dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bydluck
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    12

    Domyślnie kominek, pompa ciepła i CWU

    Hej!

    Głównym źródłem ciepła w domu będzie pompa ciepła która zasili ogrzewanie podłogowe. Przeszukałem forum i sporo osób odradza łączenia pompy i kominka do podgrzewania podłogówki. Chciałbym w takim razie dopytać jak to się ma do CWU? W kominku będzie palone doraźnie, myślę ze max raz w tygodniu. Ma sens spinać ogrzewanie CWU z kominkiem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bydluck Zobacz post
    Hej!

    Głównym źródłem ciepła w domu będzie pompa ciepła która zasili ogrzewanie podłogowe. Przeszukałem forum i sporo osób odradza łączenia pompy i kominka do podgrzewania podłogówki. Chciałbym w takim razie dopytać jak to się ma do CWU? W kominku będzie palone doraźnie, myślę ze max raz w tygodniu. Ma sens spinać ogrzewanie CWU z kominkiem?
    Moim zdaniem nie ma sensu. To rozwiązanie dla tych, którzy cięgle palą w kominku.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Potwierdzam i zdanie Piotra i opinie na forum w sprawie łączenia PC i kominka do podłogówki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nie ma sensu instalowanie kominka z płaszczem wodnym i komplikowanie instalacji do palenia raz w tygodniu,
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Jako użytkownik kominka z PW też uważam, że nie ma sensu dla sporadycznego zapalenia
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bydluck
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wolałem dopytać bardziej doświadczonych, dzięki!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony