dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekKa

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-511
    Posty
    13

    Domyślnie Cieknący brodzik na wylewce

    Prośba o pomoc w uzgodnieniu podejścia do naprawy cieknącego brodzika prysznicowego.

    Brodzik w łazience na pietrze, wylewka betonowa z zalanym odpływem na ziemi cieknie w samym rogu zalewając piętro poniżej. Oczywiście wszystko pokryte płytkami.

    1/ bateria i doprowadzenie wody jest w wąskiej ścianie działowej, dostęp z dwóch stron ściana sucha od strony pokoju, także panele ok w pokoju. Wydaje się, ze to nie problem doprowadzenia wody i baterii na ścianie działowej

    2/ z tego co wiem, było smarowane folia w płynie, ale w jaki sposób jakościowo nie wiem i czy zabezpieczano rogi

    Jakie kroki weryfikujące polecacie i w jakiej kolejności ? Ja myślałem o

    1/ wlewanie wody do odpływu bezpośrednio wężem tak aby nie lało się poza odpływ. Potwierdzenie, ze rura odprowadzająca jest ok

    2/ zastanawiam się nad kamera termowizyjna

    3/ zdjęcie płytek podłoga+ pierwszy rząd na ścianie, weryfikacji uszczelnienia.

    Domyślam się, ze bez kucia się nie obejdzie...

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź silikon w rogach.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Primo: oprócz folii w płynie, w narożnikach (pionowych i poziomych) powinna być położona realna folia, płyn nie zawsze daje 100% szczelności.
    Secundo: latarka na podłoge i oczy na posadzkę (lub patrzysz z góry i lusterko pod kątem 45 stopni) - inspekcja fug na styku posadzka /glazura na ścianie. Oszczędnie położony silikon (o ile to był silicon! ) ulegają wypłukaniu i powstają szpary przez które woda lać się musi. O ile to nie był silicon, to sa mikrospękania tez lać się musi.

    "Dana woda podlega ciśnieniu i lać się musi!"
    https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekKa

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-511
    Posty
    13

    Domyślnie

    Myślałem, ze fugi nie maja żadnego znaczenia skoro pod płytkami jest izolacja w formie smarowaneJ folii. Sprawdze jutro, dołożę silikonu w ubytki i sprawdzimy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Prócz obrobienia wpustu, fugi pod ściana sa najwazniejsze. Na płaskim (podłoga czy ściana) łatwo zauważysz ubytki a pod ścianami trzeba sie przyjrzeć. U siebie ( rok po remoncie, wydawało się OK) zauważyłem gdy kiedyś mała mrówka znikła mi w ścianie. Napity nie byłem, w cuda słabo wierzę, więc latarka w łapę i na kolana. Po inspekcji w kabinie nożem i wąskim śrubokrętem delikatnie wydłubałem na dwóch ścianach kabiny (ponad 1,5m) oszczędnie połozony silikon (dłuuugie popołudnie roboty) , odkurzyłem i przedmuchałem, płytki odtłuściłem acetonem i silikon położyłem od nowa. Kabina walk in, po lewej szyba, ściana na wprost i po prawej. Przy odbiorze nie pomyślałem aby tak dokładnie sprawdzać fachowca, a szybe później sam zakladałem.

    Nie jestem pewien czy dokładanie (uzupełnianie) odcinkami jest gwarantem szczelności.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Nie, nie jest. Lepiej położyć uszczelniacz w całości. I bez zbędnych taśm jak to niektórzy kombinują. Materiału nie żałować. To się da dobrze i ładnie zarazem zrobić. A szczelność w prysznicu to podstawa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony