko w dzień. Przy dużych ujemnych temperaturach wydajność cieplna klimy mocno spada ( ale wtedy można grzać czymś inny ) druga sprawa to że nie każdemu odpowiada głośność pracy jednostki wewnętrznej klimatyzatora ( nie wyobrażam sobie przy tym spać). Należy też zastanowić się nad typem ogrzewania w zależności od regionu w którym się mieszka. Jeżeli zimy będą wyglądały tak jak obecna to wybieranie wymyślnie drogich systemów ogrzewania jest ekonomicznie nie uzasadnione. Co innego jak mieszka się w górach - tam zima jest zawsze

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    44kWh/dobra to podobnie jak u mnie na chwile obecną . Tak jak napisałem okolice 10MhW/rok to okolice 5k PLN/energie na rok. Obliczając średnia miesięczną 416zł. Tragedii nie ma mniej niż czynsz w kamienicy Grzanie klimatyzatorem rozważam jako grzanie w okresach przejściowych w dodatku tylko w dzień. Przy dużych ujemnych temperaturach wydajność cieplna klimy mocno spada ( ale wtedy można grzać czymś inny ) druga sprawa to że nie każdemu odpowiada głośność pracy jednostki wewnętrznej klimatyzatora ( nie wyobrażam sobie przy tym spać). Należy też zastanowić się nad typem ogrzewania w zależności od regionu w którym się mieszka. Jeżeli zimy będą wyglądały tak jak obecna to wybieranie wymyślnie drogich systemów ogrzewania jest ekonomicznie nie uzasadnione. Co innego jak mieszka się w górach - tam zima jest zawsze
    ble ble ble jakie masz doświadczenie z grzania klimatyzatorem który ma głośność wewnętrzną 16 dB i możliwość pracy do temperatury -25 na zewnątrz ?

    U mnie taka temperatura była 15 lat temu przez tydzień tak że problem jest nieistniejący zawsze na tydzień raz na 15 lat wlaczysz grzejnik 2 kw w salonie i cie to nie zabije kosztowo.

    U mnie zużycie to okolice nie 10 a 7 MWh i płaciłem 4 tys rocznie

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marko112 Zobacz post
    Ok ale co mi da ta elektryczna podlogowka? Z jakich wzgledow bedzie to lepsze rozwiazanie niz wodna?
    Nie jest układem hydraulicznym nie zapowietrza się nie przecieka nie zamarza i nie zamula
    Podłogówka elektryczna da się dokładnie i szybko sterować nie z dziennym wyprzedzeniem , możesz grzać tyle pomieszczeń ile chcesz bez taktowania kotła
    Przy obecnych domach i zimach domy mają zapotrzebowanie na ciepło na poziomie do 2kW i takich pieców nie ma jest to bez sensu.
    Podłogówka elektryczna jest tańsza.

    Podłogówka włączona 2h przed przybyciem do domu nagrzeje ci spokojnie pomieszczenia nie wiem czy masz taki kocioł który będzie grzać ci te wodę aby nagrzać powietrze i ile to zajmie czasu

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel
    Nie jest układem hydraulicznym nie zapowietrza się nie przecieka nie zamarza i nie zamula
    mam wodną podłogówkę od 8 lat , żadne z wymienionych nie wystapiło .

    Cytat Napisał gawel
    Podłogówka elektryczna da się dokładnie i szybko sterować nie z dziennym wyprzedzeniem
    wodną grzejesz równiez strefy , które chcesz (nie czaruj) , w dwóch poieszczeniach mam otwartą całą dobę , w jednym steruję z kilkugodzinnym wyprzedzeniem - zamyka sie popołudniu , by na noc trochę zejść z temp , otwiera się koło 3 w nocy by rano jak wstaję zacząć wracać do tego co mnie satysfakcjonuje .

    Cytat Napisał gawel
    możesz grzać tyle pomieszczeń ile chcesz
    wodnym ogrzewaniem realizuję to samo .

    Cytat Napisał gawel
    Przy obecnych domach i zimach domy mają zapotrzebowanie na ciepło na poziomie do 2kW i takich pieców nie ma jest to bez sensu.
    no i co z tego ,że nie ma ? Mam kocioł 15kW , który może zejść z mocą do 20% (policz ile to jest) , a jeśli i to będzie za dużo to przejdzie w stan podtrzymania (stary kocioł pelletowy z 2011r, nowsze po prostu się wygaszają) i tak właśnie robi - grzeje około 8 razy na dobę przez razem około 10-12h . Obecne kotły mają sterowniki i doskonale sobie radzą z potrzebami budynków . Jednak nie zmienia to faktu,że wciskanie kotłów na paliwa stałe do nowych domów to porażka .

    Cytat Napisał gawel
    Podłogówka włączona 2h przed przybyciem do domu nagrzeje ci spokojnie pomieszczenia nie wiem czy masz taki kocioł który będzie grzać ci te wodę aby nagrzać powietrze i ile to zajmie czasu
    jakie masz zmiany temperatur w domu jeśli wyłączysz calkiem ogrzewanie na 24 h ? 1 stopień ? Ile razy taka sytuacja występuje? Nigdy lub raz na ruski rok ? Dlaczego mnie to nie dziwi ? Bo zwykle ktoś jest w domu . Ja zamykam ogrzewanie na poddaszu w sypialniach koło 17tej (w nocy koło północy jedno załączenie na 5 minut celem ogrzania powierzchni okien dachowych , by nie parowały) i włącza się koło 5:30 by na pobudkę o 6:30 powietrze było odczuwalnie ciepłe .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ble ble ble jakie masz doświadczenie z grzania klimatyzatorem który ma głośność wewnętrzną 16 dB i możliwość pracy do temperatury -25 na zewnątrz ?
    jeżeli chodzi o grzanie klimatyzatorem nie mam żadnego doświadczenia, natomiast jeżeli chodzi o chłodzenie to owszem mam i niestety nie jest to nie słyszalny rodzaj chłodzenia więc i grzania pewnie też ( jednostka wewnętrzna działa na tej samej zasadzie) Jednemu taki szum w ogolę nie będzie przeszkadzał inny nie da rady. Dlatego m.in zrezygnowałem z pieców akumulacyjnych dynamicznych a osłuchiwałem najcichsze modele różnych producentów. Dlatego rozważam takie dogrzewanie ale wyłącznie w dzień. Chociaż znowu robi się koszt. Według obliczeń dom o kubaturze 100m2 ma zapotrzebowanie 6kW w najwieksze mrozy. Aby ogrzać taki dom potrzebujesz jedną jednostkę zewnętrzną multispilt + 4 lub 5 jednostek wewnętrznych ( w zależności od ilości pomieszczeń )

    Co do podłogówki elektrycznej mam takie rozwiązanie w łazience - polecam . Żałuje że nie zrobiłem w kuchni i przedpokoju . Faktycznie ma dużą mniejszą bezwładność cieplną niż hydrauliczna ale u mnie nie dział tak szybko jak napisałeś tzn ze "w 2h nagrzeje Ci pomieszczenia" ( w moim przypadku 6m2 łazienka ). U mnie w 2 h to ona osiąga temperaturę +10 St C wyższą niż otoczenie np na starcie podłoga ma 19stC ustawiam na 30 st C i dopiero po 2h podłoga (kafelki) osiąga 30st C. Zeby nagrzać nią łazienkę potrzebuje kolejnych 2h czyli podsumowując potrzeba 4h aby nagrzać łazienkę. Znajomy ma takie samo rozwiązanie i wygląda to u niego identycznie . Być może jakby była pod podłogą np. z paneli grzałaby szybciej.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Może i tak ale kotły to przeżytki i niedługo będzie zakaz ich używania natomiast już sam opis wskazuje że jest to niepotrzebne komunikowanie sobie życia i o jednej rzeczy nie wspomniałeś nie jest to za darmo. Jest to więc skomplikowanie sobie życia na własne życzenie i koszt . Cóż każdy ma prawo niektórzy chodzą do kasyna albo wyrzucają pieniądze za okno w inny sposób trudno no kupują sobie zrżniętgo Passata albo audi a6

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie po likwidacji bojlera i przejściu na PC cuw zużycie w lecie prądu to około 4 kwh na dobę z tego 1 kw I i 3 kw II w sumie zużycie 120 kwh koszt z oplątami stałymi i dodatkami ok 75 zł
    4 kWh na dobę bez ogrzewania domu ale z cwu to jest 120 kWh na miesiąc i 1.440 kWh rocznie?
    Jak Ty to robisz?
    Masz tak mało urządzeń?
    U mnie jest ~10 kWh dziennie czyli 300 kWh miesięcznie i ok. 3600 kWh rocznie bez co i cwu.
    Jednak jest w tym prąd zużywany przez kocioł gazowy do co i cwu.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie zużycie to okolice nie 10 a 7 MWh i płaciłem 4 tys rocznie
    7 MWh - 12x 120 kWh = 5.560 MWh rocznie na ogrzewanie i cwu ?
    Czy podane zużycia nie obejmują autokonsumpcji z PV?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Te około 5,5 Mwh / rok to ogrzewanie bez cuw.

    Natomiast robiłem pomiary 2 tygodnie temu i pc pobrała 1,7 kwh dobę w II strefie. Silnik ma 440 w ale jak mierzyłem to pracował najpierw z mocą 330 po godzinie 400 w temperatura wody 45,5 maksymalna może być do 55 ale to mało komfortowe. W domu mieszkają 2 osoby z tym że córka to robi długie prysznice. Na początku pyszczyłem na 300 l zbiornik ale jest akurat

    Może to zalezy od ilości osób, może dużo prania? Faktem ze ja wymieniłem ostatnimi laty całe agd i jest porzadne

    Może masz rekuperator i akwarium i wystarczy
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-01-2020 o 13:28

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Może i tak ale kotły to przeżytki i niedługo będzie zakaz ich używania natomiast już sam opis wskazuje że jest to niepotrzebne komunikowanie sobie życia i o jednej rzeczy nie wspomniałeś nie jest to za darmo. Jest to więc skomplikowanie sobie życia na własne życzenie i koszt . Cóż każdy ma prawo niektórzy chodzą do kasyna albo wyrzucają pieniądze za okno w inny sposób trudno no kupują sobie zrżniętgo Passata albo audi a6
    owszem przeżytek , ale dla wielu osób wychodzi taniej podłączenie innego kotła niż prucie całego domu by położyć kable . Kilka klim , na kilka pomieszczeń również za darmo nie jest .
    Mieszanie klim z kablami też komplikuje system ogrzewania , bo trzeba sterować dwoma zródłami ciepła , w tym kilkoma klimami , może do tego jeszcze PC do CWU jak niektórzy

    A tak kocioł obrabia wszystko za jednym razem i gdzie tu skomplikowanie ?

    Co do zakazu , tak będzie, dlatego ja zamierzam przejść na PC mając grzejniki i podłogówkę (kolejny temat rzeka) ,a nie na gaz .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 18-01-2020 o 13:59
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    owszem przeżytek , ale dla wielu osób wychodzi taniej podłączenie innego kotła niż prucie całego domu by położyć kable . Kilka klim , na kilka pomieszczeń również za darmo nie jest .
    Mieszanie klim z kablami też komplikuje system ogrzewania , bo trzeba sterować dwoma zródłami ciepła , w tym kilkoma klimami , może do tego jeszcze PC do CWU jak niektórzy

    A tak kocioł obrabia wszystko za jednym razem i gdzie tu skomplikowanie ?

    Co do zakazu , tak będzie, dlatego ja zamierzam przejść na PC mając grzejniki i podłogówkę (kolejny temat rzeka) ,a nie na gaz .
    ja myślę o jednym klimatyzatorze bo dom ma zapotrzebowanie na ciepło 2 kW przy - 20 - 4 kw Po prostu nie jest duży. Jak kroś już ma co na stanie to OK ale w nowym domu to nie ma najmniejszego sensu.


    Każdy grzejnik robi to co kocioł tylko taniej inwestycyjnie i precyzyjniej i cóż w tym złego też za jednym zamachem i nie wymaga kotłowni.

    Co do gazu pełna zgoda , Niemcy właśnie wprowadziły opłaty emisyjne dla domów ogrzewanych gazem ziemnym
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-01-2020 o 14:05

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel
    w nowym domu to nie ma najmniejszego sensu.
    tak , pisałem o tym , bo bez sensu jest robienie kominów , jednak będę obstawał przy montażu PC zamiast kabli .


    Cytat Napisał gawel
    Niemcy właśnie wprowadziły opłaty emisyjne dla domów ogrzewanych gazem ziemnym
    ale budują drugą gazrurkę i jakoś nie w smak ograniczenie jego spalania. Są miejsca gdzie wprowadzono już zakaz ogrzewania gazem np Austria https://gramwzielone.pl/dom-energoos...ch-i-olejowych
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    tak , pisałem o tym , bo bez sensu jest robienie kominów , jednak będę obstawał przy montażu PC zamiast kabli .


    ale budują drugą gazrurkę i jakoś nie w smak ograniczenie jego spalania. Są miejsca gdzie wprowadzono już zakaz ogrzewania gazem np Austria https://gramwzielone.pl/dom-energoos...ch-i-olejowych
    Masz już jakąś PC na oku?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz już jakąś PC na oku?
    nie , podglądam konwersje robione na forum . Mój kociołek , ma się dobrze jest chyba w połowie żywota , ale nie zamierzam czekać końca jego dni .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Taka PC u Karola kosztuje 7-8 tys to nie 30




    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-01-2020 o 15:05

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    pompa ciepła zimą u mnie zużywa ok 500 Kwh prądu miesięcznie na cwu i co. Mam jedną taryfę , lecz w zużyciu to nieważne , która taryfa tylko ile prądu zużyje. całoroczne zużycie, wszystko na prąd to 7-8 Mwh. A pc zużywa 4 razy mniej prądu niż zwykła grzałka. Resztę łatwo przeliczyć. Ile prądu i jak mocna fotowoltaika.
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    pompa ciepła zimą u mnie zużywa ok 500 Kwh prądu miesięcznie na cwu i co. Mam jedną taryfę , lecz w zużyciu to nieważne , która taryfa tylko ile prądu zużyje. całoroczne zużycie, wszystko na prąd to 7-8 Mwh. A pc zużywa 4 razy mniej prądu niż zwykła grzałka. Resztę łatwo przeliczyć. Ile prądu i jak mocna fotowoltaika.
    Ile osób korzysta z domu na stałe bo zużycie całkowite prądu bardzo wysokie jak na PC? Nie zgodzę się co do taryfy g-11 nie opłaca się nikomu. przy taryfie g12w średnia cena kwh z ostatniej faktury wyszła 0,47 zł a nie 0,60. Ile rocznie płacisz za prąd??

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony