dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Masz rację, że ciśnienie jest główną przyczyną awarii wężyków. A gdzie widzisz jeszcze przyczyny awarii instalacji wodnej oprócz wężyków?
    robota, a raczej słąba robota. U znajomej zalało miszkanie bo kolanko PP było zle zgrzane.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Masz rację, że ciśnienie jest główną przyczyną awarii wężyków. A gdzie widzisz jeszcze przyczyny awarii instalacji wodnej oprócz wężyków?
    Mi trzy razy mieszkanie zalały przerdzewiałe kaloryfery, raz przepuszczający zawór aqua stop w zmywarce (po tygodniowym wyjeździe przelane było sporo - przy normalnym używaniu nie do zauważenia. Sąsiadka miała fuszerkę - złączka w posadzce przy baterii kuchennej (kawałek rury zbrakło) która przepuszczała.. Jeszcze tak perfidnie to się sączyło, że wyszło na ścianie do łazienki i tam szukali. No i ten wystrzelony korek.

    Edyta. Zapomniałem - całkiem niedawno strzelił mi zawór kulowy Grohe. Kapało z niego - też nieszczęśliwie, bo zasłonięte było. Mniej niż rok miał.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-01-2020 o 13:49

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Masz rację, że ciśnienie jest główną przyczyną awarii wężyków. A gdzie widzisz jeszcze przyczyny awarii instalacji wodnej oprócz wężyków?
    Ja miałem rzadki przypadek rozerwania zaworu kątowego pod umywalką. Produkcja niby KFA, a może China - nie wiem. Było to wieczorem, na szczęście usłyszeliśmy to i zamknęliśmy główny zawór.
    Teraz zawsze opuszczając dom, zakręcamy główny zawór.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Pewnie w związku z tym dobrze by było robić próby ciśnieniowe po wykonaniu instalacji. Może wykryło by się wiele usterek. Z 10 Atm powinno wystarczyć. Pewnie przesadziłem, ale ciśnienie do uzgodnienia .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony