dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 238
  1. #161
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proszę o cytaty wpisów na potwierdzenie bo coś waść zmyślasz.

    Płytę fundamentową chyba miałeś dofinansowaną - prawda to czy mam poszukać w historii ?

    12 lat temu dałem 15 cm styro na ściany co wymagało zamawiania w fabryce bo w hurtowniach były najgrubsze 10 cm , do tego montowałem porządną, nowoczesną rekuperację, która wtedy kosztowała ok. 19 tys zł, a pompy wtedy były po 60-80 tys.

    Jedynie chyba cena pompy się wymsknęła - nieźle - za 20 tys 10 lat temu to trzeba było mieć niezłą promocję, co i tak było sporym wydatkiem w porównaniu do kotła na ekogroszek sprzed 12 lat za 6300 zł + 1000 zł montaż + ok. 3000 zł za pompy, bojler, rury itd. [tyle płaciłem za swój], do tego budowa komina ok. 3500 zł więc w sumie w 14 tys się zmieściłem vs 60-80 tys za PC w tamtym czasie [dostępne wtedy u nas były tylko gruntowe - 2008 rok, Tarbud Wrocław].
    W żaden sposób płytę nie miałem dofinansowana, po wybudowaniu miałem wypłacone odszkodowanie od kopalni za dodatkowe koszty jakie musiałem ponieść zbrojac dodatkowo płytę, celem zabezpieczenia na wypadek wstrząsów górniczych, żeby mi dom się nie zawalił.

    Podobnie mijasz się z prawdą co do izolacji, wentylacji i kosztu pomp cieplnych.
    Kogo jak kogo ale nie mnie, bo ja wirtualnie budowalem od 2009r i znam doskonale ceny jakie wtedy były bo wtedy urodził mi się plan na ogrzewanie domu prądem a to wymagało i wymaga odpowiedniego domu
    Wentylacja z reku i dzisiaj może kosztować 16tys.zl a pompa gruntowa z odwiertami 60-80tys.zl a powietrzne wtedy WAM zamarzaly w zimie i dlatego były dla WAS "be", chociaż są w takiej samej cenie jak kiedyś

    Mi went. mechaniczna z reku wyniosła wtedy 5,5tys.zl a pompa p-w do dzisiaj nie zamarzla
    Styro do mnie też przyjeżdżalo bezpośrednio z fabryki a to dlatego, że w Gdańsku było taniej niż na Śląsku a styro pod płytę podobnie, ale ze względu na specjalne zamówienie bo cięte na wymiar
    Innymi słowami, budowę trzeba było ogarniać a nie maziac się
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-02-2020 o 20:04

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dlaczego każdy który chce udowodnić swój punkt widzenia musi uciekać się do kłamstwa?
    10 lat temu, najlepsza na rynku pompa gruntowa, ze zbiornikiem CWU, z odwiertami, dla domu z Twojej stopki to było max 42k. Dzisiaj pomp gruntowych jest multum i ceny są jeszcze niższe.
    żadne kłamstwa kolego. Wszystko zależy od rejonu w którym mieszkasz. W dużych miastach jak Wrocław lub Warszawa ceny to kosmos. Mi dwa lub rok temu PC + zrobienie centralnego wyceniono na 60k PLN. Tu na forum cały czas czytam że PC + instalacja to max 20-30k PLN ale jakoś żaden z piszący o takich cenach nie chce dać namiaru na wykonawce który do mnie przyjedzie i mi to wykona w tej kwocie .

  3. #163
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dlaczego każdy który chce udowodnić swój punkt widzenia musi uciekać się do kłamstwa?
    10 lat temu, najlepsza na rynku pompa gruntowa, ze zbiornikiem CWU, z odwiertami, dla domu z Twojej stopki to było max 42k. Dzisiaj pomp gruntowych jest multum i ceny są jeszcze niższe.
    Kolega widać młody stażem i nie pamięta jak darlem koty z kolegą Liwko, rok bodajże 2010-11 na temat wycen gruntowych pomp ciepła z odwiertami, rzędu 60-80tys.
    Jak znajdę to zapodam cytaty z tymi kosmicznym wycenami
    Osobiście miałem wycenę w 2011r na gruntową z odwiertami 2x78m za lekko ponad 20tys.zl ale to było oparte na pompie made in china ale jednak wybrałem markowa "zamarzajaca" i "grzejaca grzalkami" wg użytkowników węgla, pompę powietrze-woda

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    to prawda ale to nie jest to to samo. To taki wieczny piec podobnie jak elektrodowy- tutaj nie ma grzałki więc nie ma co się przepalić
    Na ile dają gwarancję i pod jakimi warunkami?

  5. #165
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Liwko nie jest dla mnie żadnym autorytetem.
    Ja piszę na postawie tego co sam zapłaciłem.
    W 2011 roku najdroższa wtedy na rynku szwedzka pompa gruntowa ze zbiornikiem CWU kosztowała mnie 26k. Do tego odwierty 3x55m za 12.5k.
    Całość zamontowana i uruchomiona kosztowała 42k. Daleko do 60-80k.
    W tym samym czasie proponowano mi polską PC za 16k (plus odwierty i instalacja)
    Nie żebym był goloslowny, właśnie wycena z 2011r i bliżej jej do 60tys.zl, nawet z DZ poziomym a ponad z odwiertami a były też inne kwiatki:
    Cytat Napisał kany Zobacz post
    Kolejna wycena

    Przesyłam wycenę pomy ciepła wraz z montażem.

    Do wyceny przyjęto założenia : ciepła woda dla 4 osób, pow.do ogrzania ok 160m. kw. ogrzewanie podłogowe temperatura wewnątrz pomieszczeń 21 stopni.

    Dobór urządzeń:

    * Urządzenie producenta Danfoss ,pompa ciepła DHP-H 8kW
    * Łączny koszt inwestycji: 46 860 (poziomy kolektor gruntowy), 56 360 (pionowy kolektor gruntowy)

    1) Cena produktu: Pompa ciepła Danfoss DHP-H 8kW - koszt urządzenia: 27 860 zł brutto (VAT 8%).

    2) Cena wykonania kolektora gruntowego poziomego lub pionowego:
    a) Poziomy kolektor gruntowy o długości 660 m â�� Całkowity koszt wykonania metra bieżącego kolektora poziomego wynosi około 25 zł/mb, co daje łączny koszt wykonania poziomego kolektora gruntowego około 16 500 zł brutto
    b) Pionowy kolektor gruntowy o długości 260 m , 2 odwiert o głębokości 130m lub 3 odwierty po 90 m â�� Całkowity koszt wykonania metra bieżącego kolektora pionowego wynosi około 100 zł/mb, co daje łączny koszt wykonania pionowego kolektora gruntowego około 26 000 zł brutto
    3) Cena montażu: koszt montażu około 2500 zł



    * Urządzenie producenta Danfoss ,pompa ciepła DHP-H 8KW Opi Pro
    * Łączny koszt inwestycji: 52 480 (poziomy kolektor gruntowy), 61 980 (pionowy kolektor gruntowy)

    1) Cena produktu: Pompa ciepła Danfoss DHP-H 8kW - koszt urządzenia: 33 480 zł brutto (VAT 8%)
    2) Cena wykonania kolektora gruntowego poziomego lub pionowego:
    a) Poziomy kolektor gruntowy o długości 660 m â�� Całkowity koszt wykonania metra bieżącego kolektora poziomego wynosi około 25 zł/mb, co daje łączny koszt wykonania poziomego kolektora gruntowego około 16 500 zł brutto
    b) Pionowy kolektor gruntowy o długości 260 m , 2 odwiert o głębokości 130m lub 3 odwierty po 90 m â�� Całkowity koszt wykonania metra bieżącego kolektora pionowego wynosi około 100 zł/mb, co daje łączny koszt wykonania pionowego kolektora gruntowego około 26 000 zł brutto
    3) Cena montażu: koszt montażu około 2500 zł

  6. #166

    Domyślnie

    co to wnosi do tematu?
    zróbcie sobie foto tego co pod paskiem i stawajcie wedle gabarytów.

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ktoś Ci chciał wcisnąć PC 8kW do 118m2 i zrobić dla niej odwiert 260m.
    Nic dziwnego że tyle to miało kosztować.
    Ja mam 6kW do 135m2 i to jest o połowę za mocne ale mniejszych nie było.
    Na zakończenie,
    Ty piszesz o wycenie a ja o realnym koszcie.
    Taka drobna różnica.
    Do swojej dodałem 8.8kWp w PV i mam całą EE dla domu praktycznie za darmo.
    Ile bym musiał zapłacić za znacznie większą instalację PV aby uzyskać ten sam efekt grzejąc dom z COP=1?
    Ile by taka instalacja kosztowała i czy czasem nie byłaby droższa od różnicy w koszcie między sprzętem do grzania z COP=1 a COP=4?
    cena obejmowała jeszcze zrobienie intalacji CO. Czekam w takim razie na namiary od Ciebie do firmy która Ci to robiła. Poprosze o wycene i wkleje w tym wątku

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na ile dają gwarancję i pod jakimi warunkami?
    nie mam pojęcia aż tak mocno się tym tematem nie interesowałem. Jedyne co dowiedziałem się od osoby mająca takie cudo to szacowana długość działania kotła według producenta to 50 lat.

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ktoś Ci chciał wcisnąć PC 8kW do 118m2 i zrobić dla niej odwiert 260m.
    Nic dziwnego że tyle to miało kosztować.
    Ja mam 6kW do 135m2 i to jest o połowę za mocne ale mniejszych nie było.
    Na zakończenie,
    Ty piszesz o wycenie a ja o realnym koszcie.
    Taka drobna różnica.
    Do swojej dodałem 8.8kWp w PV i mam całą EE dla domu praktycznie za darmo.
    Ile bym musiał zapłacić za znacznie większą instalację PV aby uzyskać ten sam efekt grzejąc dom z COP=1?
    Ile by taka instalacja kosztowała i czy czasem nie byłaby droższa od różnicy w koszcie między sprzętem do grzania z COP=1 a COP=4?
    10kwp wytworzy Ci w roku około 10MWh godzin prądu. koszt około 40 kpln do tego parę grzejników elektrycznych z marketu i za 41k pln grzejsz za darmo
    Do ogrzania twojego domu z COP=1 ( pod warunkiem ze jest dobrze docieplony ) podejrzewam ze wystarczyłaby twoja już istniejąca instalacja 8,8kWp ( wytworzy w roku pewnie z 8MWh godzin prądu) Pytanie tylko jak wygląda trwałość tych paneli
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 19-02-2020 o 05:51

  10. #170
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ktoś Ci chciał wcisnąć PC 8kW do 118m2 i zrobić dla niej odwiert 260m.
    Nic dziwnego że tyle to miało kosztować.
    Nie mi, nie mi. To jest oferta od innego forumowicza.
    Nie mniej do siebie chciałem zapodac Kospela lub Elterma o mocy 9kW a posiadam pompę o mocy 9kW pomimo, że dom potrzebuje 3,5kW

  11. #171

    Domyślnie

    Czy jest trudno wpaść na pomysł, by, za czas jakiś, kiedy, już trochę zadowolonych z korzystania z PV będzie, to korzystne zadowolenie ...opodatkować.........czy wtedy też będziecie tak namiętnie wyliczać kilowaty i sraty i licytować się nawzajem kto ma tak a kto ma srak, zamiast mieszkać i żyć jak człowiek.
    Ostatecznie, trzeba być głupkiem, by sądzić, że dotacje biorą się z nieba i są darem bożym.

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    nie mam pojęcia aż tak mocno się tym tematem nie interesowałem. Jedyne co dowiedziałem się od osoby mająca takie cudo to szacowana długość działania kotła według producenta to 50 lat.
    Trzeba jakieś bajki naiwnym powciskać, żeby wywalili na kocioł elektryczny więcej, niż na PC.
    Konkret to jest to, co stoi w gwarancji.

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolega widać młody stażem i nie pamięta jak darlem koty z kolegą Liwko, rok bodajże 2010-11 na temat wycen gruntowych pomp ciepła z odwiertami, rzędu 60-80tys.
    No właśnie, a gdzie Liwko? Czyżby reinkarnacja?

  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ty to pewnie cały dzień siedzisz bo chodząc możesz się potknąć i nabić sobie guza.
    Zabawny jesteś z tym przewidywaniem opodatkowania za PV.
    to nie jest wcale takie nierealne .

    Podatek od deszczówki mamy , co prawda od powierzchni powyżej 3500m2, ale jutro może być od 50m2.
    To samo mamy z opłatami od energii biernej, niby na te chwile płacą firmy, ale https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...406&highlight=
    Prosumenci w Hiszpanii byli opodatkowani https://www.gramwzielone.pl/energia-...atek-od-slonca


    Nierząd potrzebuje kasy, a ostatnio lubi się wzorować na prawie innych państw.
    Teraz niby deklarują to https://www.gramwzielone.pl/energia-...-wyzsze-opusty , ale czego to oni juz nie obiecywali
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 19-02-2020 o 08:55
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski uważa, że wszystkie dyskusje o nowym bloku węglowym trwały już zbyt długo

    Kto by pomyślał, że to właśnie były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, będzie pierwszym politykiem PiS publicznie przyznającym, że budowa nowego bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka prawdopodobnie nie dojdzie do skutku.

    Jako mocny sygnał odebrał on informację z PGE, największej w kraju grupy energetycznej, że wycofuje się z rozmów o jakimkolwiek zaangażowaniu w nowy blok.
    Gdybym miał dzisiaj obstawiać, to powiedziałbym, że raczej nie będzie budowy tej elektrowni. Pojawia się pytanie o rozliczenie środków i nakładów do tej pory poniesionych, bo to nie były małe środki. Jest to decyzja zamykająca pewien etap, pokazuje, że mimo dążeń ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego potencjalny inwestor wycofał się z inwestycji – powiedział Grzegorz Tobiszowski w rozmowie z wnp.pl.
    https://www.green-news.pl/586-Tobisz...3QA2V07YDFxrGA .

    Artykuł z dnia 25.11.2019 18:35






    Rozsiewają bujdy, że projekt nie ruszy, tymczasem budowa już zaawansaowana

    https://www.eostroleka.pl/budowa-ele...,art75057.html artykuł z dnia 16.11.2019

    a poniżej filmik z pierwszej połowy grudnia

    https://youtu.be/AFOmNrPLBuA

    także kłamią w żywe oczy robiąc cichaczem coś innego .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ty to pewnie cały dzień siedzisz bo chodząc możesz się potknąć i nabić sobie guza.
    Zabawny jesteś z tym przewidywaniem opodatkowania za PV.
    bez obrazy ale zabawność głupków jest tragiczna
    na pierwszy ogień idzie cena prądu, to tylko podwyżka, ale czymże podwyżka różni się od podatków....

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Chyba nie zrozumiałeś.
    Te 8.8kWp starcza na całe zapotrzebowanie domu, nie tylko na ogrzewanie.
    Dzisiaj grzejąc pompą zużywam około 2MWh rocznie na CO i CWU.
    Autokonsumpcję mam na poziomie 30%, a więc na inne cele niż grzanie idzie jakieś 5MWh.
    Gdybym grzał czystym prądem zużywałbym 8MWh na CO i CWU.
    .
    akurat grzeje budynek prądem z COP =1 i albo mam tak dobrze ocieplony budynek (120m2) ytong +12cm styropianu albo jestem tak bardzo oszczędny bo jeszcze nie udało mi się przekroczyć zużycia 10MWh w roku. Zuzywam w miesiącach gdzie nie grzeje na zycie +CWU ( bojler 100l ) w granicach 300kWh w miesiącach zimnych gdzie zaczynam grzać na CO +CWU + zycie w okolicach 1000 kWh a miesiącach zimowych jest ich 2 max 3 około 1500kWh... Dlatego napisałem na podstawie własnych doświadczeń ze PV w okolicach 8-10kWp, ktore w niedalekiej przyszłosci załoze w zupełnosci pokrywałoby zapotrzebowanie domu na prad z grzaniem. Natomiast we Wrocławiu gdzie mieszkam zimy praktycznie nie ma więc moze to przez to. Ale wiadomo każdy dom jest inny ma inne zapotrzebowanie na energie. Niestety fachowcy we Wro wyjątkowo się cenią i każdą inwestycję należy tutaj dokładnie przeanalizowac
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 19-02-2020 o 09:44

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy dobrze zrozumiałem (zakładam 6 miesięcy grzewczych w tym te 2 zimowe)
    6 x 300 = 1800
    4 x 1000 = 4000
    2 x 1500 = 3000
    W sumie 8.8 kWh rocznie
    8 kWp Ci nie wystarczy. Przy założeniu 30% autokonsumpcji da Ci jedynie ok 6.9 MWh rocznie darmowej EE.
    10 kWp da Ci 8.6 MWh (ta sama autokonsumpcja) czyli na granicy.
    Przyjęcie 30% autokonsumpcji jest dość optymistyczne.
    W moim przypadku mam kilka energochłonnych urządzeń pracujących 24/7 dlatego mi się to udaje.
    mniej więcej tak to u mnie wygląda.

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Bez obrazy, ale zgadzam się z tą oceną Twojej osoby.
    Podziwiam tą samokrytykę.
    Pisze się tę; ale, z powodu braków w wykształceniu, piszesz jak piszesz.

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    bez obrazy ale zabawność głupków jest tragiczna
    na pierwszy ogień idzie cena prądu, to tylko podwyżka, ale czymże podwyżka różni się od podatków....
    A co prosumenta z instslacją produkującą 100% jego zapotrzebowania obchodzi podwyżka cen prądu ?

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony