dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 238
  1. #41

    Domyślnie

    Ja bym proponował wejść na stronę https://cieplowlasciwie.pl/ i obliczyć dokładnie zapotrzebowanie na ciepło i energię potrzebną do ogrzania wody, na końcu otrzymamy wyniki kosztów przy różnych rodzajach ogrzewania i w tym pompa ciepła i jaka do tego jest potrzebna moc instalacji PV.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari89 Zobacz post
    Ja bym proponował wejść na stronę https://cieplowlasciwie.pl/ i obliczyć dokładnie zapotrzebowanie na ciepło i energię potrzebną do ogrzania wody, na końcu otrzymamy wyniki kosztów przy różnych rodzajach ogrzewania i w tym pompa ciepła i jaka do tego jest potrzebna moc instalacji PV.
    Takie rady zachowaj dla siebie, w wątku obok:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...60#post7905360
    toczy sie dyskusja na temat niedokladnosci cieplawlasciwego, niedokkladnosc, rozrzut czesto siega 100-200%. Kol. Kaizen na przykład niedokladnosci ok 300-400%.
    Po co komu tak niedokladne obliczenia, w obliczu doboru mocy pompy ciepła ktorej koszt najczesciej jest w zakresie 20000-30000 zł, skoro ktos sie decyduje na tak drogi zakup jaki ma sens oszczedzanie na profesjonalnych obliczeniach OZC. Pomijam fakt ze wielu wielkosci cieplowlasciwe nie liczy w ogole, chociazby obciazenie cieplne poszczegolnych pomieszczen. Czy ta darmowosc jest jedynym kryterium wyboru metody obliczen.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Takie rady zachowaj dla siebie, w wątku obok:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...60#post7905360
    toczy sie dyskusja na temat niedokladnosci cieplawlasciwego, niedokkladnosc, rozrzut czesto siega 100-200%. Kol. Kaizen na przykład niedokladnosci ok 300-400%.
    Po co komu tak niedokladne obliczenia, w obliczu doboru mocy pompy ciepła ktorej koszt najczesciej jest w zakresie 20000-30000 zł, skoro ktos sie decyduje na tak drogi zakup jaki ma sens oszczedzanie na profesjonalnych obliczeniach OZC. Pomijam fakt ze wielu wielkosci cieplowlasciwe nie liczy w ogole, chociazby obciazenie cieplne poszczegolnych pomieszczen. Czy ta darmowosc jest jedynym kryterium wyboru metody obliczen.
    Nie chodzi o moc.
    kW a kWh to nie to samo. Gratuluję.
    Przeczytaj uważnie w czym kol. Kaizen wykazał niedokładności.
    Rozbieżności bywają różne, ale tu też nie o moc chodzi.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Swoją drogą 2MWh do 8MWh to olbrzymia róźnica. Mnie też przeszacował zapotrzebowanie, ale nie aż o tyle..
    U mnie to było jakieśw 20%
    Teraz zrozumiałeś? Wiesz gdzie popełniasz błąd?
    Przecież
    Cytat Napisał Juzef Zobacz post

    Jego celem jest głównie wyliczenie mocy urządzenia ...
    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    wielokrotnie już tu o tym było :
    cieplowlasciwe.pl potrzebne jest „pompiarzom” do oszacowania mocy PC , a nie do rocznego zużycia...
    Niedokładność może być w granicach 10-30% i tyle wystarcza do doboru max mocy PC- przecież typoszeregi pomp są co 2-3 kW (np 5,7,9,12kW).

    Tyle

    PS
    Juzef- szacun i dzięki za ten kalkulatorek.

    PS. Oczywiście zaraz się zacznie .
    PS2. Do moderatorów. Ten post nie łamie pkt. 4b.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie chodzi o moc.
    kW a kWh to nie to samo. Gratuluję.
    Przeczytaj uważnie w czym kol. Kaizen wykazał niedokładności.
    Rozbieżności bywają różne, ale tu też nie o moc chodzi.

    Teraz zrozumiałeś? Wiesz gdzie popełniasz błąd?
    Przecież





    PS. Oczywiście zaraz się zacznie .
    PS2. Do moderatorów. Ten post nie łamie pkt. 4b.
    Juzef moze pisac co chce, dla korzystajacych z tego programu jest nieistotne jakie on miał intencje. Wazne jest ze program jest darmowy. Juzef miał wiele zgloszen odnosnie niedokladnosci i bzdur ktore są podawane w wynikach koncowych, a w szczegolnosci odnosnie opłacalnosci i czasów zwrotu poszczegolnych rozwiazan. Nie poprawił nic.
    Podawałem wiele razy ze program z dokladnoscia nie ma nic wspolnego, są rozbieznosci zarówno w zakresie obciazenia cieplnego jak i zapotrzebowania na ciepło. Oczywiscie ze błedy dla tych wielkosci beda rózne. Co do mojego błedu to prawidłowy dobór mocy pompy jest bardzo wazny są prducenci pomp dla których przeskok do nastepnej mocy w typoszeregu wiaze sie z duzym wydatkiem, a calkowicei zbednym w przypadku skorzystania z cieplawlasciwego. Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło to duze rozbieznosci powodują ze wybór nie mocy a rodzaju zrodła ciepła obarczony jest tak duzym błedem, ze prawdopodobnie losowanie a nie wyliczenia w cieplewlasciwym dałyby lepszy efekt.
    Wiem o czym pisał Kaizen, ma oczywiscie racje, z tak duzym rozrzutem zapotrzebowania na ciepło zwiazany jest tez duzy bład na obciazeniu cieplnym. To nie jest tak ze jedna wartosc jest nierealna a druga jest bezbłedna. Oczywiscie mozesz dalej promowac ten kalkulator.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 05-02-2020 o 21:47

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Juzef moze pisac co chce, dla korzystajacych z tego programu jest nieistotne jakie on miał intencje. Wazne jest ze program jest darmowy. Juzef miał wiele zgloszen odnosnie niedokladnosci i bzdur ktore są podawane w wynikach koncowych, a w szczegolnosci odnosnie opłacalnosci i czasów zwrotu poszczegolnych rozwiazan. Nie poprawił nic.
    Podawałem wiele razy ze program z dokladnoscia nie ma nic wspolnego, są rozbieznosci zarówno w zakresie obciazenia cieplnego jak i zapotrzebowania na ciepło. Oczywiscie ze błedy dla tych wielkosci beda rózne. Co do mojego błedu to prawidłowy dobór mocy pompy jest bardzo wazny są prducenci pomp dla których przeskok do nastepnej mocy w typoszeregu wiaze sie z duzym wydatkiem, a calkowicei zbednym w przypadku skorzystania z cieplawlasciwego. Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło to duze rozbieznosci powodują ze wybór nie mocy a rodzaju zrodła ciepła obarczony jest tak duzym błedem, ze prawdopodobnie losowanie a nie wyliczenia w cieplewlasciwym dałyby lepszy efekt.
    Wiem o czym pisał Kaizen, ma oczywiscie racje, z tak duzym rozrzutem zapotrzebowania na ciepło zwiazany jest tez duzy bład na obciazeniu cieplnym. To nie jest tak ze jedna wartosc jest nierealna a druga jest bezbłedna. Oczywiscie mozesz dalej promowac ten kalkulator.
    Jak zwykle. No ale wiadomo. Oczywiście nie mam zamiaru ciągnąć tej "dyskusji" z wiadomych powodów.
    Przeczytaj uważnie jeszcze raz post powyżej, tam jest argument o doborze mocy urządzenia. Wnioski każdy myślący sobie wyciągnie sam. Poza wiadomo kim. Co do korelacji moc vs. zapotrzebowanie to oczyścicie też do końca nie jest prawdą, no ale tutaj zawsze masz rację. Tak będę polecał. Tak jak pisałem, że można mieć WG bez żadnych problemów. Nie ważne czy WG jest dobra czy zła, czy lepsza czy gorsza od WM. Nie o to w tym chodzi. Każdy sobie wybiera co chce, tym bardziej, że jest to zgodne z prawem, ani architekci ani KB nie muszą oszukiwać, tak jak to sugerujesz. Zrozumiałeś. Fakt to nie firmy, ale poczytaj pewne rzeczy o forum. Tyle lat i nikt nie reagował. Zaraz pewnie padnie kupa bzdurnych argumentów, że ....
    Oczywiście dalej możesz siebie promować.

    Na koniec powtórzę to co już napisałem do @Juzef.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Gratulacje.
    Ta stronka https://czysteogrzewanie.pl/ jest rewelacyjna. .
    Szacunek.
    @Juzef pełny szacun.

    EOT.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post

    Na koniec powtórzę to co już napisałem do @Juzef.


    @Juzef pełny szacun.

    EOT.
    Mozes to powtarzac ile razy chcesz, nie zmieni to jednak faktu ze to tylko kalkulator nie dosc ze niedokladny to jeszcze miesza inwestorom w głowach przez co wyciagaja zle wnioski czego nastepstwem ze błedny wybor. Promowac to co tylko czasem moze pomoc a zwykle to szkodzi i jeszcze sie tym chwalic. Fora są pelne takich odmienców.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozes to powtarzac ile razy chcesz, nie zmieni to jednak faktu ze to tylko kalkulator nie dosc ze niedokladny to jeszcze miesza inwestorom w głowach przez co wyciagaja zle wnioski czego nastepstwem ze błedny wybor. Promowac to co tylko czasem moze pomoc a zwykle to szkodzi i jeszcze sie tym chwalic. Fora są pelne takich odmienców.
    Bo on nie jest dla inwestorów tylko dla użytkowników i służy do szacowania wyników które można jakoś naciągnąć uzasadnić do stanu istniejącego

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Gdy ja budowałem dom 16 lat temu o żadnym ozc czy cieple właściwy nie miałem pojęcia bo nie miałem nawet komputera ale miałem jedną rzecz której brakuje obecnie ludziom i zawsze brakowało czyli wiedzy czego chcą. Ja wiedziałem że nie chcę mieć obsługowego ogrzewania i gazu w kuchni. Gdy okazało się że gaz nie wchodzi w grę ze względu na koszty doprowadzenia to do wyboru został prąd bez wodnego co. To wtedy było rozwiązanie niepopularne i nadal tak jest pomimo że jest w tej chwili dostępna fotowoltaika i wszelkie wodne układy w nowych domach straciły rację bytu.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozes to powtarzac ile razy chcesz, nie zmieni to jednak faktu ze to tylko kalkulator nie dosc ze niedokladny to jeszcze miesza inwestorom w głowach przez co wyciagaja zle wnioski czego nastepstwem ze błedny wybor. Promowac to co tylko czasem moze pomoc a zwykle to szkodzi i jeszcze sie tym chwalic. Fora są pelne takich odmienców.
    Oczywiście, że to kalkulatorek,ale bardzo pożyteczny. Pomaga jak najbardziej.
    U mnie było w kW ok 5% różnicy, a w kWh ok 25%. Potwierdza to wiele wpisów innych użytkowników. No tylko jeden walną różnicę 400%, ale linku nie podał i pliku z Sankoma nie wrzucił, a to tylko woda na młyn. Też wiadomo dlaczego. Do tego wiele razy pisałeś i mówłeś, ze u ciebie to taki standard ok. 10% czy w tą czy w tą. Ty wprowadzasz jawnie w błąd i szkodzisz innym. Przykład wyżej. Podać linki? Zresztą nie tylko to. Ty to dopiero jesteś .... (jesteś patrz ostatnie zdanie), ale ...
    Oczywiście można postawić pytanie czyje obliczenia są poprawnie. Zresztą wprost zostało podane do czego to narzędzie służy .
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Akurat Kaizen podał link do swoich obliczeń na cieplowłaściwie i jego zapotrzebowanie faktycznie sięgnęĺo 9MWh, co jest bzdurą.
    Ja zrobiłem jeszcze raz symulację dla swojego domu i wyszło mi 6,8MWg, co wy diè zgadzało, jakbym wziął pod uwagę CWU.
    Na Co zużywam jakieś 3.8MWh, więc rozstrzał jest nieakceptowalny.

    Algorytm dobrze dobiera moc, ale w przypadku planowania, porównywania różnych źródeł ciepła i kosztów ogrzewania jest bezużyteczna.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Akurat Kaizen podał link do swoich obliczeń na cieplowłaściwie i jego zapotrzebowanie faktycznie sięgnęĺo 9MWh, co jest bzdurą.
    Względem czego? Uważa, że ma mieć 2MWh.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja zrobiłem jeszcze raz symulację dla swojego domu i wyszło mi 6,8MWg, co wy diè zgadzało, jakbym wziął pod uwagę CWU.
    Na Co zużywam jakieś 3.8MWh, więc rozstrzał jest nieakceptowalny.
    Pisałeś,że 20%. Zmieniasz zeznania jak zwykle. Ty po prostu jesteś niewiarygodny. Tyle.
    3,8MWh przy takich zimach? To może nie 6MWh nie jest takie złe. Kto tobie to liczył?
    Oj te owieczki.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Algorytm dobrze dobiera moc, ale w przypadku planowania, porównywania różnych źródeł ciepła i kosztów ogrzewania jest bezużyteczna.
    Co wpłynęło na Twój wybór źródła ogrzewania? Zresztą po co pytam.

    To może jeszcze raz. Ile razy można?
    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    Jego celem jest głównie wyliczenie mocy urządzenia ...
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...
    ..Po co komu tak niedokladne obliczenia, w obliczu doboru mocy pompy ciepła ....
    TO dokładne czy nie? Uzgodnijcie zeznania.
    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    wielokrotnie już tu o tym było :
    cieplowlasciwe.pl potrzebne jest „pompiarzom” do oszacowania mocy PC , a nie do rocznego zużycia...
    Niedokładność może być w granicach 10-30% i tyle wystarcza do doboru max mocy PC- przecież typoszeregi pomp są co 2-3 kW (np 5,7,9,12kW).

    Tyle

    PS
    Juzef- szacun i dzięki za ten kalkulatorek.
    Proszę przeczytaj to uważnie i ze zrozumieniem.
    Po co gaziarzom moc urządzenia?

    Dzięki.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po prostu za pierwszym razem, kiedy spojrzałem na wynik sądziłem, że tam wliczona jest CWU.
    Miałem wtedy już policzone OZC, więc tan wynik traktowałem jako ciekawostkę.
    Kiedy natknąłem się na post @Kaizen dokonałem ponownie symulacji i faktycznie okazało się, że program daje kompletnie niewiarygodne wyniki.
    OZC policzone jest dużo bliższe faktycznemu zużycie (bioràc pod uwagę oczywiście ostatnie ciepłe zimy), natomiast danych zapotrzebowania z cieplowłaściwie kompletnie nie ma co brać pod uwagę

    Obliczanie szcunkowych kosztów ogrzewania po termomodernizacji budynku i przejściu z węgla na gaz też jest bezzasadne - w przypadku domu moich rodziców dało wyniki nie mające nic wspólnego w rzeczywistością.
    A wiele osób przechodzących z węgla na gaz po termomodernizacji chciałoby poznać oszczędności z nią związane. Niestety, to niemożliwe
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-02-2020 o 11:28

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po prostu za pierwszym razem, kiedy spojrzałem na wynik sądziłem, że tam wliczona jest CWU.
    Miałem wtedy już policzone OZC, więc tan wynik traktowałem jako ciekawostkę.
    Kiedy natknąłem się na post @Kaizen dokonałem ponownie symulacji i faktycznie okazało się, że program daje kompletnie niewiarygodne wyniki.
    OZC policzone jest dużo bliższe faktycznemu zużycie (bioràc pod uwagę oczywiście ostatnie ciepłe zimy), natomiast danych zapotrzebowania z cieplowłaściwie kompletnie nie ma co brać pod uwagę

    Obliczanie szcunkowych kosztów ogrzewania po termomodernizacji budynku i przejściu z węgla na gaz też jest bezzasadne - w przypadku domu moich rodziców dało wyniki nie mające nic wspólnego w rzeczywistością.
    A wiele osób przechodzących z węgla na gaz po termomodernizacji chciałoby poznać oszczędności z nią związane. Niestety, to niemożliwe
    No i można tak w kółko bezproduktywnie stukać w klawiaturę tak jak to robisz.. Ble ble ble.
    Dalej nie kumasz, a na proste pytania nie odpowiadasz.Ty faktycznie przyjmujesz wszystko bezkrytycznie, to co niektórzy piszą.
    Będzie tego, bo już mi się nie chce. Na razie.
    Trzymajcie się.
    Pozdrówka.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Warto informować, że nie ma sensu nawet próbować sprawdzać za pomocą ciepłowłaściwie o ile spadną rachunki po termomodernizacji, bo obliczenia zapotrzebowania na tej stronie nie trzymają się kupy.
    Kiedy ja zlecałem obliczenia OZC byłem na etapie wyboru źródła ciepła, miałem podaną minimalną moc, oraz zapotrzebowanie.

    Po co gaziarzom moc urządzenia?
    Ano po to, by nie dać sobie wcisnąć do domu 110m2 kotła o mocy 6-24kW, co z uporem maniaka czyni wielu instalatorów.
    Taki kocioł, szczególnie w połączeniu z układem mieszanym (który z uporem maniaka wciska wielu instslatorów) to taktowanie, z wszystkimi jego negatywnymi skutkami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Takie rady zachowaj dla siebie, w wątku obok:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...60#post7905360
    toczy sie dyskusja na temat niedokladnosci cieplawlasciwego, niedokkladnosc, rozrzut czesto siega 100-200%. Kol. Kaizen na przykład niedokladnosci ok 300-400%.
    Po co komu tak niedokladne obliczenia, w obliczu doboru mocy pompy ciepła ktorej koszt najczesciej jest w zakresie 20000-30000 zł, skoro ktos sie decyduje na tak drogi zakup jaki ma sens oszczedzanie na profesjonalnych obliczeniach OZC. Pomijam fakt ze wielu wielkosci cieplowlasciwe nie liczy w ogole, chociazby obciazenie cieplne poszczegolnych pomieszczen. Czy ta darmowosc jest jedynym kryterium wyboru metody obliczen.
    Zajrzałem do tego wątku zdania są podzielone, są również pozytywne opinie. Jeśli ktoś zna dokładniejszą darmową stronę do takich obliczeń to proszę się nią podzielić

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Warto informować, że nie ma sensu nawet próbować sprawdzać za pomocą ciepłowłaściwie o ile spadną rachunki po termomodernizacji, bo obliczenia zapotrzebowania na tej stronie nie trzymają się kupy.
    Kiedy ja zlecałem obliczenia OZC byłem na etapie wyboru źródła ciepła, miałem podaną minimalną moc, oraz zapotrzebowanie.



    Ano po to, by nie dać sobie wcisnąć do domu 110m2 kotła o mocy 6-24kW, co z uporem maniaka czyni wielu instalatorów.
    Taki kocioł, szczególnie w połączeniu z układem mieszanym (który z uporem maniaka wciska wielu instslatorów) to taktowanie, z wszystkimi jego negatywnymi skutkami.
    Nie do tego to narzędzie zostało wykonane. Jeszcze raz wróć i przeczytaj post wiesz kogo.
    Dobór kotła gazowego, żeby jak to napisałeś nie taktował to banalna sprawa. Potrzebowałeś do tego obliczeń. Serio. No i kolejny raz wszystko jasne.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari89 Zobacz post
    Zajrzałem do tego wątku zdania są podzielone, są również pozytywne opinie. Jeśli ktoś zna dokładniejszą darmową stronę do takich obliczeń to proszę się nią podzielić
    Oczywiście, że są. Trzeba wiedzieć po co ono jest. Tylko jak uważasz inaczej to jesteś odmieniec. Dobrze, że tak to się tylko skończyło.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie do tego to narzędzie zostało wykonane. Jeszcze raz wróć i przeczytaj post wiesz kogo.
    Dobór kotła gazowego, żeby jak to napisałeś nie taktował to banalna sprawa. Potrzebowałeś do tego obliczeń. Serio. No i kolejny raz wszystko jasne.
    Myślisz, że każdy, kto używa tej strony jest tu zarejestrowany i wie, że nie ma sensu sugerować się podanymi tam wartosciami i kosztami ?
    Że to narzedzie TYLKO do określania obciążenia cieplnego ?

    Nigdzie nie napisałem że, potrzebowałem obliczeń OZC do doboru mocy kotła gazowego.
    Kolejne Twoje urojenia - ale przyzwyczaiłem sie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Myślisz, że każdy, kto używa tej strony jest tu zarejestrowany i wie, że nie ma sensu sugerować się podanymi tam wartosciami i kosztami ?
    Że to narzedzie TYLKO do określania obciążenia cieplnego ?

    Nigdzie nie napisałem że, potrzebowałem obliczeń OZC do doboru mocy kotła gazowego.
    Kolejne Twoje urojenia - ale przyzwyczaiłem sie...
    No przeczytaj jeszcze czego przyczepił się wiadomo kto.

    A co do kotła to fakt nie było napisane gazowego. No, ale taktuje? Które kotły taktują?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Warto informować, że nie ma sensu nawet próbować sprawdzać za pomocą ciepłowłaściwie o ile spadną rachunki po termomodernizacji, bo obliczenia zapotrzebowania na tej stronie nie trzymają się kupy.
    Kiedy ja zlecałem obliczenia OZC byłem na etapie wyboru źródła ciepła, miałem podaną minimalną moc, oraz zapotrzebowanie.



    Ano po to, by nie dać sobie wcisnąć do domu 110m2 kotła o mocy 6-24kW, co z uporem maniaka czyni wielu instalatorów.
    Taki kocioł, szczególnie w połączeniu z układem mieszanym (który z uporem maniaka wciska wielu instslatorów) to taktowanie, z wszystkimi jego negatywnymi skutkami.
    No i tak jak pisałem, mieszasz motasz, kluczy, klepiesz w klawiaturę, a wróć tylko do pierwszego Twojego postu dzisiaj.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    NIe ogarniasz.
    Na etapie robienia MOJEGO OZC wybierałem pomiędzy pompą ciepła, kotłem gazowym i (ha, ha) pelletem.
    Szczególnie w pierwszym przypadku interesowało mnie obciàzenie cieplne - o pozostałych szybko przeczytałem, źe wystwrczy jak najsĺabszy.

    O taktowaniu napisałem w kontekście Twojego pytania "po co gaziarzowi OZC ?"
    Otóź, jak pokazuje forum, są tacy, któdzy mają kompletnie zerowe pojècie o sprawie i daja sobie wcisnąć 24kW czy instalację mieszaną
    W ich przypadku, jeśli już nie potrafią zdobyć wiedzy w inny sposób OZC dałoby do myślenie i uchroniło przed przewymiarowaniem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony