dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka wodna w stropie 20cm

    Witam,

    Przymierzam się do remontu domu. Na piętrze chciałem założyć ogrzewanie podłogowe ale czytają o tym rozwiązaniu nabrałem wątpliwości co do możliwości realizacji. Według dokumentacji budowy domu strop miał mieć:
    - wylewka 6cm,
    - trocinobeton 10cm,
    - paraizolacja z folii poliwinyl.
    - płyta żelbetowa 10cm
    Co daje nam 26cm grubości. W rzeczywistości strop ma 20cm (zmierzone przy wewnętrznych schodach).
    Zaoszczędzono na izolacji trocinobetonem. Strop dodatkowo jest zbrojony po rogach, przez do utworzyła się niecka na środku (36m2 wsparte belką na słupie). Niecka została wypełniona styropianem, aby wyrównać powierzchnię. Na to poszła wylewka.

    Z tego co wyczytałem to wylewka musi być 6cm (chodzi o akumulację ciepła, 2cm rurka + 4cm ponad rurkę). Wychodzi na to, że nie było był izolacji rurek styropianem od spodu przez co grzana będzie płyta żelbetowa. Czy dobrze myślę? Czy zakładanie podłogówki ma sens?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak jest 20cm żelbetu zamiast 10 to nie jest to oszczędność. Jak nie ma żadnej warstwy tłumiącej - to na dole będzie słychać każdy krok. No, może podłoga pływająca z dobrym akustycznie podkładem trochę poratuje.
    To już masz wylewki z ogrzewaniem, czy chcesz kuć?
    Wylewka musi mieć odpowiednią grubość ze względu na wytrzymałość mechaniczną - nie każdy potrzebuje akumulacji, a i tak musi tyle dać. Jak chcesz cieniej - to anhydryt daj (poczytaj o zaletach i wadach).
    Co do podłogówki - nie ma przeciwwskazań. Choć w tej sytuacji pewnie trochę będzie robiła za ogrzewanie sufitowe kondygnacji niżej (zależy, ile wyszło tego styropianu i na jakiej części).

  3. #3

    Domyślnie

    Stop ma 20cm, 10cm żelbet. Styropian jest podobno tylko na środku, jak wylewka ma 6cm to styropianu na środku pokoju będzie 4cm a po rogach gdzie jest dodatkowe zbrojenie może być 0-1-2cm. Wylewki już są zrobione, bo do remontu, wprowadzamy się na piętro. Zastanawiam się czy kuć wylewki i kombinować z podłogówką czy przy takiej nie pewniej sytuacji odpuścić sobie to od razu. Na to wszystko ma być panel winylowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony